Стандарти НАТО в англійській: STANAG 6001
На даний момент в Україні запроваджено близько 315 стандартів НАТО. Це загальні правила між всіма членами альянсу та країн-партнерів.
Інтеграція українських військових в НАТО теж потребує відповідного рівня підготовки. Ті, хто планують брати участь у міжнародних місіях, навчаннях або роботі в структурах НАТО мають знати англійську мову.
Звісно, у більшості випадків рівень інглішу буде визначатися посадою. Але в майбутньому всі військові, які захочуть розвиватися, опановувати інструкції до нових зразків зброї, навчатися за кордоном чи будувати військову кар’єру матимуть знати англійську.
Що таке STANAG 6001?
STANAG – це договір, який якраз включає різні стандарти у військових сферах. За стандартом 6001 визначається рівень володіння іноземною мовою.
Всі рівні відповідають CEFR:
Level 0 (А1) – No proficiency (без практичних навичок)
Level 1 (А2) – Survival (рівень виживання)
Level 2 (B1) – Functional (функціональний рівень)
Level 3 (B2) – Professional (професійний рівень)
Level 4 (C1) – Expert (експертний рівень)
Level 5 (C2) – Highly-articulate native (досконалий)
Для визначення рівня складається іспит, де тестуються основні English skills: читання, письмо, аудіювання та говоріння. Кожен з них оцінюється за шкалою від 1 (початковий рівень) до 5 (експертний рівень).
Після складання іспиту всім військоим видається Standardized Language Profile (SLP). Це «оцінка» за екзамен, вона складається з 4 цифр, які є з результатами по кожній навичці. Наприклад, SLP 3221:
🤓 Listening – level 3
🤓 Speaking – level 2
🤓 Reading – level 2
🤓 Writing – level 1
Такі сертифікати можуть надавати навіть деякі ВНЗ України своїм випускникам, наприклад як Національна Академія НГУ.
![](https://cdn.cases.media/image/wide/f15a08b7-2ab3-4a68-853b-3b1bf222629d.png)
Чи відрізняється англійська для військових від General чи IT?
Загальні правила General English будуть існувати для всіх: IT, Business чи для військової англійської. Проте, в армії використовується лексика, яка 100% не вивчається на General English. До речі, про військових сленг у нас є відео на нашому YouTube-каналі.
В Україні за офіційними даними з 2001 по 2018 рік екзамен за стандартом STANAG 6001 здали всього 1800 людей, що не дуже багато. Але зараз інші часи і Solid також допомагає українським військовим готуватися до тестування, щоб в майбутньому впевнено крокувати по кар’єрним сходинкам.