Огляд процесу пошуку роботи

Зазвичай пошук роботи сприймається кандидатами як стресовий та хаотичний процес, позбавлений чіткого плану і передбачуваності. Все, що вам потрібно, — це стратегія або план, який допоможе впоратися з викликами і зробити процес більш зрозумілим та ефективним.

Ця стаття створена в межах курсу «Пошук роботи мрії: найкращі практики та стратегії». У ньому ми разом із колегами з провідних українських компаній розповімо як готуватись до процесу пошуку роботи, як створювати резюме та мотиваційний лист. А також відкриємо секрети того як готувати портфоліо, чого очікувати від тестових завдань та співбесід. І, звісно, як шукати роботу на CASES.

А розпочнемо ми з огляду процесу пошуку роботи та підберемо найкращі стратегії цього процесу.

Підготовка до пошуку роботи

Розпочніть з аналізу своїх сильних сторін, цінностей та мотивації. Запитайте себе, чому ви шукаєте нову роботу, які задачі вам цікаві, а яких — хочете уникнути. Визначте ті фактори, які вам не підходять у роботі, і чітко з'ясуйте, чого ви хочете.

Якщо саморефлексія викликає складнощі або ви не впевнені у своїх компетенціях, можна звернутися до фахівців, які допоможуть зрозуміти ваш кар'єрний потенціал. Це може бути консультація з ментором або кар'єрним консультантом.

Активні дії

Перш за все структуруйте ваш процес пошуку роботи. Створіть документ з основними даними, які варто відстежувати у вакансіях. Зокрема:

  • назва посади
  • назва компанії
  • вимоги до кандидатів
  • статус по вакансії

Після цього можете переходити до наступних дій під час пошуку роботи.

Оголосіть публічно у соціальних мережах про свій пошук роботи. Це допоможе залучити увагу рекрутерів та потенційних роботодавців. Публікація з описом вашого досвіду, проєктів і контактної інформації може зацікавити навіть тих роботодавців, які не оголосили вакансію.

Працюйте з рекомендаціями. Просіть про рекомендації та поради від колег або менторів. Вони можуть допомогти вам визначити ваші сильні сторони або звернути увагу на аспекти, над якими варто попрацювати.

Складіть резюме та супровідний лист. Зробіть базове резюме та підлаштовуйте його під конкретні вакансії. Резюме повинно включати досвід роботи, профільні курси, навички, інструменти, якими ви володієте, та результати вашої діяльності.

Відгукуйтесь на вакансії та аналізуйте ринок. Регулярно переглядайте актуальні вакансії на кар'єрних сайтах. Наприклад, ви можете слідкувати за вакансіями на біржі вакансій CASES

Нетворкінг. Створюйте мережу контактів у LinkedIn та інших професійних платформах. Спілкуйтеся з колегами та рекрутерами, щоб дізнатися більше про компанії та вакансії.

Якщо ви маєте запрошення на співбесіду, проведіть підготовку. Перегляньте ще раз вакансію, дослідіть інформацію про компанію та підготуйте на основі вашого дослідження питання. 

Якщо ви вже в процесі співбесід або отримали тестове завдання, ініціюйте чіткі домовленості щодо зворотного зв'язку та термінів.

Наприклад, експерти радять запитувати у рекрутера про процес і критерії оцінки, щоб краще зрозуміти очікування.

Тестові завдання можуть включати як технічні задачі, так і оцінку творчих навичок. Важливо оцінити, чи готові ви витратити на них час.

А якщо ви отримали бажану пропозицію і вам не вистачає трошки більше контексту про команду, щоб прийняти рішення, – це чудова нагода познайомитись з кимось з команди до прийняття пропозиції. Наприклад, знайти кілька потенційних колег у LinkedIn та запросити їх на каву чи чай.

Памʼятайте, отримання пропозиції — не є кінцевим етапом. Після того як ви її приймаєте, важливо також пройти випробувальний термін та проявити себе протягом цього періоду.

З таким планом ваш процес пошуку роботи буде більш структурованим, ефективним і менш стресовим!

1
330
Community
Videos
About Us