Турбота про клієнта, як кредо VBRANI: чому з нами добре працювати

Привіт, я Оксана Бриндзак — співзасновниця та операційна менеджерка VBRANI, психологиня-консультантка, викладачка курсу «Базові потреби та соціальна взаємодія» в Українському Католицькому Університеті, засновниця ГО «Старість на радість», Requirements Analyst у компанії ELEKS.

Мій шлях з VBRANI є тернистим та подекуди з непередбачуваними пригодами. Ініціатива витала в повітрі понад 4 роки, але таки розпочалася в лютому 2021 року з п’яти літніх жінок у Львівському геріатричному пансіонаті, де, забігаючи наперед у команді зараз майстринь 60 осіб, з 11 областей України та 6 учасників команди.

Першочергово, я була співзасновницею соціального підприємства та ніколи не уявляла себе у ролі активної лідерки проєкту. Після того, як моя колега - співзасновниця, покинула проєкт у липні 2021 року, я активно почала шукати лідера й “дозбирувати” команду.

У липні ми знайшли людину, проте через життєві обставини, вона вимушена була змінити плани. З того часу, ненароком і дуже випадково, моментами не визнаючи цього, я стала лідеркою проєкту.

Для чого це розповідаю? Бо це буде історія про цінності, підхід і турботу про клієнта. У червні 2021 року я активно займалася CSR напрямком, брендом роботодавця та брендуванням мерчу, зокрема, у великій міжнародній ІТ компанії. На той час, з великою пристрастю я пірнала у кожне завдання і навіть не здогадувалася, що нашій команді стане цінною база набутих контактів й навіть розуміння різниці між CMYK і Pantone (це дві різні системи кольорів, які використовуються в поліграфії).

Поки розхитували соціальні мережі, працювали над впізнаваністю VBRANI, ми усвідомили, що восени 2021 маємо 5 корпоративних замовлень — від соціологічної агенції, дитячих садочків і навіть міжнародних громадських організацій.

Ми намагалися бути максимально гнучкими — хочете замовлення у корпоративному кольорі — легко, хочете унікальну бірку вашого бренду на нашому виробі - запросто, хочете листівку підписану майстринями — точно не проблема.

Команда настільки швидко і гнучко працювала, що замовлень ставало дедалі більше.

Як у нас це працює?

  • Ми отримуємо запит від клієнта у соціальних мережах, далі він перескеровується до мене;
  • Я планую розмову з клієнтом, погоджуємо деталі та реченці;
  • Йде оцінка ресурсів наших майстринь, підбір моделей, кольорів;
  • Створення першого прототипу та надсилання клієнту;
  • Доопрацювання, підбірка пакування та брендування;
  • Дизайнування;
  • Повторне надсилання виробу клієнту (за потреби);
  • Підписування листівок майстринями для клієнтів;
  • Пакування та доставлення.

Ми намагаємось бути максимально гнучкими та відкритими до побажань та ідей клієнтів. Мабуть, завдяки цьому підходу у грудні 2022 року ми отримали одне з найбільших замовлень від SoftServe - 1000 пар шкарпеток для спеціалістів. Компанія в концепті програми Аніверсарі, у рамках якої вони обирають подарунки кожного року та мають 4 орієнтири це: 1) Колаборація з місцевими брендами; 2) Підтримка соціально відповідальних бізнесів; 3) Висока якість продукту; 4) Продукт, який хочеться носити та ділитися у соціальних мережах.

Зимова пора завжди багата на корпоративні замовлення - цьогоріч їх 7. Щоправда, компанії дивуються, як це ми працюємо настільники швидко й професійно, чимало з них каже, що думали, що у нас не такі робочі спроможності та зовсім простіший підхід до роботи з клієнтами. Схожа історія трапилася з Мариною Білан, маркетинг-менеджеркою з Leobit. Це замовлення стало особливим для нас, адже було для клієнтів компанії Leobit. Марина ділиться:Марина також стала мотиваторкою до масштабування нашої команди у Сумах, де забігаючи наперед - з нами взаємодіє 25 літніх майстринь.Наша колега Оля Полицька побачилась особисто з майстринями й заонбордила до нас у команду.

За словами Христини Грушецької - Employer Brand Specialist у SoftServe, ми ідеально підійшли під цінності програми. Тож, ми мали можливість разом розробити бірку, яка читається з двох сторін і яка отримала багато гарних коментарів.

З вами приємно працювати та обов'язково повернемось до вас в майбутньому, як побачимо можливість співпраці. Всі, хто замовляв шкарпетки - залишились задоволені та найбільше ділились саме цим подарунком в соціальних мережах. Я вважаю, що це гарний результат, адже жодного поганого відгуку, як менеджер, яка працює із замовленнями, я не отримала. - зазначає Христина.

Наш підхід дозволяє бути гнучкими й відкритими до очікувань й побажань великих компаній. Схожа історія трапилася з PwC Lviv SDC. На початку жовтня компанія прийшла до нас із запитом “чи можемо ми створити 500 шаликів довжиною 160 сантиметрів, шириною 24-25 см і колірної палітри з 6 кольорів?”. У жовтні з нами працювали 35 майстринь, проте шалики у такій кількості ми ніколи не виготовляли. Наша майстриня Валентина за 14 годин створила прототип, який з варіантами брендування ми надіслали клієнтам. Клієнти погодили та вже 15 грудня мали усі готові, спаковані, підписані вироби у себе в офісі. А далі ми отримали відгук від PwC про співпрацю:

Ми дякуємо команді Vbrani за такий чудовий проєкт. Багато бабусь сьогодні потребують турботи та уваги, адже комусь із них довелося залишити рідний дім і адаптуватися до нового життя. Тому надзвичайно важливо не лише забезпечувати їх усім необхідним, але й надати їм можливість відчувати себе потрібними іншим людям. Тому, на наш погляд, ініціатива VBRANI відкриває нашим бабусям перспективу продемонструвати свої таланти та створити щось прекрасне. Їхні вироби – це справжні витвори мистецтва. Саме тому команда PwC Lviv SDC вирішила замовити ці чудові шарфи як подарунки для працівників. Адже який ще шарфик зігріє краще, ніж той, який з турботою зв’язала бабуся?

Зимова пора завжди багата на корпоративні замовлення - цьогоріч їх 7. Щоправда, компанії дивуються, як це ми працюємо настільники швидко й професійно, чимало з них каже, що думали, що у нас не такі робочі спроможності та зовсім простіший підхід до роботи з клієнтами. Схожа історія трапилася з Мариною Білан, маркетинг-менеджеркою з Leobit. Це замовлення стало особливим для нас, адже було для клієнтів компанії Leobit.

Щорічно ми вітаємо наших клієнтів з Різдвом не лише формальними повідомленнями, а й намагаємось подарувати щось унікальне, що асоціюється з Україною та нашою командою Leobit. Цього року ми бажали ще більше розкрити тему нашої країни, її тепла та особливостей. Саме тому ми вирішили подарувати термоси з тисненням вишиванки, воскові свічки ручної роботи та листівки з Петриківським розписом. Проте, нам не вистачало якоїсь центральної ідеї. Тут на думку прийшли VBRANI - проєкт, який відображає ті самі цінності, які ми намагалися передати через наші подарунки: соціальний проєкт, де українські бабусі вручну в'яжуть шкарпетки, діляться своєю працею та теплом. Наші клієнти вже отримали наші подарунки і захоплені як загальною концепцією, так і дбайливим підходом до деталей. Крім того, ідея з такими подарунковими шкарпетками так сподобалася, що вже розлетілась серед нашого колективу, і тепер співробітники також прагнуть мати у своїй колекції такі вишукані вироби”.

Після вашого дзвінка - я поширила в наших сумських групах про вас інформацію, в групу переселенців - мені після того декілька жіночок писали, хто сам по контактах перейшов. А потім дивлюсь, а у вас відкрився філіал в Сумах, то все недарма!

Найбільшим викликом цього сезону стали домашні капці для компанії TenantCloud. По-перше, наші майстрині ніколи не в’язали більшого розміру, як 41, а по-друге, Туреччина перестала постачати необхідні нитки в Україні. Над замовленням зараз працює 7 майстринь. Вже 4 січня наші клієнти отримають своє замовлення.Команда літніх пані щиро вірить, що цей виріб буде тішити, як хлопців, так і дівчат.

27 грудня VBRANI відправили 385 рукавичок компанії UPSTARS, яка з наших спостережень, завжди відповідально підходить до вибору подарунків колегам. Їм важливо підтримувати соціальні бізнеси та українських виробників. Крім того, концепція допомоги літнім людям відгукується з внутрішніми цінностями компанії.

Команда рада підтримувати VBRANI, адже вони несуть важливий вплив і допомагають літнім людям мати додаткові кошти до пенсії. У компанії зазначають, що їм важлива якість продуктів, яку отримають колеги, і вони зважають у виборі подарунків на побажання співробітників та саму концепцію свята, до якого готуються. Концепція цього новорічного подарунка команді – тепле дитинство, щоб апстарівці пригадали добрі часи. А щоб зігріти їх в усіх сенсах, обрали як один із подарунків – зв’язані рукавички руками бабусь. Це було ідеальним поєднанням всіх побажань та вимог, також це продукт із додатковою цінністю. Цією історією хочеться ділитись і показувати іншим.”

Компанія зазначає, що наші ручні вироби важко відрізнити від машинної роботи: “акуратне і рівне плетиво, гарний візерунок, а крім цього ще й додаткова цінність, яку розділяє команда – підтримка бабусь”.

До нас часто повертаються клієнти, бо ми дбаємо про співвідношення ціна-якість, як-от ELEKS: перша наша співпраця відбулася у 2021 році, компанія замовила 40 пар рукавичок для дітей з родинних домів, а цьогоріч 17 боксів з рукавичками та шаликами для колег. Саме ця компанія часто проводить ярмарки для молодих соціальних підприємств і залучає їх до реалізації глобальних ініціатив.

Іноді компанії спонтанно приймають рішення про подарунки. Схожий досвід ми мали з Dedicatted, для якої за 10 днів ми підготували вироби для їхніх спеціалістів. Компанія зазначає, що хотіла підтримати класну ініціативу й пригадати колегам якою є цінна турбота та праця їхніх бабусь та дідусів. Виробами дуже задоволені, особливо якістю - “ніжні та мʼякенькі, ідеальні для зимової пори”.

Тож, кілька наших висновків про важливість B2B співпраці для соціальних підприємств:

  • Співпраця з міжнародними компаніями у сегменті B2B стає складовою успіху соціальних підприємств, забезпечуючи стабільність у виконанні їхніх місій.
  • Взаємовигідність співпраці в цьому форматі є ідеальним прикладом концепції win-win для великих міжнародних компаній та соціальних підприємств, таких як VBRANI.
  • Для великих компаній — це не лише спосіб виконання корпоративної соціальної відповідальності (CSR), але й можливість дбати про працівників та підтримувати взаємозв’язок поколінь.
  • Для VBRANI така співпраця відкриває можливості стабільної оплати стипендій для майстринь у високому відсотковому співвідношенні, що становить 35-40% вартості виробу.
  • Доходи від співпраці використовуються на оплату праці, сировину, брендування, пакування та маркетинг, що підсилює ефективність і вплив соціальних підприємств.

Зараз наша команда активно працює над палітрою кольорів для шапок, шаликів та новою колекцією аксесуарів на квітень-травень, рухаємось до експорту товарів у країни Європи й маємо мрію до кінця 2024 року залучити ще 140 літніх майстринь з усієї України в команду.

А вас запрошуємо замовляти наші вироби, не соромтеся брати їх великими партіями, а також підписуватися на нас у соціальних мережах:

  • Instagram: https://www.instagram.com/vbrani_/
  • Facebook - https://www.facebook.com/vbranilviv
  • TikTok - https://www.tiktok.com/@vbrani_
  • YouTube - https://www.youtube.com/@vbrani
  • LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/99544643/admin/feed/posts/

1275
Community
Videos
About Us