«Запоріжжя прихищає»: інформаційна кампанія для ВПО

Від початку повномасштабної війни, яку російська федерація розв’язала проти України, Запорізька область стала одним із напрямків наступу агресора. Чотири з п’яти районів області потрапили під тимчасову окупацію, у трьох із них тривають активні бойові дії. У зв’язку з постійними обстрілами та знищенням багатьох населених пунктів велика кількість людей шукає безпечного місця для проживання. За даними Запорізької обласної військової адміністрації, починаючи з лютого 2022 року через пункти приймання переселенців в обласному центрі пройшло майже 250 тисяч осіб. Із них 120 тисяч отримали статус ВПО й залишилися в місті Запоріжжі. Піар-агентство PLEON Talan на замовлення проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Демократичне врядування у Східній Україні» провело інформаційну кампанію щодо надання критично важливих послуг для підвищення рівня обізнаності населення про доступні соціальні послуги для переселенців на підконтрольній українському уряду території Запорізької області.

Завдання

Перед командою PLEON Talan постало завдання реалізувати інформаційну кампанію для підвищення рівня обізнаності населення про доступні соціальні послуги для переселенців на підконтрольній українському уряду території Запорізької області та міста Запоріжжя.

Реалізація

Щоб допомогти Запорізькій ОВА поінформувати якомога більшу й ширшу цільову аудиторію, команда PLEON Talan використала різні формати контенту та канали його розповсюдження.

Відеоролики

Для їх розповсюдження агентство створило окремі сторінки «Підтримка Запоріжжя» у Facebook і на YouTube. Цей формат і канали комунікації виявилися найефективнішими інструментами донесення інформації до цільової аудиторії. Водночас знімання відео стало основним викликом для команди PLEON Talan. Адже Запорізька область і досі частково окупована, а також зазнає постійних ракетних обстрілів. Це зумовило неабиякі випробування під час знімального процесу.

Один із роликів пропонував глядачам емоційне інтерв’ю про своєчасне надання допомоги й обладнання для центрів ВПО та освітнього хабу.

Також було відзнято й розповсюджено коротке відеороз’яснення та інтерв’ю з головою ОВА.

Плакати

Оскільки аудиторія переселенців доволі різноманітна, плакати стали ще одним інструментом комунікації. Вони містили контакти, за якими цільова аудиторія могла дізнатися про спектр допомоги, що надається центрами ВПО.

Пояснювач

Щоб іще краще поінформувати аудиторію, був розроблений пояснювач, який оприлюднили у форматі повідомлення на сторінці «Підтримка Запоріжжя», а також у статті на регіональному сайті mig.com.ua. У пояснювачі можна знайти інформацію про роботу центрів і подробиці щодо розміщення.

Статті в ЗМІ

У двох статтях для регіональних ЗМІ розповіли про те, як центри ВПО в Запорізькій області забезпечують дітям навчання, а вчителям — роботу, і про облаштування центрів для проживання.

Щоб максимально ефективно донести всю інформацію комунікаційної кампанії до цільової аудиторії, команда PLEON Talan використала також інструменти платного просування. Це допомогло не лише перевиконати план, але й попрацювати з потрібною аудиторією регіону.

Результати

Матеріали були поширені в місцевих ЗМІ, соціальних мережах, на офіційних сторінках і містили посилання на Запорізьку ОВА. За час проєкту кампанію побачили:

  • 175 тис. користувачів із Запоріжжя й області на YouTube;
  • понад 250 тис. користувачів із Запоріжжя й області у Facebook.

2098