UGC: у чому його сила?

Ви точно бачили на просторах TikTok та Instagram такий собі лайф контент, де дівчина розпаковує бокс з сушами або хлопець показує, як він миє свою автівку на мийці. Такі сториз або дописи є невимушеними, справжніми та щирими. Коли споживач дійсно хоче поділитися своїми емоціями після або під час користування певними послугами або товарами брендів.

Саме таким чином й генерується UGC — User-Generated Content, контент, який створюється та розповсюджується самими користувачами у соціальних мережах.  

Яким може бути UGC?


Фото — мабуть, один з найпопулярніших варіантів. Користувачі активно діляться своїми знімками у соціальних мережах: тренування у спортивній формі, естетичний ранок з кавою тощо. Такі матеріали бренди можуть використовувати, щоб показати свій продукт у реальних умовах споживання. Тобто це не буде студійна зйомка з ідеальним світлом. Це буде «тру» контент, який буде викликати довіру в інших споживачів та підвищувати лояльність бренду.

Відео — тут точно є де розгулятися! Користувачі можуть записувати огляди на продукти бренду: наприклад, як робити мейк косметикою бренду або розповідати про свої найкращі бюджетні знахідки. Також це можуть бути лайф відео з відгуками, де споживачі розповідають про свій досвід використання певного продукту або послуги.

Текст, а саме відгуки на різноманітних платформах: починаючи від Google maps та завершуючи сторінкою самого бренду. Люди більше довіряють думкам інших користувачів, ніж рекламним оголошенням. Тому навіть якщо це відгук без фото або відео, він також може стати непоганим інструментом для залучення нових фоловерів, які в майбутньому можуть стати покупцями. 

Чому UGC — скарб для брендів?

Поговоримо про конкретні бенефіти для брендів:

Перший, та дуже очевидний плюс — економія! Контент, у який не треба вкладати бюджети, хіба це не мрія? UGC значно знижує витрати на створення матеріалів для соціальних мереж, оскільки частину роботи виконують самі користувачі.

Підвищення довіри та лояльності до бренду. Користувацький контент викликає більше довіри у споживачів, ніж традиційна реклама. Люди схильні вірити реальним відгукам і досвіду інших користувачів.

Автентичність. UGC демонструє реальне використання продуктів без прикрас, що робить бренд більш автентичним і близьким до споживачів.

Інсайти та зворотний зв'язок. UGC надає брендам цінні інсайти та зворотний зв'язок від реальних користувачів, що допомагає покращити продукти або послуги.

Вірусний потенціал. Користувацький контент має високий потенціал для вірусного поширення, особливо якщо він креативний або емоційно резонуючий.

Хто створює UGC?

UGC може створювати абсолютно кожен: домогосподарка, мама 3 дітей, власник бізнесу, студент або пенсіонер :) Головна особливість UGC-криейторів полягає в тому, що їхній контент є автентичним і створюється з власної ініціативи та без оплати брендів.

Проте UGC став настільки популярним, що наразі за його створення, бренди готові платити кошти користувачам! Тож тепер на платформах з пошуку роботи, можна побачити відкриті вакансії з пошуком UGC-криейторів.

Хто може стати UGC-криейтором? Блогер, фотограф, відеограф або будь-хто, хто вміє створювати гарний та естетичний контент. UGC-криейтори можуть отримувати оплату за участь у кампаніях та партнерствах з брендами. Це можуть бути одноразові проєкти або довгострокові співпраці, у яких криейтор створює лайф контент для брендів та стає їх амбасадором. 

Як брендам залучати аудиторію до створення UGC?

Реальні прикладиПоказуйте реальні приклади UGC від ваших фоловерів у соціальних мережах. До прикладу, YAKABOO щомісяця збирає у дописі книжкові знімки користувачів та пропонує обрати той, який сподобалося найбільше. 

Ще один приклад — український бренд одягу CHER’17 створив унікальний звук у Tik-Tok та заохочує дівчат створювати відео з ним. 

Мотивація через нагородиОрганізація конкурсів та розіграшів — завжди ефективний спосіб залучити споживачів до створення контенту.

До прикладу, UKLON розігрував промокоди на поїздки за фото у вишиванці та тегом їх сторінки у соціальних мережах. 

А Bolt пропонував поділитися своєю статистикою користування таксі у сториз та отримати за це приз. 

Бренд Puma запропонував фоловерам зробити фото з кубком у себе в магазині та автоматично стати учасником конкурсу. Такий варіант не тільки залучає підписників у соціальних мережах, а й мотивує відвідати фізичний магазин. 

Monobank запускав кампанію, у якій пропонував підписникам зробити малюнок свого бажання та відправити їм. Потім серед всіх малюнків вони обирали найкращі та здійснювали мрію людини — реалізовували у життя те, що намальовано. 

Rozetka мотивує споживачів знімати огляди товарів, які вони придбали, ділитися ними у соціальних мережах та отримувати за це бонуси. 

Співпраця з інфлюенсерами. Залучення до співпраці інфлюенсерів може стимулювати їхніх підписників до створення UGC. Як це працює? Інфлюенсер ділиться своїм досвідом використання продукту або послуги та закликає своїх підписників зробити те саме. 

До прикладу, ми запускали рекламну кампанію, де блогери готували та танцювали з олією Щедрий Дар, а також залучали робити те саме своїх підписників. 

@xyda_ja_sterva

Пановє То є бімба а не картопля, обовʼязково спробуйте 🥹 Олія «Щедрий Дар», ідеальний продукт для кухонних процесій🫶🏻 Долучайтесь до розіграшу призів. Потрібно викласти у себе на сторінці відео з приготуванням страви з олією «Щедрий Дар», відмітити Інстаграм сторінку @shchedryidar #танцюйзщедрийдар під відео ☺️ Конкурс триває до 15.06 🤫

♬ Famous Mozart's Turkish March(872150) - East Valley Music

Висновки 

Отже, залучення споживачів до створення UGC — потужний інструмент, який допомагає брендам зміцнити зв'язок зі своєю аудиторією, підвищити довіру та створити автентичний контент.

Тому саме час використовувати цей тренд на максимум та включати його у свої SMM-стратегії! 

839