Погіршення стану лісів в Україні та світі — є однією з найбільших екологічних проблем сьогодення не тільки в Україні, а й в цілому світі.

Компанія Quantum розробила опенсорсну веб-платформу ClearСut, яка, завдяки методам комп'ютерного зору та глибинного навчання, автоматично проводить моніторинг вирубок у лісах, що дозволяє екологам отримувати актуальну інформацію про зміни не виїжджаючи на земельні ділянки.

Программа зчитує дані із супутника кожні 3-5-днів, потім автоматично порівнює стан лісів та надає звіти про зміни, що відбулись. Дані позначаються у відповідний колір — жовтим кольором відмічаються зони із вирубками, площа яких не змінилась за визначений період, червоним кольором виділяються ті земельні ділянки, де зафіксовано збільшення площі вирубки, блакитна область — це вирубки, по яких немає історичних даних із супутника через хмарність, або модель не знайшла вирубку.

Для кожної ділянки є можливість отримати візуалізовану детальну інформацію щодо змін площі вирубки на електронну пошту із її точним місцезнаходженням. Програма є абсолютно безкоштовною для Харківської області. Більш того, це рішення можна застосувати для будь-якого регіону світу, отримавши відповідні дані із супутників про вибрані території.

Більше інформації про проект ви можете переглянути на нашому сайті у розділі кейс-стаді та R&D блозі.

Памятаймо, що доля нашої планети у наших руках.