ЧЕК-ЛИСТ – Підготовка телеграм-каналу до просування

Напевно, набір підписників до телеграм-каналу – одна з найцікавіших тем для багатьох, хто хоче запустити свій блог у цьому месенджері. Але важливий не тільки сам процес купівлі реклами та побудова зв’язок, котрі приводять нову аудиторію. Можна скільки завгодно вчитися аналізувати ринок, інші канали, робити чіпляючі рекламні креативи. Але якщо канал не готовий до просування, то рекламний бюджет та всі зусилля будуть змарновані.

У цій статті буде йти мова про всі без винятку види просування в Telegram. Чек-лист стане вам у пригоді не тільки під час платного закупу на інших каналах, а й при взаємопіарі, коментінгу, добірках. Бо навіть якщо способи й безплатні, все одно не потрібно недооцінювати їх значимість у стратегії просування.

Особливо цей матеріал буде актуальним для тих експертів, хто тільки нещодавно запустив телеграм-канал і тепер планує почати набирати підписників.

Що ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно перевірити перед рекламою:

1. Оформлення каналу. Потрібно перевірити, чи є на каналі зрозумілий опис, назва, яка відображає суть, закріплені пости. Більш детально про правильну упаковку експертного тг-каналу читайте в цьому гайді. Одне правило особливо важливе – в описі каналу обов’язково ставимо активне посилання на свій контакт, щоб підписники могли легко з вами зв’язатись.

2. Перевіряємо налаштування каналу. Дивимось, чи вірно встановлений тип каналу – публічний чи приватний. Якщо ви хочете, щоб на канал могли перейти та підписатись усі, то обираєте публічний тип. Якщо ж потрібно закрити канал, щоб ви самі могли підтверджувати нових підписників, то треба поставити позначку «приватний». Також перевіряємо, чи підключені реакції (та обираємо, які нам потрібні) та коментарі.

Не забувайте перевірити тип каналу та обрати той, що відповідає вашій меті

3. Запрошувальне посилання. Якщо це згадування вашого блогу в інших каналах та майданчиках, то зробіть запрошувальне посилання. Воно дозволяє відслідкувати кількість нових підписників, котрі прийшли по цьому лінку. Так ви зможете проаналізувати ефективність тої чи іншої інтеграції.

4. Навігація та знайомство у закріплених дописах. Перевірте, чи є на каналі пост-навігація або пост-знайомство у закріплених дописах. Завдяки цим постам ви розповідаєте, чим ваш канал унікальний, яку тему на ньому розкривають, які є рубрики, послуги та безплатні продукти. Також у закріплені можна розмістити допис із кнопкою, котра буде вести у воронку – лендінг, чат-бот, сайт тощо.

Приклад структури посту-навігації на каналі

5. Достатня кількість постів – якщо ви тільки но створили канал і там ще немає контенту, то перед просуванням потрібно написати хоча б 7-10 постів. Коли люди будуть переходити на ваш канал, де не буде корисної та цікавої інформації, у них не буде ніякої мотивації підписуватись.

6. Цікаві пости в дні виходу реклами – якщо у вас просування заплановано, наприклад, на вівторок, то обов’язково готуємо максимально цікаві дописи на понеділок, вівторок та середу. Публікуємо затягуючий корисний контент, щоб ще раз показати для нової аудиторії свій блог з найкращої сторони.

7. Відсутність реклами. Після того, як прийшли нові підписники, не публікуйте пряму рекламу своїх послуг, а тим паче рекламу інших каналів, бо інакше ви одразу підірвете довіру аудиторії. Краще почекати хоча б 3-4 дні, щоб сформувати більше лояльності до свого каналу.

8. Перевіряємо свій рекламний креатив. Банально? Зовсім ні, бо я бачила багато реклам, де після публікації декілька годин не працювало посилання, або текст був з помилками. Тому завжди уважно дивимось, щоб усі лінки у рекламному креативі були коректні, а текст написаний правильно.

Звісно, ніяких офіційних правил з підготовки до просування немає, і Телеграм не надає нам ніяких технічних інструкцій. Ці етапи я написала виходячи виключно зі свого досвіду просування та досвіду інших власників каналів.

Зберігайте цей чек-лист та переходьте на мій авторський канал, де я розповідаю про розвиток та просування експертних telegram-каналів. 

776
Community
Videos
About Us