Кохання + естетика: що дивитися дизайнерам на День закоханих

У кожного з нас є своє «кіно про кохання» — те, що зачіпає глибоко, змушує мріяти або ностальгувати. У дизайнерів любов до кіно особлива: вони помічають не тільки сюжет, а й композицію та колірні рішення. Сьогодні зібрали добірку фільмів, що стануть новим джерелом натхнення та зачарують своїм візуальним стилем.

Ла-Ла Ленд, Демієн Шазел, 2016

Знімання на плівку, театралізовані кадри та багато кольорів, що змінюються разом з настроєм героїв — саме завдяки цьому «Ла-Ла-Ленду» вдається захопити увагу глядача (не рахуючи Райана Гослінга).

Любовний настрій, Вонг Кар Вай, 2000

Фільм, у якому сюжет менш важливий, ніж мікс моди, музики, кольорів та форми. Свого часу естетика стрічки стала трендом в соцмережах та джерелом натхнення для дизайну бруклінського бару Mood Ring. Її кадри нерідко порівнюють з картинами Рене Маггріта.

Синій оксамит, Девід Лінч, 1986

Візуально «Синій оксамит» нагадує легендарний «Твін Пікс». Лінч дарує нам захопливе поєднання найсильніших аспектів звукового дизайну, сценарію та освітлення. Похмурі контрасти, м’які тіні та багатство кольорів фільму неодмінно стануть джерелом для натхнення.

Амелі, Жан П’єр Жене, 2001

Наступна зупинка — барвистий гротескний світ Парижу 80-х. Фільм легко можна впізнати за його зелено-жовто-червоною палітрою — референсом до картин Хуареса Мачадо. Дивимося «Амелі» заради заглиблення у теорію кольору та симетричної композиції.

Минулі життя, Селін Сонг, 2023

Візуальна лексика цього фільму майстерно передає внутрішнє життя персонажів через їхнє зовнішнє оточення. Зокрема — завдяки повторенню кадрів архітектури, композиції та мінливого світла, що надає відчуття інерції часу.

Труднощі перекладу, Софія Коппола, 2013

Білл Мюррей, Скарлетт Йогансен, Токіо та тотальна візуальна меланхолія. Саме так можна описати цю стрічку. Дивимося її, аби надихнутися статичними та часто розмитими кадрами, м’якими кольорами та естетикою японських вулиць.

Великий Гетсбі, Баз Лурманн, 2013

Звісно, ми не могли не згадати й стрічку, що занурює у справжній візуальний театр та естетику ар-деко. «Великий Гетсбі» — це про «калейдоскопічний карнавал кольорів», цікаві операторські прийоми та візуальні метафори.

Рибка Поньо на кручі, Хаяо Міядзакі, 2008

Наостанок лишаємо в добірці добрий та теплий мультфільм про любов від легендарного Хаяо Міядзакі. Дивимося його, аби надихнутися деталізованим вигаданим світом, якісною анімацією та візуальною символікою.


Обирайте кіно, що відгукнеться вашому настрою, і проводьте свій вечір затишно 💜

1762
Events
Community
Videos
About Us