Першому «Термінатору» 40 років. Як і продакт плейсменту Nike!
Сьогодні культовому фантастичному бойовику «Термінатор» виповнюється 40 років! Так-так, легендарний Джеймс Камером зняв «Термінатора» у 1984 році, на ньому виросло декілька поколінь, і навіть сьогодні спецефекти виглядають ок.
Я це кажу, бо недавно передивлялась фільм з сином підлітком, який вже розбалуваний усіма сучасними технологіями. І поки син захопливо слідкував за подіями, коментуючи антураж ранніх 80-х, я вже більш прискіпливо розглядала продакт плейсмент.
Я не можу стверджувати, що всі побачені бренди є оплаченою рекламою, проте я майже на 100% впевнена, Nike такою є. Про це говорить і крупність кадру, нічим не обґрунтована, і кількість цих самих кадрів. Також маю аналогічні підозри щодо Tampax, Coca Cola (спойлер: у «Термінатор 2» уже Pepsi) та Kodak.
До речі, син теж чітко зреагував на кросівки Nike, а коли усвідомив, скільки фільму і самому бренду років, то був WOW-ефект. Nike на ринку з 1964 році, тобто на момент зйомок бренду вже було 20, то ж браво! маркетологам, які заклали продакт плейсмет у стратегію просування в минулому і продовжують сьогодні.
Для довідки. Компанія Coca Cola була заснована у 1886 році, P&G, якому належить бренд Tampax, – у 1837, а Kodak – у 1881. Кожен з великих брендів, які ми бачимо в «Термінаторі», і досі існують. Три з них мають лідируючі позиції на ринку. Kodak, хоча і переживає непрості часи, проте це однозначно легендарний бренд, який, сподіваюсь, зможе здійснити кам-бек.
Я вкотре переконуюсь, що інвестиції в хороше кіно – це гра на перспективу, розбудова цінностей бренду, м’яке і ненав’язливе створення емоційного зв’язку, з яким зростають покоління. Саме тому великі компанії «ведуть» свої бренди у кіно, включаючи продакт плейсмент у комунікаційний мікс. Coca Cola навіть цілу кіностудію колись купила.
До речі, вважаю комедію «Скажене весілля» (2018 рік) від FILM.UA першим прикладом продуманого і системного підходу до продакт плейсменту на українському ринку. Тоді партнерами фільму стали ROZETKA, Нова пошта, Ощадбанк, Olymp.
Аналогії напрошуються самі собою. Висновки теж.