Який канал просування обрати бренду з ніші алкогольної продукції? Та як зробити його прибутковим

Попри те, що ніша алкогольної продукції має низку обмежень, це не заважає брендам створювати якісний канал комунікації з аудиторією через email. І ми готові підтвердити цю тезу власним кейсом з національною мережею гастромаркетів WINETIME.

До початку роботи з нами команда бренду WINETIME бачила потенціал в email-каналі, але їхні розсилки були неефективними: з низькими показниками Open rate, CTR та конверсій. Внаслідок яких дій нам вдалося за пів року виправити ситуацію та підвищити дохідність каналу на +199% — розповідаємо у цьому кейсі.

Канал email грає важливу роль як у побудові комунікації з клієнтами, так і у доході компанії. Його оптимізація може стабільно давати до +15% доходу щомісяця.

Послідовність наших дій

АУДИТ БАЗИ ПІДПИСНИКІВ

Щоб забезпечити успішне надсилання листів і високий відсоток доставлення, ми розпочали з валідації раніше зібраної контактної бази бренду. І виявили 〜17% невалідних контактів.

БАЗОВІ НАЛАШТУВАННЯ

До початку нашої співпраці команда WINETIME розглядала канал email виключно як комунікаційний, і не ставила на нього, як на джерело додаткового доходу. Метрики не відстежувалися, а отже у бренду не було повної картини ефективності роботи інструменту.

Щоб канал почав приносити прибуток, нам довелося його перезапустити та налаштувати фактично з нуля. Щоб забезпечити високий рівень доставлення, розпочали з базових налаштувань:

  • верифікували домен;
  • налаштували push-сповіщення.

РОЗРОБКА НОВОГО ШАБЛОНУ ТА НАЛАШТУВАННЯ РЕГУЛЯРНИХ ПРОМОРОЗСИЛОК

Важливим елементом у роботі каналу є візуальна складова. Якщо листи від бренду подобаються підписникам візуально ー вони їх відкриватимуть частіше. 

Оскільки розсилка від бренду потребувала оновлення дизайну та структури, ми розробили новий шаблон листа з акцентом на якісних фото з апетитними продуктами та напоями. І запустили проморозсилки з оновленим дизайном. За шість місяців ці розсилки принесли +36% доходу за каналом.

ВПРОВАДЖЕННЯ ВІДЖЕТУ ПІДПИСКИ

Ще одним інструментом, який бренд раніше не використовував, був віджет підписки. Ми розмістили віджет на сайті й вже за чотири місяці цей інструмент допоміг зібрати на 16% більше контактів ніж за аналогічний період.

ВПРОВАДЖЕННЯ ESPUTNIK

Ми запропонували бренду впровадити сервіс автоматизації email-маркетингу eSputnik та налаштували через нього передачу інформації про замовлення. Це дозволило нам організовувати багатоканальні рекламні кампанії і налаштувати передачу нових контактів за допомогою опції double opt-in (передбачає додаткове підтвердження email-адреси з листа). За шість місяців отримали +15% нових валідних контактів.

НАЛАШТУВАННЯ ТРИГЕРІВ

Тригерні розсилки покращують комунікацію з підписниками, це давно відомий факт. Тож ми в обовʼязковому порядку розробили сценарії для кожного з ключових етапів взаємодії користувача з брендом.

Через просунуту сегментацію eSputnik налаштували одні з найконверсійніших тригерів — «Покинутий кошик» і «Покинутий перегляд». Зробили це на другому місяці роботи. І за чотири місяці вони принесли 8% усіх транзакцій з каналу.

ВПРОВАДЖЕННЯ ТРИГЕРУ ЧЕРЕЗ SMS

Окрім основного сервісу email-розсилок ми також почали використовувати SMS-розсилки та реалізували з їхньою допомогою тригер «Привітання з днем народження».

Такий формат взаємодії був націлений на збільшення лояльності клієнтів, а запропонований промокод на знижку зайвий раз спонукав до покупки.

РОЗРОБКА МАПИ ТРИГЕРІВ, ЯК МАЙБУТНІЙ ПЛАН РОБІТ

Для побудови подальшої комунікації ми розробили велику мапу тригерної комунікації, яка зараз у процесі реалізації.

Загальний результат за 6 місяців

Результати нашої спільної роботи довели, що канал email має значний потенціал для розвитку бренду: лише за перші пів року він приніс +199% доходу. І це далеко не фінальний показник. Його можна і треба нарощувати далі.

3079