Медіа Моніторинг: 7 етапів ефективного налаштування

Моніторинг мас-медіа — важлива складова роботи з брендом, його репутацією та аналізу конкурентного середовища. Дізнайтеся, як налаштувати моніторинг ЗМІ з максимальною ефективністю

Секрети ефективного моніторингу ЗМІ: 7 порад від фахівців

У світі, де інформація поширюється зі великою швидкістю, відстеження згадок про бренд, конкурентів та галузевих тенденцій стає критично важливим. Моніторинг ЗМІ — це інструмент, який допомагає компаніям оперативно реагувати на будь-які зміни в медіапросторі, нівелювати репутаційні ризики та залишатися в тренді.

Вибір сучасних сервісів моніторингу ЗМІ та соціальних мереж достатньо широкий як і можливості, які вони пропонують: від збору публікацій з різних джерел до комплексного аналізу конкурентів та управління репутацією. Проте, існує низка універсальних рекомендацій щодо використання функціоналу подібних платформ з найбільшою ефективністю. В якості прикладу розглянемо сервіс Pulse Media Scout, але запропонований підхід може бути застосований до будь-якої системи моніторингу.

1. Складіть релевантний перелік ключових слів

Почніть із визначення переліку ключових слів, за якими система буде відстежувати інформацію про вас. Це може бути назва компанії, продукту, бренду, імена керівників, ключових співробітників, галузеві терміни, назви проектів тощо. Згадки за цими словами допоможуть зрозуміти, що пишуть і говорять про вас. Чим точніше ви визначите ключові слова, тим релевантніші результати отримаєте.

Системи моніторингу присвоюють кожній згадці тональність – нейтральну, позитивну або негативну. В Pulse ви можете коригувати тональність, якщо контекст публікації, на вашу думку, не відповідає автоматично визначеній тональності. Список ключових слів також знадобиться для відстеження згадок в рамках окремого інформаційного приводу або комунікаційної кампанії. Цей набір може відрізнятися від "базового", включати додаткові ключові слова або "виключення" (про них докладніше розповімо далі).

2. Уникайте інформаційного шуму: уточніть пошуковий запит

Якщо назва вашого бренду не є унікальною, додайте до налаштувань слова-виключення, щоб уникнути нерелевантних згадок. Наприклад, якщо ваша компанія називається "Orion", варто виключити з пошуку згадки про сузір'я, шоколадки чи інші об'єкти з такою ж назвою. Для цього проаналізуйте видачу Google за вашим ключовим запитом за допомогою Google Alerts або інструменту загального пошуку в Pulse. Далі в налаштуваннях моніторингу вкажіть слова, які необхідно виключити з пошуку.

3. Налаштуйте джерела інформації під свої потреби

Хоча більшість систем моніторингу мають велику базу джерел і постійно вдосконалюють її, вона може не охоплювати всі необхідні вам сайти та платформи. Тому не зайвим буде розширити цю базу власноруч, додавши спеціалізовані ресурси, блоги, форуми, які є важливими для вашої галузі. Так само ви можете виключити з моніторингу джерела, які не містять релевантної інформації.

4. Моніторте конкурентів, еспертів та лідерів думок

Відстежування активності конкурентів, експертів та лідерів думок у вашій галузі дозволяє тримати руку на пульсі останніх тенденцій, новин та ідей. Для цього необхідно налаштувати моніторинг стрічки новин обраних сайтів ЗМІ, блогів та сторінок у соціальних мережах без застосування фільтру публікацій за ключовими словами. У Pulse цей функціонал реалізовано завдяки інструменту моніторингу стрічки окремих джерел.


5. Забезпечте оперативне реагування на згадки

Налаштуйте систему сповіщень (алертів), щоб оперативно отримувати інформацію про важливі згадки. Особливо це стосується негативних відгуків, згадок від  конкурентів, публікацій з негативною тональністю або із застосуванням певних ключових слів на спеціалізованих ресурсах, сайтах ЗМІ тощо. Якісно налаштована система алертів на пошту або у месенджери допоможе своєчасно реагувати на виклики та економити час, позбавляючи вас необхідності моніторити стрічку новин в режимі 24/7.

6. Аналізуйте дані та категоризуйте згадки

Системи моніторингу дозволяють не лише збирати згадки, але й аналізувати їх. Використовуйте функцію категоризації, щоб групувати згадки за темами, тональністю, джерелами тощо. Це допоможе вам краще зрозуміти інформаційне поле та приймати обґрунтовані рішення. Відповідні інстументи Pulse Media Scout надають можливість групувати слова-маркери, які визначають основний контекст публікацій. Якщо такі слова присутні в тексті знайдених матеріалів, система автоматично присвоює їм відповідні категорії. Таке рішення значно економить час фахівців на ручну систематизацію та аналіз даних, отриманих з моніторингової системи, а також спрощує об'єднання згадок у масиви окремо від основних об'єктів пошуку.

Зробіть моніторинг ЗМІ основою для прийняття стратегічних рішень

Керуючись цими порадами, ви зможете ефективно налаштувати медіа моніторинг та використовувати його для досягнення своїх цілей.

473
Community
Videos
About Us