Тепер мої статті можна завантажувати офлайн. Як це зробити?

📥 Завантажити статтю

Кожна війна змінювала наш світ до невпізнаваності, а щоб вижити — спосіб життя людей теж змінювався. Зараз ми живемо в часи технологічного прогресу, через що ми не уявляємо наше життя без сучасних пристроїв. Однак, війна в нашій країні примушує нас відмовитись від благ цивілізації через постійні ракетні обстріли зі сторони росіян по нашій енергетиці. Тому головною нашою метою зараз — є виживання в умовах дефіциту електроенергії.

Команда CASES та Креативної практики ще під час зимових відключень у 2022-23 роках додала можливість завантажувати відеолекції локально на свої пристрої, в наслідок чого вони допомогли багатьом студентам і далі навчатись у такий важкий період. Згодом, вони цю можливість прибрали, однак у травні 2024 вони повернули цю можливість через повернення дефіциту електроенергії.

Після цього я почав задумуватись, що було б непогано додати можливість завантажувати й статті, щоб без інтернету можна було щось почитати. Команда CASES та Креативної Практики для цього пропонує завантажувати вебсторінки у форматі PDF, однак це дуже незручно через те, що вони ніяк не масштабуються, а структура сайту при експорті може порушитись. Я довго розглядав альтернативні формати для завантаження статей офлайн і зрозумів, що формат Markdown буде ідеальним для цього.

Markdown — мова текстової розмітки, яка дозволяє створювати текстові документи з легким форматуванням, що зберігають свою читабельність навіть у неформатованому вигляді. Вона чимось схожа на HTML, однак синтаксис у неї простіше, а адаптивність перегляду залежить від застосунку в якому читається документ.

А перед тим, як я поясню, як завантажувати мої статті, треба обрати застосунок, який зможе легко читати Markdown документи. Найкращим вибором буде Obsidian, який я і раджу вам завантажити, тому що це один з найкращих застосунків в своєму роді, і саме через нього я й переносив всі свої статті у формат Markdown.

При першому відкритті Obsidian, ми побачимо дві опції, які пропонують нам відновити наші синхронізовані файли з їх хмарного сховища, або створити новий робочий простір. Обираємо другий варіант, який я виділив червоним кольором.

Після цього, нам запропонують дати назву робочому простору. Називаємо його, як хочемо. Також опційно можна увімкнути синхронізацію робочого простору з iCloud, на Android та Windows такої опції, очевидно, немає.

Якщо у вас iOS, на цьому ваша підготовка до зчитування Markdown документів закінчена. Якщо у вас Android, вам потрібно вручну вказати теку, де б ви хотіли зберігати ваші документи.

А тепер перейдімо до завантаження статей. Як ви можете помітити, перед кожною моєю статтею з’явилось спеціальне гіперпосилання. 

При натисканні, ми потрапляємо на хмарне сховище pixeldrain, звідки нам потрібно завантажити спеціальний архів. 

Після цього, переходимо до теки завантажень через Files на iOS, або з будь-якого іншого файлового менеджера на Android. Розпакуйте архів і перемістіть розпаковану теку до створеної вами папки на Android, або за шляхом Obsidian > «Назва робочого простору».

Тепер переходимо в Obsidian і поки ми там нічого не бачимо до тих пір, доки не відкриємо бічне меню, свайпнувши вправо, або при натисканні відповідної іконки у верхньому лівому куті. Там ми вже побачимо нашу статтю. При натисканні на неї, ми побачимо теку "media", де зберігаються всі медіафайли та сам Markdown документ з назвою самої статті. 

При відкритті документу, обов’язково увімкніть режим читання, натиснувши на іконку відкритої книги у верхньому правому куті екрана.

Вітаю! Тепер ви без проблем можете читати мої статті без доступу до інтернету та завжди мати до них доступ.

Якщо у вас виникли якісь питання, або зауваження, буду дуже радий вашому фідбеку!

Якщо ви дочитали до цього моменту, значить ця стаття виявилась для вас цікавою. Тому, якщо ви хочете підтримати мій контент, аби я міг і далі писати для вас цікаві статті, можете підтримати мене закинувши на банку.

А ще підписуйтесь на мій телеграм-канал, щоб не пропустити різні новини пов’язані з моїми статтями та новинами зі світу технологій.

Також, не забувайте підтримувати нашу армію, адже лише вони можуть забезпечити краще майбутнє та мир у нашій країні.

Дякую усім за увагу❤️

442