Як зібрати 11К активної аудиторії за 3 місяці? Kukurudza & БАЗА

Що таке База?

База — це мобільний застосунок, який допомагає ветеранам та ветеранкам стабілізувати психологічний стан.

Цей проєкт створений за ініціативою громадської організації «Вільний вибір». Вона опікується психологічним здоровʼям наших захисників та має на меті покращувати якість психологічної допомоги в Україні.

Програма реінтеграції ветеранів IREX також підтримала цю ідею.

Ще на початку співпраці ми зрозуміли, наскільки перед нами цінний та важливий проєкт. Бо потрібно було не просто вести соціальні мережі, а донести людям, наскільки важливо підтримувати ментальний стан наших героїв та героїнь, які ціною свого життя захищають державу від агресора.

Передісторія

Вільний вибір вже мав чітке позиціювання, матеріали, комунікаційну стратегію та TOV. Тобто ми мали вже на основі цього створити контент-план та придумати механіки, які зацікавлять цільову аудиторію.

Ми малювали все з чистого аркуша паперу, бо мали підготуватись та створити з нуля соціальні мережі до релізу застосунку.

Хто є нашою ЦА?

Коли ми розпочали роботу, то Вільний вибір поділився з нами опитуванням із понад 100 ветеранами та ветеранками (вони є нашою основною цільовою аудиторією). Ми ретельно все вивчили та проаналізували, щоб зрозуміти, які теми їх цікавлять та що турбує.

Також ми підписались на 50 твіттер-акаунтів військових, щоб зрозуміти особливості їхньої лексики та стиль комунікації. До речі, так ми дійшли до висновку, що краще не жартувати про херсонські помідори. Хоча самоіронії, трохи нецензурної лексики та цинізму ніхто не скасовував.

Так ми зловили інсайти, які допомогли нам скласти контенту стратегію:

  • Слова, що підтримують. Це справді так, ветерани та ветеранки почувають себе іншими. Тому ми кажемо: «Ти окей», «Ти можеш мінятися і це нормально», «Ми тебе прикриємо».
  • Геть стереотипи. Ми використовували гендерно-нейтральні звернення, коли говорили про жінок-військових. Тому що не можна знецінювати те, який вклад вони внесли.
  • Усі слова мають значення. Ми мали враховувати ті моменти, що, коли писали про фізичну активність, багато ветеранів втратили кінцівки й не можуть рухатись. А коли писали про хобі — розуміли, що аудиторії зараз точно не до інстаграмної естетики. Тому про тости з авокадо не могло і йти мови. Ми мали підтримувати та розуміти.
  • Жартувати теж треба вміти. Але нам потрібно було знати, які теми краще не підіймати й чи можна взагалі жартувати про наболіле. Тому нам потрібно було зрозуміти, що хвилює нашу ЦА.

Добираємо слова, щоб передати сенси

Коли ми зрозуміли, що справді турбує нашу аудиторію, нам потрібно було закрити їхні болі, щоб вони зацікавились профілем. Так ми почали просто щиро говорити.

Вони казали: «Я не роблю вдосталь…»
А ми відповідали: «Твої дії вагомі, ти робиш більше, ніж достатньо».
Вони казали: «Мені не можна бути слабким…»
А ми відповідали: «Це нормально проявляти слабкість і звертатися за допомогою».
Вони казали: «Мене ніхто не може зрозуміти…»
А ми відповідали: «Ми тебе розуміємо і завжди готові підтримати».

Зацікавлюємо нашу аудиторію

Ми стали впізнавані у ветеранському ком’юніті.

База вже мала амбасадорів-військових, які могли розповісти свою історію. Тому ми створили дописи-калоборації, які привернули увагу людей до платформи. 

Ми ділились корисними техніками та порадами

В моменти, коли емоції просто переповнюють, важливо зібратись та знайти в собі сили. Тому ми створювали контент, в якому розповідали про те, як підтримати себе в складний час.

Ми жартували по-ветеранському

Це було дійсно не просте завдання. Ми мали знайти межу, щоб не сказати зайве й влучити туди, куди потрібно було. Так нам вдалось знайти теми, які справді відгукувались нашій цільовій аудиторії.

Ми залучили telegram-канал й публікували там подкасти

Окрім інстаграму та фейсбуку, ми ще створили телеграм-канал. Там ми разом з експертами застосунку випускали подкасти для ветеранів. 

Який результат, ви запитаєте? 

Нам вдалось набрати 11К активної аудиторії з 0:

  1. На нас підписано 4,5К читачів у фейсбук
  2. Ми зацікавили 1,3К людей в телеграм
  3. Ми набрали понад 5К підписників в інстаграм
А ще більше як 10К людей завантажили наш застосунок. Це лише доводить те, наскільки БАЗА є важливою.

Але найцінніше є те, що ми змогли долучитись до такого цінного та важливого проєкту. Тому що ментальне самопочуття наших героїв — найважливіше для нас.


Якщо хочеш відчути потужну силу контент-маркетингу на своєму проєкті — хутчіше пиши нам на пошту welcome@kukurudza.me або заповни бриф за посиланням. А ще більше інформації про наші послуги та успішні кейси, ти знайдеш у нас на сайті. До зустрічі.

1
1366