Шлях до успішної карʼєри дизайнера: поради від Віталія Дячука, League Design Agency

Дизайн сьогодні — це про менеджмент процесів, ефективну комунікацію та стратегічне мислення. Як початківцю знайти своє місце на ринку та стати кваліфікованим фахівцем? Про це поговорили з Віталієм Дячуком, лідером дизайн-команди E-commerce напрямку в League Design Agency.

Які навички найважливіші для UX/UI-дизайнера на початкових етапах карʼєри?

На початку варто зосереджуватися на навичках, які допоможуть швидше увійти в професію: основах композиції, типографії, роботі з кольором — усьому, що стосується візуальної мови. Часто бачу, як дизайнери-початківці втрачають фокус і паралельно починають вивчати 3D чи моушндизайн. У результаті страждає їхнє портфоліо, бо вони ще не досягли достатнього рівня в композиції, щоб створювати нестандартні секції дизайну.

З чого варто починати дизайнерам? З роботи в агенції, на фрілансі чи в продуктовій компанії?

Звісно, з агенції. Це дає змогу швидко розвиватися, особливо якщо ви потрапляєте в команду, яка поділяє ваші цінності. Це позитивно впливає і на професійний ріст, і на мотивацію та психологічний стан. Продуктові компанії — варіант для тих, хто прагне стабільності, але на початку кар’єри агенція — найкращий вибір, адже саме там ви отримаєте найцінніший досвід.

Що є ключовим для того, щоб отримати роботу в агенції?

Універсальні навички. Робота в агенції — це перш за все робота в команді. Ви повинні це розуміти й покращувати вміння презентувати та пояснювати свою роботу. Це, до речі, дуже поширена проблема серед дизайнерів-початківців. Часто кандидати недостатньо аргументують свої рішення та не спираються на результати досліджень. Тому обов’язково потрібно вміти пояснювати свою роботу.

Що заважає кандидатам-початківцям отримати першу роботу?

Коли ми вперше шукали кандидата в мою команду (без досвіду) на позицію Junior-дизайнера, відгукнулося 460 людей, з яких ми відібрали лише 10. Чому відсіялось так багато кандидатів? Через нерелевантне портфоліо.

Дизайнери часто не адаптують портфоліо під вакансію. Вони додають туди все, що мають: дизайн старих візитівок, застосунки, вебсторінки. Це виглядає так, ніби людина ще не визначилася з напрямом роботи. А для роботодавця це сигнал, що кандидат не розуміє, як подати себе.

Як початківцю підвищувати свою цінність на ринку праці?

Постійно навчатися, бо штучний інтелект теж постійно розвивається. Через це роль дизайнера змінюється. Зараз вона більше переходить у сферу менеджменту — потрібно розуміти, як оптимізувати процеси, спрощувати робочі етапи та ефективно використовувати ШІ.

Але є речі, які штучний інтелект поки що не замінить, — це створення креативних анімацій, взаємодій і розуміння їхнього впливу на досвід користувача. Про те, як їх створювати Віталій розповість вже цієї суботи на практичному воркшопі. Зокрема поділиться готовими шаблонами з анімацій у Figma і навчить застосовувати їх для проєктів різних типів. Долучайтеся, аби додати в портфоліо +1 навичку просунутого рівня та перейняти досвід Віталія.

Як зрости до позиції лідера команди?

Розкажу на власному прикладі. Тут, напевно, є два фактори. Перший — це професійність. Я обрав конкретну нішу, і вважаю, що для дизайнерів зараз хороша стратегія — спеціалізуватися. Я зустрічав випадки, коли дизайнери в E-commerce спеціалізувались на ще вужчій ніші. Наприклад, працювали виключно з fashion-брендами або із зоомагазинами. Тобто нішування може бути дуже глибоким.

Як щодо навичок, проактивність є важливою рисою. Але лідером неможливо стати одразу. Потрібно мати достатню професійну базу знань, якою ти можеш ділитися з командою. Адже найважливіше — щоб твоя команда створювала такі рішення, які допомагатимуть клієнтам отримувати більший прибуток.

Які червоні прапорці існують в портфоліо дизайнерів?

Головна проблема — це відсутність пояснень у кейсі. Ідеальна структура має виглядати так: спочатку короткий опис бізнесу, далі завдання, які потрібно було вирішити, потім пояснення, як саме ці завдання вирішувалися, і лише після цього — фінальний візуал. Не варто перевантажувати кейс чорно-білими схемами або прототипами, тому що команда й так розуміє ці етапи. Натомість варто сфокусуватися на логічному поясненні роботи та чіткій структурі кейсу.

Чи можна після базового навчання вже шукати роботу?

Цілком! Взагалі, поділюся з вами одним лайфгаком. Ми з колегою якось проводили воркшоп для спільноти Креативної Практики, і звідти відібрали двох студентів у свою команду.

Отримати можливість потрапити у команду Віталія можете і зараз, долучившись до його практичного воркшопу 15 березня. Там навчитеся «оживляти» свій дизайн та додасте +1 навичку у резюме.

553
Events
Community
Videos
About Us