Навіщо вам ті collaborative articles у LinkedIn?

Минулого вівторка у мене в стрічці лінкедіну з'явився дивний допис від колишньої колеги. Дивний за формою, адже це було більше схоже на коментар до статті. І якийсь значечок лампочки біля її ім'я. Мені стало цікаво, я клікнув і так відкрив для себе collaborative articles. 

Я подивився величезний перелік тем, і обрав собі кілька: copywriting, creative content creation та creative work.  Там одразу побачив таке повідомлення:

У середу я написав по три дописи у кожен з напрямків і почав чекати на визнання. Однак не спрацювало. Точніше майже не спрацювало.  Так я зрозумів (це припущення), що є "мертві" напрямки. Там не оновлюються теми, хтось рідко щось коментує і взагалі там нема, що робити. А от copywriting виявився досить "живим". Тоз вже в четвер зранку мене зустріло наступне повідомлення: 

Ось воно! Визнання вже зовсім поруч! Я написав ще кілька дописів думок, і у п'ятницю лінкедін повідомив мене, що я вже у топ 15%. Я написав ще купу статей, але у суботу нічого не змінилось. Все тому, що важлива не кількість написаного, а чи оцінило ком'юніті вашу експертну думку. А цьому ж таки "ком'юніті" всі хочуть потрапити в топ, тому чуже лайкають рідко.

Що здивувало найбільше

Багато людей переписують згенерований ШІ текст підтем, або ще раз проганяють його через штучний інтелект і видають за оригінальну думку. При тому, що вся ідея collaborative articles у тому, щоб люди додавали власне бачення, ділились власним досвідом. А багато хто просто женеться за галочкою.

У суботу мої дописи полайкали друзі та колеги на ранок понеділка я вже був у топ 6%. Залишалось дотиснути зовсім трошки. Дотиснув.

Але навіщо це все?

Для себе я визначив таке:

1. Це можливість додатково попрактикувати написання текстів англійською мовою; 

2. Це можливість допомоги комусь своєю експертизою (сподівюсь:);

3. Це значечок, який трошки додаватиме мені експертної ваги в очах клієнтів;

4. В ідеалі це ще і нетворкінг, але у мене це поки так не працює :(

Можливі стратегії використання:

1. Дійдіть до топ 5% у своїй галузі, і тоді починайте заходити в напрямки, де можуть сидіти ваші потенційні клієнти (ІТ і взагалі що завгодно). Дивіться там релевантні теми та поширюйте експертні думки, підкріплені значком-лампочкою. Може знайдете так нових клієнтів;
2. Підтримуйте колег, круто, коли в агенції у багатьох є статус "топ войс";
3. Просувайте продукти своїх клієнтів, згадуючи їх як можливі рішення для конкретних задач-проблем;

4. Коментуйте дописи інших. Це нетворкінг.

Більше про те, як працює система Top Voice в LinkedIn рекомендую почитати тут.


2
635
Community
Videos
About Us