Крізь терни до особистого бренду: які інструменти використати, крім інстаграму?

Особистий бренд не закінчується постами в інстаграмі. Це — про вас, тому селф-бренд будується під час офлайн-зустрічей, на конференціях, навіть у походах горами!

Коли ви спілкуєтеся, розповідаєте про свою роботу, про себе, створюєте канал в телеграмі чи власний подкаст — усе це іде в скарбничку вашого бренду.

Маркетингова стратегія та стратегія особистого бренду

Зараз між ними максимально стерті кордони. Але не треба боятися! Це не означає, що треба замовляти розробку стратегії за мільйон грошей одразу. На початку розберіться з інструментами і вже тоді підберіть необхідних для масштабування спеціалістів.

Що входить до стратегії:

  1. Маркетингові дослідження: дослідження або опис цільової аудиторії, аналіз конкурентів (колег).
  2. Бренд платформа: позиціювання, архетип, місія, унікальна торгова пропозиція, голос бренду. Інформація про ваш бренд у документі з описами важливих пунктів. Для заповнення цих даних допоможе розпаковка особистості.
  3. Система каналів комунікації: деталізований план запуску інструментів просування і продажів.

Цілі в розвитку особистого бренду

Перший крок до стратегії розвитку особистого бренду — постановка цілей. Якщо ви робите це самостійно: нормально НЕ мати цілі, але діяти ВЖЕ. Замість прокрастинації та перфекціонізму.

Де можна зробити цілі по особистому бренду:

  • Сформувати загальне бачення в розвитку особистого бренду.
  • Прописати у блокноті або планері.
  • Ставити цілі за методикою SMART.
  • Провести стратегічну сесію. Для цього звернутися до маркетолога, фасилітатора або команди.

Цільова аудиторія — переломний момент у розумінні, які ж інструменти обрати

Які можна використовувати інструменти, крім інстаграму?

Особистий бренд — це ви. І набір інструментів не пишеться правилами чи установками. Набір маркетингових каналів комунікації може бути таким, який буде для вас комфортним і ефективним.

Але! Не обмежуйтеся одною соціальною мережею. У будь-який момент її можуть заблокувати, щось може зависнути, і ви втратите усі напрацювання. Створюйте зв’язки із декількох каналів комунікації, аби створювати більше точок контакту з потенційними клієнтами та загалом цільовою аудиторією.

Що можна використовувати?

YouTube, TikTok, Telegram, блог на сайті та інші напрямки можуть стати основною соцмережею. Алергія на інстаграм? Оберіть іншу платформу, але головне — ідіть до своєї сформованої цілі та не зупиняйтеся.

Telegram-канал

Telegram — класний майданчик для збору холодної аудиторії та контенту для цієї ЦА. Якщо ви хочете тримати дистанцію, є більш закритими до спілкування й листування, обирайте Телеграм. Основні напрямки контенту: розважальний та корисний. Тут не треба так сильно розкриватися, проявлятися, як у TikTok чи інстаграм.

YouTube

YouTube підійде для людей, які прагнуть ділитися інформацією у форматі відео. Якісні, довгі відео, які виходять із певною періодичністю — це одна з можливостей платформи.

Тут можна запустити різні тематики, створити подкаст й отримувати кошти з монетизації каналу. Але треба подбати про оформлення, якість відео, звуку, обкладинок.

Окрім довгих відео, можна запустити Shorts, прямі трансляції, рекламні ролики, створювати списки відтворення.

Контент-маркетинг на сайтах

Якщо довгі, корисні експертні статті — це ваш guilty pleasure, ви любите писати розгорнуто, контент-маркетинг допоможе розвивати особистий бренд. Відштовхуючись від цільової аудиторії, підшукайте майданчики в інтернеті, де читає статті, навчається, розважається ваша аудиторія.

Наприклад, в Marketing Office писали статті для власника ІТ-компанії на AIN і я теж пишу на різних платформах для підприємців та діджитал-спеціалістів. Наприклад, для mc.today:

Сайт, блог на сайті

Важливий маркетинговий інструмент, який допоможе створити ще одну точку контакту з аудиторією. Якщо сайт оптимізувати по SEO, відшукати релевантні ключові запити та наповнити цими ключами сторінки (особливо блог на сайті), користувачі будуть бачити ваш сайт у видачі.

Аби просувати послуги, консультації, інфопродукти вашого особистого бренду в Google, можна запускати контекстну рекламу, отака зв’язка-заміна інстаграму з таргетом.

Facebook

Так, часто це не той інструмент, де ви знайдете молодь 15-20 років, але ж не викреслюйте його за це з можливостей! Facebook стане у пригоді для просування деяких послуг, селф-бренду як сторінки чи групи за інтересами.

Linkedin

Професійна спільнота — крутий інструмент, якщо у вас є запит відшукати роботу. Тут варто розміщувати ваше онлайн-резюме, досягнення, тематичні статті та слідкувати за інфоприводами.

TikTok

Інструмент для іміджу та просування, який давно зняв штамп «танцювальної» мережі. TikTok може бути основною соціальною мережею селф-бренду, та ще й стати платформою, звідки можна переводити людей на інші майданчики.

Наступний етап — робота за трьома напрямками

Коли ви уже стабільно ведете одну соцмережу, додаєте нові інструменти маркетингу, не «випадаєте з контенту», запускайте в роботу всі основні напрямки маркетингу. Лише такий симбіоз допоможе зробити стрибок у розвитку та втримати досягнення.

Користуйтеся порадами з цієї статті

А якщо прагнете підтримки та навчитися більше, опанувати кожен інструмент і поступово розвивати селф-бренд, долучайтеся до курсу Системний особистий бренд. Стартувати можна із безкоштовного уроку про дописи та Reels, почати застосовувати інформацію та отримати мою підтримку.

1030
Community
Videos
About Us