Як залучити понад 2 мільйони українців до проблеми безпеки на дорозі у темний період доби

Компанія «ОККО» запустила соціальний проєкт «Благаю, світись!», щоб привернути увагу українців до високого рівня аварійності на дорогах у темний період доби.

Проблема

Згідно зі статистикою Національної поліції України, аварійність у темний період доби на дорогах щороку зростає. Люди у темному одязі помітні водію лише за 15-25 метрів, якщо додати до цього неосвітлені пішохідні переходи, маємо сумну статистику. З причини наїзду на пішохода загинула 1261 людина. 

Рішення

Креативно розповісти українцям про масштаб проблеми та переваги світловідбивачів, заохотити використовувати світловідбивальні елементи на одязі. Адже завдяки світловідбивачам чи рефлекторному одягу пішоходи і велосипедисти стають помітними на дорозі за 130-150 метрів.

Втілення ідеї

У межах акції на будівлю Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського компанія «ОККО» спроєктувала соціальний ролик про безпеку на дорозі та важливість використання світловідбивачів. 

Загальна висота лазерної проєкції сягала 27 поверхів. Основний меседж акції – світловідбивачі знижують ризик потрапити в аварію. Соціальна ініціатива проходила під гаслом «Благаю, світись!». 

До соціального заходу були залучені експерти та активісти: засновник електромобільного блогу AutoGeek Євген Муджирі, співзасновник велокоманди Echelon, переможець змагань з гірського та шосейного велоспорту Дмитро Петров, а також ведучий телеканалу «1+1» Олександр Попов. Перед прямою трансляцією ролика вони розповіли про рівень аварійності в Україні та власний досвід використання світловідбивачів. 

Запуск лазерної проєкції соціального ролика «Благаю, світись!» також транслювався онлайн на Facebook та YouTube-каналі компанії.  А саму проєкцію ролика кияни могли бачити на будівлі бібліотеки імені В. І. Вернадського  протягом трьох днів з 19:00 до 21:00. 

Результат

Онлайн-трансляцію лазерного шоу подивилося більше 20 000 людей. Загалом кампанія охопила понад 2 мільйони українців у соціальних мережах та отримала більше 70 згадок у медіа.


«Ми переконані, що сучасний бізнес має бути соціально відповідальним. Саме тому, з 2014 року працюємо з питанням підвищення рівня безпеки на українських дорогах. За статистикою Національної поліції України лише за 2019 рік сталося понад 160 тисяч аварій. У ДТП загинули 3 454 людини, 40% з них – з причини наїзду на пішохода. Ми не можемо ігнорувати проблему великої кількості ДТП у темний час доби, тому цього року вирішили пропрацювати тему непідсвіченості учасників дорожнього руху й запустити проєкт «Благаю, світись!». Ми приємно здивовані реакцією аудиторії на захід – люди активно коментували захід, ділилися роликом, запитували, де можна придбати світловідбивачі – всіх особливо зачепила статистика, цифри дійсно не залишили нікого байдужим». 

Ярослава Полякова, керівник департаменту корпоративних комунікацій ОККО

Кінцева мета проєкту

ОККО планує продовжувати роботу з темою безпеки на дорозі у темний період доби. Наступний етап проєкту – національна олімпіада серед школярів, що полягає у популяризації світловідбивачів. Компанія прагне закріпити звичку українців носити одяг чи аксесуари зі світловідбивачами та бути помітними у темний період доби.

«Благаю, світись!» – це соціальна ініціатива компанії «ОККО», що є частиною щорічного національного проєкту «Благаю, живи! Безпека на дорозі». Проєкт спрямований на те, щоб вплинути на поведінку учасників дорожнього руху та спонукати їх відповідальніше ставитися до безпеки на дорозі.

1993