Невідкладна книжкова допомога. Серпневі must-read від блогерів

До вашої уваги — ТОП-тайтли від запеклих книголюбок, які захоплять увагу, розважать, подарують відчуття гармонії та стануть у пригоді, коли близькі далеко.

Книжки, з якими вечір наодинці не буде самотнім 

Якими б довгими часом не здавалися вечірні години, до них завжди можна припасувати вдалу книжку. Ми розпитали досвідчених українських блогерів, що вони читають цими літніми вечорами. 

«Червоний, білий та королівський синій» 

Цей ромком Кейсі Макквінстон потрапив у ТОП для самотніх вечорів блогерки Оксани Кузьменко, більш відомої в Інстаграмі під ніком “Амбасадорка книг|Кіно|Сарказму”. Рекомендуючи книгу вона зазначає: “Тут дуже милі головні герої, класне спілкування між братами й сестрами, досить цікавий політичний бекґраунд, щоб ви не заскучали в любовних перипетіях”. Щодо бекґраунду, тут і справді є за ким постежити: Білий Дім та Британська корона. Звісно ж, персонажі вигадані.  

«Здивуй мене»

Дотепні ромкоми про сімейні пари існують — саме таким Оксана Кузьменко вважає «Здивуй мене» британської письменниці Софі Кінселли. Герої намагаються побудувати щасливе життя після типового хепіенду — хай яким складним завданням це не було б. Блогерка коментує: “Якось сімейна пара на огляді у лікаря усвідомлює, що в них чудове здоров’я і з таким успіхом вони проживуть разом ще років 70. А це ще десь 25 тисяч спільних сніданків і десь 11 тисяч статевих актів. Це так лякає подружжя, що вони починають придумувати плани зберегти романтику, а фактично – витворяють щось дивне і смішне. Рекомендую від душі”.  

«Коли завмирає серце»

Книжкова вісниця Ліатріс, яку ви також можете знати за ніком “Викрадачка книжок”, вважає цей роман Еліс Осман ідеальним провідником у незабутній світ першого кохання. Крім того, блогерка називає його “наймилішим і найлегшим ЛГБТ-романом, який тільки існує у світі”.

Що читати, щоб не з’їхати з глузду

Такий особливий перелік може бути дуже різним для кожного. Тим часом перелік улюблених книжок для підтримки ментального здоров'я від блогерів LitCom цього літа саме такий. 

«Що з тобою сталося? Про травму, психологічну стійкість і зцілення»

Рекомендуючи цю книгу Опри Вінфрі та Брюса Д. Перрі, Книжкова вісниця Ліатріс зазначає: “В умовах сьогодення одним із найважливіших аспектів є підтримка себе і здорового ментального та фізичного стану. Чудовим шляхом для розуміння, чи потрібна вам терапія, буде читання книг психологічної тематики та супутня рефлексія”.  

«Стоїцизм на кожен день. 366 роздумів про мудрість, стійкість і мистецтво жити»

Саме цю книгу медіастратега та письменника Раяна Голідея та досвідченого видавця й літературного агента Стівена Генсільмана у часи викликів рекомендує блогерка Катерина Бростовська, відома в Instagram під ніком @my_book_escape. Якими б не були часи, а мудрості Сенеки й Марка Аврелія ще ніхто не скасовував. Корисного і приємного читання! 

«Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях»

Ця книга письменника і журналіста Марка Лівіна та гештальт-терапевта Іллі Полудьонного, що вийшла друком після появи їхнього однойменного психологічного подкасту, — це, щонайперше, лікнеп у царині емоцій, переконана блогерка Аліна Куфедчук, відома в LitCom під ніком #книгогризка_Аліна. У своїй рекомендації вона зазначає: автори “пишуть, що кожна емоція, навіть така, як злість, важлива для життя у суспільстві.” З книги ви дізнаєтеся, що робити з гнівом, соромом, тривогою, токсичним відчуттям провини, образою й купою інших почуттів. Погодьтеся, у правильний момент такий набір першої емоційної допомоги може виявитися дуже помічним.  

Книжка замість душевної розмови з подругою

Тексти з цього переліку допоможуть відрефлексувати теми, про які не завжди легко говорити навіть із найближчою подругою. Про те, що може здатися занадто інтимним, надто травматичним чи просто незручним у розмові, проте часом дуже важливим, читайте у книжках за рекомендаціями Оксани Кузьменко.  

«Не вагітна»

Автобіографічний роман Каріни Савариної — це відверта історія жінки, якій не вдається стати мамою. Розповідаючи про книжку, її авторка зауважує: “Не знайшла ні слова про це в жодній книзі в Україні”. За словами Оксани Кузьменко, цей текст варто читати тим, кому немає з ким поговорити про цю проблему. Блогерка обіцяє: книга “огорне теплом, добром і розумінням”. 

«Неймовірна історія сексу»

До вашої уваги — пізнавальна книжка з “купою смішних картинок”. Оксана Кузьменко запевняє: у цьому коміксі Філіпа Брено та Летісії Корен “ви знайдете все, що соромилися запитати про секс у різні періоди історії людства”. Гайда розвінчувати міфи!  

«Ти тут, Боже? Це я, Маргарет»

Навіть якщо вам вже давно не 11 років, як героїні роману Джуді Блум, і в цей момент ви не стоїте перед вибором віросповідання, ця книга все одно може стати близькою. Оксана Кузьменко рекомендує текст як “неймовірну історію дорослішання дівчинки, яка нарешті стає підлітком, чекає на перші місячні та соромиться попросити маму купити бюстгальтер” і ділиться власними враженнями від прочитання: “Дуже багато життєвих ситуацій викликали у мене спогади про моє власне дитинство”.

У подорож не виходячи з дому 

Якщо пакувати валізи у відпустку — це поки що лише далека мрія, але серпень безперестанку кличе в мандри, ця підбірка точно не залишить вас байдужими. До того ж запропоновані блогерами книжки запрошують подорожувати не лише в просторі, а й у часі.     

«Клавка» 

Цей роман Марини Гримич ідеально пасуватиме до київських краєвидів за вікном. Книжкова вісниця Ліатріс радить книгу, адже тут “з неймовірною деталізацією описаний Київ 40-х років з дублюванням сучасних назв”. За її словами, це допомагає “не тільки зануритися в тогочасну столицю, але і спробувати власну, сучасну подорож”. 

«Відьми за кордоном» 

Цю книгу Террі Пратчетта Оксана Кузьменко називає своєю улюбленою в доробку автора. Хочете подорожей та “щасливого кінця” навиворіт? Тоді вона для вас. І ось чому її так вподобала блогерка: “Це моя улюблена книга у Пратчетта з купою жартів, випивки, нових і цікавих місць, казок, та ще й з хепіендом навпаки. Читаючи, я реально реготала місцями – книга справді допомогла мені відволіктися.”  

«Люди, яких ми зустрічаємо у відпустці»  

Цей роман Емілі Генрі, також відомої за “Книголюбами”, Оксана Кузьменко називає “розміреною та комфортною романтичною історією з тропом “від друзів до коханців””. Описані в тексті подорожі навіяли Оксані спогади про власну “безтурботну юність”. Тож чом би й не зазирнути в таку книжку? 

Літо, не йди! 

Яким би спекотним воно не запам’яталося нам, це літо все одно не хочеться відпускати, правда ж? Саме тому в нашій завершальній підбірці — найбільше книжок. Обирайте на свій смак і переконаєтеся, що не дарма блогери зачитувалися ними. Хай навіть деякі назви на обкладинках можуть шокувати.   

«Вілла у Сан-Фурсиско»

Ця книга Ярослави Литвин змусила блогерку Наталію Дмитрієву (в Інстаграмі її блог називається “Книги 🌟 Затишок 🌟 Діти”) “сміятися вголос і читати чоловікові окремі цитати”. У чому ж суть? Наталія пояснює просто: героїня Оля Синичка у свої 30+ приймає рішення “відкинути всі стереотипи і просто жити те життя”. Персонажка втілює свою мрію й… купує стареньку хатину в селі. Коли ж іще надихатися рустикальними пригодами, як не смакуючи щедрий серпневий врожай? 

«Уся правда в мені» 

Цей роман Джулії Беррі — серед фаворитів цього літа у переліку Книжкової вісниці Ліатріс. Героїня спершу зникла, а потім дивним чином повернулася у рідне містечко Розвелл-Стейшн. Дівчина замикається в собі, а поруч — майже нікого. Блогерка рекомендує книгу, бо вважає, що цей текст “про війну особисту, в собі та національну, яка зачіпає кожного”. 

«Містраль» 

Літо складно уявити без моря. Як і цей роман Анджели Нанетті, адже море тут — один з головних героїв. Блогерка Оксана Кузьменко радить читати цю романтичну історію перш за все тим, хто сумує за неозорою блакиттю, адже “при читанні ти просто поринаєш у ці хвилі, вдихаєш солоний запах, пропускаєш пісок крізь пальці”. А може й самі сторінки тут пахнуть морем? Сподіваємося, вас ця оповідь наснажить не менше.  

«Єдина жінка в кімнаті» 

Роман Марі Бенедикт про голлівудську красуню і винахідницю Геді Ламар, котрій вдалося врятуватися від Третього Рейху, став ще одним літнім улюбленцем Книжкової вісниці Ліатріс. Це текст “про жіночу силу та впевненість, про віру в себе та свої дії, про досягнення успіху та висот попри все”, вважає блогерка. Надихає, правда ж?

«Несезон»

Цей острівний роман Таіс Золотковської, на думку Надії Романкевич, яка публікується в Інстаграмі під ніком “КНИГИ | ПОДОРОЖІ | ЖИТТЯ”, — це книга поза всіма сезонами. І хоч події відбуваються в час, коли на пляжах грецького Закінтоса не засмагають натовпи туристів, головна героїня все ж не пропускає нагоди насолодитися прохолодним морем. Надія цінує в тексті романтичну лінію, а ще її вабить сам острів, де можна разом із персонажами “скуштувати щойно вичавлену оливкову олію, відчути на шкірі солоне морське повітря”. Для блогерки «Несезон» — це “книга-пошук себе”.  

«Я рада, що моя мама померла»

Вразлива дівчинка, яка виросла з єдиною метою в житті — робити щасливою свою маму, — зрештою опиняється поряд з материним ліжком у лікарні. Жінка в комі й “розбудити” її не можуть жодні новини, які приносять рідні. Навіть те, що донька, яка все життя так старалася заради мами, нарешті схудла до омріяних тепер безнадійно хворою жінкою сорока з половиною кілограмів. Авторку книги звати Дженнетт Маккерді. Це відома американська акторка та співачка. Книжкова вісниця Ліатріс рекомендує текст, адже це книга “про те, що насправді стоїть за посмішками голлівудських зірок”.    

«Кухонний фронт»

Цей роман Дженніфер Раян розповідає про події Другої Світової та як у часи надскладних викликів «Бі-Бі-Сі» запускає радіопрограму для домогосподарок з однойменною назвою — «Кухонний фронт». Блогерка Наталія Дмитрієва зізнається: розібрала роман на цитати. І ось чому вона рекомендує іншим прочитати цю книгу: “Вона написана для того, щоб підтримати й надихнути, а ще — щоб показати, що в єдності наша сила”.

«Кохання та джелато»

Цей роман Дженни Еванс Велч блогерка Надія Романкевич вважає ідеальною літньою книгою. Ще б пак! З цих сторінок до вас лине курортна краса, морозиво і романтика! Блогерка уточнює: історія розгортається у Флоренції, Римі та Венеції. Таку книжку, каже Надія, “можна проковтнути за один вечір”, хоча сама вона навмисно розтягнула задоволення від читання на два. Вагаєтеся, чи варто починати читати вам? Ще один аргумент “за” від блогерки: у книзі на вас чекають “легкість та гумор, тусовки й романтика, а також італійський колорит”. Що може бути солодше? 

«Дзвінка»

Блогерка Оксана Кузьменко запевняє: роман Ніни Кур’яти — один з її найулюбленіших творів про рідну мову та батьківський край, так само як і “про мужність бути собою”. Ось якими словами Оксана описує свої враження: “Це історія про дівчинку з Одещини, яка дуже відгукнулася мені – дівчинці з Херсонщини. Книга веде нас різними періодами в житті українців і читати про це надзвичайно сумно та зворушливо”.

Бонус для поціновувачів янг-едалт  

Завершуємо наш перелік літніх рекомендацій трьома підлітковими романами. Забирайте на поличку. 

«Краще, ніж у фільмах» 

“Я плакала, сміялася і отримала невимовне задоволення від читання,” — коментує ромком Лінн Пейнтер Наталія Дмитрієва. Блогерку захопила історія про двох сусідів Ліз та Вес, які не ладнали ще з дитинства, а тепер щодня воюють за вільне місце на парковці. “Ворогували вони рівно до того дня, коли Ліз вигадала план зі зваблення хлопця і допомогти їй має саме Веслі,” — переповідає історію Наталія. Далі сюжет закручується і романтика робить свою справу. Як саме — читайте. Єдине що можна пообіцяти точно — фінал буде щасливим.  

«Як я руйнувала імперію» 

“Класна підліткова історія про дівчинку, яка їде до бабусі та дідуся на літні канікули і там замислюється над життям в СРСР,” — такими словами характеризує книгу Зірки Мензатюк Оксана Кузьменко. Запевняє: читати цікаво, адже герої — у серці подій, що змінюють суспільство. “Книга легка, бо про літо, але й трошечки бунтівна, бо в ній багато роздумів про національну ідентичність в останні роки існування радянського союзу,” — резюмує Оксана. Як щодо того, щоб разом із героїнею Яринкою відмотати 30+ років і повернутися у ті доленосні часи?

«У нас завжди буде літо» 

Це третя книга з серії авторки Дженні Хан, яка підкорила увагу Наталії Дмитрієвої. Перші дві називаються «Цього літа я стала вродливою» та «Без тебе літо — не літо». Читаючи «У нас завжди буде літо», блогерка коментує: “Нарешті я дізнаюся, кого з братів обере Беллі. Тут має бути весілля. Тут ми повернемося до будинку на пляжі, де Беллі проводила кожне літо свого життя. Море, дружба, родина, кохання”. Ця трилогія — про “найважливіший вибір”, вважає блогерка. Що ж, для ромкому він і справді визначальний. Якщо мрієте розплутати клубок почуттів, серія романів Дженні Хан чекає на вас.

Повні текстові та аудіоверсії відгуків, згаданих у цій підбірці, шукайте в мобільному застосунку LitCom. Приємного читання! 

Текст підготувала Надія Петруньок 
618
Community
Videos
About Us