Найважливіші критерії вибору геймерського ноутбука

Ігрові ноутбуки продуктивні. В них потужне апаратне забезпечення. Серед особливостей можливості вдосконалення «заліза» за необхідності та покращена ергономіка. Виробники прикладають максимум зусиль, щоб забезпечити комфортні умови гри. Для цього використовують якісні екрани з захистом для очей, зручні клавіатури з виділеними клавішами, налаштовувані системи підсвічування.

За ціною геймерські ноутбуки класифікують на бюджетні, середні та преміальні.

  1. Недорогі орієнтовані на відеоігри з низькими вимогами до обчислювальних ресурсів.
  2. Середні призначені для культових мультиплатформенних серій та новинок, які не надто перевантажують систему. 
  3. Найдорожчі тягнуть ексклюзиви на ультра налаштуваннях. 

Щоб не помилитися, під час вибору потрібно орієнтуватися на 5 характеристик.

Роздільність та частота оновлення

Екран з тьмяними кольорами, повільним відгуком та малим кутом огляду для ігор не підходить. 

Вимоги до дисплея:

  • Висока роздільна здатність. Нижня межа — Full HD. Важлива також щільність пікселів, бо ефект зернистості псує враження від гри.
  • Якісна матриця. IPS, VA, OLED чи інша з реалістичною передачею кольорів, швидкою реакцією та гарним кутом огляду. 
  • Діагональ від 15 дюймів. Виняток — якщо ноутбук використовуватиметься на ходу. 
  • Частота від 120 Гц. Геймплей складається з динамічних сцен, тому плавність кадрозміни надважлива.

Процесор

Центральний процесор обробляє інформацію та координує внутрішні процеси. Без нього функціонування системи неможливе. Він повинен бути витривалим, довговічним, енергоефективним.

Мобільні (ноутбучні) процесори виготовляють компанії AMD та Intel. У кожного виробника — свої переваги. У Інтелівських чипів кращі можливості розгону, ефективна вбудована графіка, більше фірмових технологій. АМД трохи доступніші й економно споживають енергію.

Багатоядерні рішення для геймінгу є в сімействах Core i5, Ryzen 5 та новіших (зокрема, Core Ultra з покращеною багатопотоковою продуктивністю).

Оперативна пам’ять

 Якщо не вистачає оперативки, ігровий ноутбук сповільнюється, зависає під час виконання ресурсомістких завдань. Також надокучає сповіщеннями про помилки під час запуску ПЗ.

Дефіцит відчувається за об’єму 4-6 Гігабайт. Мінімальний прийнятний запас — 8 гігабайтів, але для ультрапараметрів в «тяжких» іграх його замало. 16 гігабайтів достатньо з огляду на можливості подальшої модернізації. 32 Гігабайти — оптимальний об’єм на перспективу.

Відеокарта

Дискретна графіка розкриває перед ноутбуком нові горизонти. Насамперед вона «розвантажує» основну оперативку. Дозволяє взаємодіяти з вимогливим графічним контентом та сприяє підвищенню загальної продуктивності системи. В серіях GeForce RTX 30 і 40 представлені моделі, які підходять для ігрових ноутів. 

Мультимедійні можливості

Для підключення зовнішніх мультимедійних пристроїв геймерському ноутбуку потрібні порти актуальних стандартів: HDMI, DisplayPort, USB-C, USB-A. Міні-Джек — щоб можна було під’єднувати дротові навушники. Важливу роль відіграють вбудовані інструменти для відтворення звуку, запису відео: вебкамера HD або Full HD, динаміки, мікрофон. Мультимедійні клавіші на клавіатурі спрощують керування та пришвидшують доступ до потрібних налаштувань.

Металевий корпус кращий за пластиковий. Він ефективніше відводить тепло і надійніше захищає складники. Для імпульсивних геймерів, яким важко стримувати пориви емоції від поразок, — те, що потрібно. 

 

456
Community
Videos
About Us