Її / YiYi — творча бакалійна компанія

Ми, Patsany, взяли участь у захоплюючому проекті ребрендингу для креативної бакалійної компанії "Дім Варення". Наше завдання полягало у створенні нового бачення, яке відобразило б різноманітність продукції та унікальний дух компанії, а також розробці візуального стилю, що підкреслив би нову концепцію. З великим ентузіазмом ми впоралися з викликами, зберігши впізнаваний почерк бренду і створивши щось особливе.

Бекграунд

Patsany давно знайомі з власницею бренду «Дім Варення» Оленою Гашинською. З маленького крафтового виробництва джемів, конфітюрів і варення вона перетворила компанію на велике бакалійне виробництво: поруч із різними солодкими баночками почали з’являтися соуси, пасти з чорнилами каракатиці, в’ялені томати.

Отже, «Дім Варення» перетворився на бакалійний замок. Компанії потрібен був ребрендинг, із цією задачею до нас і звернулась Олена. А ми що? — Ми Patsany прості: і до варення ласі, і класний ребрендинг зробити вміємо.

Задача

Розробити нейм, який об’єднував би всі SKU компанії та відображав би її філософію. Крім цього, створити нову айдентику, яка пасуватиме новій назві й підсилюватиме її візуально.

Челендж

Об’єднати під одним дахом дуже різні продукти — це виклик. Компанія круто вміє і в макарони, і у варення, і в соуси. Також у бренду вже був яскравий впізнаваний почерк — як у назвах продукції, так і в характері: паста з чорнилами каракатиці «Мракарони», плодово-горіхова паста «Кізя-Мізя», соус «Сливоус». Patsany продегустували вміст майже всіх баночок і з насолодою прийняли цей челендж.

Як ми це зробили

Нейм

Бренд у сприйнятті аудиторії був тісно пов’язаний з ім’ям його власниці, богині всіх смаколиків і шалених назв продуктів — Олени Гашинської. Ми хотіли відобразити це в новій назві, щоби було зрозуміло, хто стоїть за цією гастрономічною магією.

Також було важливо дотримуватися вже створеного впізнаваного вайбу, що ніби запрошує споживача у справжню гастрономічну майстерню. Творчість — важлива складова компанії. Вона проявляється як у створенні нових смакових шедеврів, так і в її назвах та історіях довкола продуктів.

Patsany презентували шортліст неймів, серед яких Олена вибрала Її/YiYi. Назва промовляє, що це — її бренд, створений із нуля. Що кожна баночка — це результат її роботи. Споживач одразу розуміє, що це креативно-гастрономічне шаленство створила Вона.

Вона закріплює за собою приналежність до нашої країни, а ще грайливо заходить на територію їжі. Так, це гастрономічне шаленство, і воно — українське. А дублювання літер «ї» створює відповідний грайливий вайб, що є у характері бренду.

Ми об’єднали різні продукти компанії під одним промовистим неймом і зберегли запальний вайб компанії. Щоб ще більше посилити сенси, які несе нова назва, розробили позиціювання — творча бакалійна компанія.

Айдентика

Коли нові сенси знайшли свої вербальні форми, ми взялися за пошук і створення форм візуальних. Patsany завжди підходять до задачі комплексно, тому цього разу хотілося створити максимально об’ємну айдентику, яка б круто працювала з різними носіями і в офлайні, і в онлайні.

Нам було важливо передати грайливо-шалений вайб бренду й водночас створити впізнавані графічні елементи. Ми ще глибше занурилися в усі баночки й пакування та зрозуміли, що кожен продукт наче живе своїм життям — має свій характер, стиль, смак. Після численних брейнштормів ми знайшли ідеальний візуальний метч — створили гастрономічних персонажів.

Персонажі

Веселий апельсин, діджей-баклажан, запальна малина, козак-буряк, розумник виноград, лимон-чаклун — Patsany розробили 29 персонажів, кожен із яких має свій неповторний характер. Герої втілюють різноманіття смаків та емоцій, які можна відчути, куштуючи продукти YiYi. Кожен персонаж — наче щойно зійшов з-під пензлика художника і виглядає, наче крутий сучасний арт. Такий стиль малювання був обраний для підкреслення важливості творчої складової для компанії.

Паковання

Patsany оновили всі етикетки продукції, органічно інтегрувавши на них персонажів. У лютому тестова партія баночок та пакувань YiYi вже з’явилися на полицях мережі супермаркетів «Сільпо», але через повномастшабне вторгення росії повноцінний ребрендинг довелося тимчасово відкласти.

Стікери

Щоб усі персонажі ожили й в діджиталі, ми адаптували їх до онлайн-каналів комунікації, якими користується бренд, а також створили яскраві стікери в Telegram. Якщо на душі паршиво — відправляй сумну сливу, якщо відчуваєш драйв і жагу пригод — румбамбар-панк завжди поруч.

Логотип

Patsany розробили яскравий логотип у динамічній кольоровій гамі. Кожен із 13 кольорів відображає певну емоцію та настрій, які викликають продукти компанії.

Носії

А ось так айдентика запрацювала на носіях, які щодня використовуються в комунікації бренду та формують його впізнаваність в аудиторії.

Результати

Patsany створили нейм і айдентику, які допомогли бренду віднайти нових себе і впевнено рухатися далі — у гастрономічно-креативне майбутнє. Характер і цінності компанії перевтілились у нові вербальні та візуальні форми, які якнайкраще презентують бренд. А персонажі стали візиткою як для тих, хто вперше купує продукцію, так і для вірних поціновувачів смачнючих продуктів бренду.

2
1981