6 типових міфів про вивчення англійської
Let’s be honest: навколо вивчення англійської стільки міфів, що деякі з них відбивають бажання вивчати мову ще до старту. Але коли розумієш, що стоїть за кожним із них, процес навчання стає набагато простішим.
Розберемо сьогодні 6 типових міфів, які можуть впливати на твій прогрес.
Міф 1. Достатньо просто поїхати за кордон — і англійська підтягнеться
Знання мови, на жаль, ще не передається як по Wi-Fi. Перебування в англомовній країні може сприяти, але не гарантує мовного прогресу, якщо ти прото пасивно «вбираєш» мову.
Ті, хто працюють за кордоном, часто залишаються в comfort zone з декількома стандартними фразами. Наприклад, у офісі для пояснення своїх дій вистачає набору з 20-30 слів і фраз. А без активного використання інглішу людина може залишитися на базовому рівні багато років.
Як зруйнувати міф на практиці: інтегрувати мову у повсякденність, постійно розширювати вокаб, ставити собі (досяжні) цілі.
Міф 2. Без граматики неможливо класно говорити англійською
Занадто часто перфекціонізм впливає на мовний бар’єр. Бо якщо не говорити ідеально, то навіщо взагалі намагатись, так?
Насправді, коли ми починаємо боятися зробити помилку, то ми постійно мовчимо і не розвиваємо свій спікінг. В реальному житті нейтиви допускають помилки, але це не заважає їм спілкуватися. Саме тому, у Solid ми вчимо говорити з першого заняття навіть, якщо твій рівень Elementary.
Як зруйнувати міф на практиці: говорити, говорити і ще раз говорити, прийняти те, що помилки — частина прогресу, продовжувати працювати над граматикою та вокабом
Міф 3. У дорослому віці пізно вивчати англійську
Це демотивуючий фактор, який зовсім не відповідає дійсності. Мозок залишається здатним навчатися навіть у зрілому віці. Про це говорять багато досліджень.
Дорослі можуть теж швидко вивчати мову, просто в них це відбувається через інші механізми. Вони вже мають професійні знання, життєві ситуації, в яких можна інтегрувати нову мову.
Як зруйнувати міф на практиці: ставити собі реальні цілі, відстежувати свій прогрес, інтегрувати англійську у робочу діяльність
Міф 4. Потрібно мати талант, щоб вивчити мову
Не існує мовного гена Fluent English. Будь-яка мова — це скіл, який можна розвивати. Все залежить від підходу та практики, бо тільки вони можуть принести результат.
Як зруйнувати міф на практиці: займайся по 15-30 хвилин в день і ти побачиш результат без таланту та шукай методи, які підходять саме тобі
Міф 5. Англійська за 2 місяці з нуля
Нажаль навіть інтенсивні курси не можуть дати повноцінний рівень володіння за такий короткий термін, адже мозку потрібен час на засвоєння та практику.
У Solid ми спеціалізуємось на професійній англійській, де комплексно прокачуємо всі навички. А також вивчаємо професійну лексику, не зосереджуючись на те, щоб студенти знали весь родовід. Саме це допомагає їм швидше вивчати мову, якщо вона потрібна для роботи.
Як зруйнувати міф на практиці: ставити реальні цілі і розуміти, що англійська — це lifelong journey
Міф 6. Нейтив — найкращий тічер
Так, носії знають англійську, але це зовсім не означає, що вони знають, як її викладати. Уяви себе на місці нейтива, якому потрібно навчити американця розмовляти українською. З чого почнеш?
Для більшості нейтивів правила очевині, і вони навіть не будуть на них зупинятись.
Сподіваємось, тепер між вами та англійською буде менше порозумінь і ви зможеше швидше досягти крутих резельтатів ❤️