MVP, MSP та MLP: що означають ці абревіатури
У бізнес-середовищі часто можна почути терміни, на кшталт MVP, MSP та MLP.
Ці концепції вже давно стали частиною щоденних комунікацій дизайнерів, менеджерів, розробників та маркетологів.
У форматі MVP запускають креативні кампанії, створюють сайти, застосунки та інші цифрові продукти. І часто — досить успішно.
Про те, що саме стоїть за цим та іншими двома термінами, розповідаємо у матеріалі!
Що означає MVP
MVP (Minimum Viable Product) розшифровується, як «мінімально життєздатний продукт». Це — стратегія реалізації продукту, яка полягає у створенні найменшої його функціональності, що буде придатною для тестування та збору зворотного зв’язку.
Головна ідея MVP — швидко вивести продукт на ринок з мінімальними витратами та перевірити його доцільність.
Під час запуску MVP ми:
- Фокусуємося на мінімальному наборі функцій.
- Маємо за ключову мету збір гіпотез щодо того, як продукт буде використовуватися, який є на нього попит.
- Намагаємося швидко отримати зворотний зв’язок від реальних користувачів.
- Значно оптимізуємо реалізацію (що обмежує впровадження великих та складних функцій).
Утім, навіть при розробці MVP можна припуститися низки помилок.
Наприклад, MVP не можна вважати неповноцінним продуктом, коли він:
- є непридатним для розв’язання проблем користувачів;
- не має вбудованих функцій для збору зворотного зв’язку;
- будується без мети перевірити гіпотези.
Загалом про цю концепцію слід запам'ятати таке: логіка MVP не має фокусуватися на продажах. За цю ціль відповідає стратегія MSP. Про неї й поговоримо далі.
Що означає MSP
MSP (Minimum Sellable Product) можна перекласти, як «мінімально продажний продукт». Це версія продукту, яка має достатньо функцій, щоб її можна було продавати клієнтам. MSP фокусується на наданні користувачам таких цінностей, за які вони готові платити.
Продукти у форматі MSP мають не лише базовий функціонал, але й той рівень функцій, що зробить його привабливими для покупців, приверне увагу платоспроможних користувачів та сформує базу клієнтів.
Що означає MLP
Третьою стратегією створення продуктів є MLP (Minimum Lovable Product) — тобто, мінімально привабливий продукт. Це — версія продукту, яка не лише задовольняє потреби користувачів, але й робить це таким чином, щоб аудиторія ним захоплювалися. MLP прагне створити позитивний емоційний зв'язок з користувачами та заохотити їх до лояльності та прихильності до продукту. Яскравий приклад функціонала, що працює на цю ціль, є сова з застосунку для вивчення мов Duolingo.
Підсумовуючи:
MVP: допомагає зосередитися на основних функціях, які справді важливі для користувачів, уникаючи марної витрати часу та ресурсів на розробку неістотних деталей.
MSP: дозволяє визначити мінімальний набір функцій, необхідний для успішного продажу продукту, роблячи його конкурентоспроможним на ринку.
MLP: сприяє створенню продукту, який не лише задовольняє потреби користувачів, але й емоційно захоплює їх, роблячи його більш привабливим та лояльним до бренду.
👉 Більше про створення та розвиток продуктів можна дізнатися на курсах з продуктового менеджменту від Asta Academy: «Дослідження», «Створення продукту», «Розвиток продукту».
Там ви не лише поглибите свої знання з продуктових стратегій, але й пройдете повний цикл розробки продуктів: від дослідження до просування.
Долучайтеся до навчання, якщо працюєте з продуктами, і хочете краще розуміти, як усе влаштовано!