Особливості створення рекламного відео в категорії кормів для тварин

Реклама з тваринами — можливо, найскладніший, але водночас і наймиліший вид відео-контенту. Як і для чого він створюється? Розказує засновниця компанії VIDEOFIRMA — Наталка Денисенко, що вже 4 роки продюсує відео для найбільшого вітчизняного виробника корму для котів та собак.

Український ринок кормів для тварин знаходиться в десятці найбільш швидкозростаючих у світі. При цьому у нас є тільки один великий вітчизняний виробник — компанія Кормотех. З ним ми співпрацюємо 4 роки поспіль. Компанія змушена конкурувати з потужними іноземними брендами. На їх користь працюють рекламні агенції в різних країнах світу і значно більші рекламні бюджети. Вони задають рівень якості картинки та ідей, якому нам треба щонайменше відповідати. Нова наша робота — це приклад, коли ми втілювали власну ідею, до речі, вигравши тендер на креатив.

ВИ МАЄТЕ ПРАВО ЗБЕРІГАТИ МУРЧАННЯ

Реклама корму має подобатись насамперед жінкам. Тобто бути емоційною, щирою, викликати бажання турбуватися про домашнього улюбленця. Чому так? Бо саме жінки купують 70% кормів для собак та 77% — для котів. І в більшості випадків вирішують, продукцію якого бренду купувати. Відтак жінки приносять основний дохід виробникам, і завдання брендів — їм сподобатись. У нашого клієнта є багато власних досліджень та даних від найбільших дослідницьких компаній, які підтверджують, що жінки обирають емоційно. На їх вибір більше впливає контент, котрий змушує відчувати, а не тільки переконує фактами. Тим паче, зараз в мережі засилля раціональної інформації для господарів тварин. Щоб привернути увагу навіть фактам треба емоційний тригер.

Відео може викликати емоції одночасно з допомогою звуку, зображення, динаміки руху картинки. Жоден інший формат контенту не здатен з ним конкурувати за силою впливу на почуття. Тому ключову роль в рекламних кампаніях виробників корму завжди відігравали відео-ролики. Впродовж 4 років наші роботи були призначені в першу чергу для показу на ТБ. Цьогоріч ми доповнили їх великою кількістю версій для digital. Тільки виключно для соцмереж було створено 16 унікальних матеріалів. У 2021-му році, припускаємо, буде ще більше. 

ТБ І ДІДЖИТАЛ

Нині YouTube та соціальні мережі так само, як ТБ, дозволяють охопити практично всю аудиторію — десь 6 мільйонів власників котів та 3 мільйони власників собак. І ціна одного цільового контакту тут помірніша, ніж на загальнонаціональних каналах. Але відносно висока вартість виробництва якісного відео-контенту, перевантаженість онлайну повідомленнями брендів та негативне ставлення людей до активного промо дещо стримує бум відео-реклами. Ми завжди охоче ділимося своєю експертизою, щоб переконати клієнтів знімати більше. Навіть власними силами. Проте постановочні зйомки з тваринами — одне з виключень. Вони, нарівні зі зйомками немовлят і рідин, належать до найскладніших в продакшні. Створити якісний ролик з певним сценарієм і котом чи собакою у головній ролі — практично нереальне завдання без практичного досвіду. Ми навіть зробили відео-екскурсію бекстейджем недавньої зйомки (її можна подивитись на нашому YouTube-каналі), щоб показати, скільки фахівців працює на знімальному майданчику, коли в рекламі задіяні тварини. В середньому — десь 40-50 спеціалістів.

ІНСАЙТИ І КРЕАТИВ

Виробники корму, надто — у преміальному сегменті, звертаються до таких переваг продукту, які важко показати в рекламі буквально. Здоровий розвиток улюбленця, захист від проблем зі здоров’ям, більш тривале життя. Звісно бренди говорять і про кращі смакові властивості. Проте господарі тварин не можуть особисто оцінити корм за таким параметром, як “смачний — не смачний”. Вони орієнтуються на прояви задоволення, які демонструє тварина під час їжі. І взагалі приділяють багато уваги поведінці своїх котів та собак. Як наслідок, їм відомо про звички, характер і навіть голос та манеру руху улюбленця більше, ніж будь-кому. На цьому ми побудували ідею роликів. Мурчання, гавкання, шурхотіння записали на надчутливі мікрофони, а вушка, хвостики і носи зняли неймовірно крупними планами. Так з’явилася серія ASMR-роликів з макро-зйомкою, що викликають у власників тварин приємні сенсорні відчуття аж до мурашок на шкірі.

ЗАЛАШТУНКИ

Для створення двох 30-секундних та 16 коротких версій відео ми відзняли аж 5 котів та 6 собак. Їм знадобилося кілька окремих гримерок, де грумер — фахівець зі стилю для тварин — готував кожного актора до виходу на майданчик. Завдяки йому шерсть наших героїв виглядала бездоганно на будь-якому макро-плані. А за гарну поведінку вже безпосередньо на майданчику відповідає дресирувальник. Він домовляється з тваринами, аби ті виконували свою роль та не нервували. Само собою це не завжди вдається. Особливо, коли тварина має мало досвіду в зйомках. Може скластися, як у нашому випадку — коли через афганську борзу, що вперше знімалася в рекламі, зйомки суттєво затягнулися. Але частіше проблеми виникають з котами. Завжди існує ризик, що наляканий гучним звуком кіт взагалі відмовиться виконувати необхідні дії на камеру. Уявіть, як нервує продюсер, коли у знімальному плані цілих 5 котів. Вся команда (а це, нагадаю, майже 50 спеціалістів) розмовляла пошепки, в тому числі у рації, аж поки не відзняли останнього кота.

М’ЯСО В ІДЕАЛЬНІЙ ФОРМІ

Більше, ніж нюансів зйомки з тваринами, існує тільки чуток про те, що роблять на знімальному майданчику з їжею, аби вона апетитно виглядала у кадрі. Справді: фуд-стиліст — фахівець по роботі з продуктами — має свої секрети. І застосувати їх необхідно, коли в рекламі з’являється м’ясо. Бо це досить складний для зйомки продукт. Наприклад, ми використовувати тубус, який сконструювали спеціально для зйомки, аби шматочки м’яса падали до тарілки під певним кутом.

Як це виглядає, а ще — що на зйомці робить клієнт, і головне — на наших пухнастих акторів — дивіться у відео з бекстейджу: https://bit.ly/3l9LZxk 

2489