IV Міжнародний форум «Креативна Україна»: обрані тези

Нещодавно в онлайн-форматі пройшов IV Міжнародний форум «Креативна Україна», організований Міністерством культури та інформаційної політики. Одним із лейтмотивів Форуму була тема пандемії. Більшість експертів озвучили власне бачення трансформації внаслідок епідемії та вже роблять висновки про її відкладені наслідки для країн. CASES публікують обрані тези виступів, надані Міністерством культури та інформаційної політики.

Фотографія: Міністерство культури та інформаційної політики

Френсіс Фукуяма, американський філософ, політолог, політичний економіст та письменник

Нинішня пандемія COVID-19 та спричинена нею глобальна економічна рецесія, схоже, також матиме довгострокові неочікувані ефекти. Наш попередній досвід взаємодії кризами має навчити нас, що наслідки глобальних збоїв проявляються часто вже через роки після події й ведуть світ в неочікуваних напрямках. Велику депресію, яка розпочалася у 1929 році, вважають причиною появи фашистських лідерів Муссоліні та Гітлера. Хоча вона також призвела до появи Франкліна Рузвельта у США, який заклав основи для сучасної американського добробуту та відродження індустріальної держави.

П’єр Луїджи Сакко, професор культурної економіки у Міланському університеті IULM; старший дослідник у metaLAB Гарвард

Наслідком пандемії стало значне прискорення цифрових інновацій у культурному і креативному секторі. Технології, які готувалися на наступну хвилю технологічного розвитку — такі як штучний інтелект чи доповнена реальність — тепер стають частиною термінової політики розвитку нових платформ для кінотеатрів, музеїв тощо.

Для України та інших країн, які намагаються розвивати креативний сектор економіки надзвичайно важливі дві речі. Перше — це еволюція економіки розваг, не лише усунення наслідків пандемії, а і відкриття нових можливостей. І друге — це залучення креативної сфери не лише до традиційних напрямків, а і до тих, де є значний соціальний вплив (наприклад, сфера охорони здоров'я, або є значний попит на нові послуги).

Незважаючи на проблеми, які стоять перед нами у найближчому майбутньому, є багато можливостей для креативного сектору. Він змінить наш світ, змінить економіку.

Крістіна Квін, тимчасова повірена у справах США

Українці самі починають розуміти, наскільки унікальною є їхня культура, і починають ділитися нею за межами України. Це розширює можливості взаємодії між нашою та вашою країнами у культурній сфері. Як ви знаєте, я з Каліфорнії, розваги та культура «вмонтовані» у ДНК каліфорнійців, і я бачу тут, в Україні, схожу на Каліфорнію динаміку.

Дарко Скульський, співвласник українського продакшн-сервісу Radioaktive Film

Тільки зараз в Україні ми починаємо займатися важливими проєктами, але це тільки «світанок». І потім буде чимало проєктів, як у Празі, як в Румунії. Зараз ми розвиваємо людей, нарощуємо потенціал в обладнанні. Україна стане ще однією життєздатною країною в списку країн, з якими легко працювати світовим кінематографістам.

Біл Гутентаг, американський режисер і сценарист, викладач Стенфордської школи бізнесу

В усьому світі існує проблема довіри до технологій — тривога за те, що технології вийшли з-під контролю. Близько 66% людей остерігаються, что технології завадять дізнатися, чи реально те, що люди чують і бачать.

Світова індустрія розваг може втратити 160 млрд доларів за 5 років через COVID-19. Принаймні 200 фільмів тільки в США були відкладені через пандемію.

Елла Лібанова, директорка інституту демографії та соціальних досліджень НАН України

Ще ніколи економічні зрушення не торкались абсолютно всіх сфер буття. До чого призводить діджиталізація? До того, що створюються нові галузі, принципово по іншому працює ринок праці. Робочі місця зараз поділяються на дві нерівні групи. Перша група — менша за кількістю робочих місць, але значно більша за внеском у розвиток, це висококваліфіковані робочі місця. Друга — значно більша група робочих місць, яка обслуговує комп'ютеризовані сфери. В цій групі значно нижчі вимоги до якості робочої сили, до освіти, до креативності, до творчого пошуку.

Запис всіх доповідей IV Міжнародного форуму «Креативна Україна» можливо переглянути на сторінці події.

·
1597