ЩО ПОТРІБНО ПОЧАТКІВЦЮ, ЩОБ СТАТИ UX/UI-ДИЗАЙНЕРОМ?

Опанування UX/UI-дизайну — це захоплива кар’єра, яка вимагає креативності, аналітичного мислення та розуміння потреб користувачів. Для людей, які мріють про цю професію, це може бути цікавою подорожжю у світ дизайну, технологій та інновацій.

У цій статті ми розглянемо, які кроки потрібно зробити, щоб розпочати кар’єру UX/UI-дизайнера та досягти успіху в цій галузі. Ви дізнаєтеся, які навички та знання потрібні та до чого тут курси з UX/UI-дизайну.

Що таке UX/UI-дизайн

UI/UX-дизайн — це цікава галузь, яка пов’язана зі створенням інтерфейсів для програм, мобільних додатків та вебсайтів із метою зробити їх більш зручними, привабливими та функціональними для користувачів.

  • UI (User Interface) дизайн: UI-дизайн відповідає за зовнішній вигляд інтерфейсу програми або вебсайту. Це розроблення кольорової палітри, шрифтів, іконок та інших елементів, які ви бачите на екрані. Мета UI-дизайну — зробити інтерфейс гарним і зрозумілим.
  • UX (User Experience) дизайн: UX-дизайн стосується того, як користувачі взаємодіють із програмою або вебсайтом. Це й розуміння потреб та очікувань користувачів, і створення інтерфейсу, який робить взаємодію з програмою ефективною. Наприклад, UX-дизайнер працює над тим, щоб зробити процес покупки онлайн-товару легким та зручним для користувача.

Наприклад, ви користуєтесь TikTok. UI-дизайн відповідає за вигляд та розміщення кнопок, іконок, фотографій і тексту на екрані. А завдяки UX-дизайну ви можете легко знайти й додати нового друга, зрозуміти, як коментувати публікації тощо.

UI/UX-дизайн важливий, тому що він робить програми й вебсайти більш зручними та привабливими для користувачів. Коли інтерфейс добре спроєктований, користувачі легше знаходять інформацію, використовують програму й залишаються задоволені.

Що потрібно, щоб стати UI/UX-дизайнером

Початківцю потрібно здобути навички та знання в декількох галузях. Є кілька ключових кроків.

  1. Вивчення основ: колір, композиція, типографіка, принципи роботи зі шрифтами та інші основи дизайну.
  2. Вивчення інструментів: Adobe XD, Figma, Sketch або InVision. Вони допоможуть створювати інтерактивні прототипи та дизайни.
  3. Знання про UX: потрібно розібратися в принципах користувацького досвіду, вивчити, як створювати дизайн, який забезпечує зручність, ефективність та задоволення користувачів.
  4. Вивчення процесу проєктування: дослідження, створення прототипів, тестування та ітерації.
  5. Практика: потрібно розробляти проєкти UI/UX для різних типів додатків або вебсайтів. Це допоможе здобути досвід та побудувати портфоліо.
  6. Знання про інтерактивність: це важливо для створення приємного користувацького досвіду.
  7. Спілкування з користувачами: допоможе зрозуміти їхні потреби та вимоги.
  8. Розуміння бізнесу: у дизайні важливо брати до уваги цілі компанії, конкуренцію та стратегію продукту.
  9. Побудова портфоліо: воно допоможе графічному дизайнеру продемонструвати свої навички потенційним роботодавцям.

Але самостійно осягнути таку велику тему — завдання не з легких, особливо якщо у ви непосидюча людина. Але з грамотно побудованим навчанням від найкращих викладачів та практиків здобути першу роботу в дизайні — цілком реальний шлях!

Як обрати курс з Digital Design 

GoITeens пропонує сучасну та практичну освіту для дітей та підлітків у сфері ІТ. Digital Design — це курс із вебдизайну для підлітків, які хочуть перетворити своє захоплення у високооплачувану професію.

Наш курс із дизайну онлайн — це професійний курс дизайну сайтів, мобільних застосунків та ігор для підлітків, які матимуть можливість розвинути творчі здібності та здобути основу для початку успішної кар’єри в ІТ. Навчання триває 2 роки, за які можна:

  • познайомитися з професійними інструментами (Adobe Illustrator, Лайтрум, Фотошоп, Figma, After Effects, After Effects, Adobe Photoshop);
  • вивчити основи дизайну та композиції, принципи поєднання кольорів та особливості пропорцій;
  • створити власні пресети для обробки фото, дизайн продукції та брендбуки;
  • вивчити основи анімації та створення персонажів;
  • розробити прототипи та дизайни сайту, а також дизайн мобільних додатків;
  • навчитися анімувати логотипи та створювати інтро для рекламних відео.;
  • вивчити основи монтажу та саунд-дизайну, 3D-моделювання та 3D-анімації.

Ми не вважаємо, що обирати професію варто тільки в 17 років перед вступом у ВНЗ. Краще зрозуміти, що подобається й у чому є перспективи раніше. І вже в 17 років здобути перший оффер на роботу з ІТ-компанією)

461
Community
Videos
About Us