Вадим Гайдай, League Design Agency: про шлях у вебдизайні, роль лідера команди та виклики у професії

Знайомтеся, це — Вадим Гайдай, провідний вебдизайнер в League Design Agency, одній з найвідоміших дизайн-агенцій країни. У компанії Вадим працює вже 5 років. За цей час пройшов шлях від посади Middle Digital Designer до лідера напрямку, попрацював зі 120+ проєктами та вдвічі збільшив прибуток гілки вебдизайну для агенції.

У новому матеріалі ми розпитали Вадима про залаштунки його роботи, дізналися, яким був шлях до «вищої кар’єрної ліги» та зібрали низку корисних порад для всіх, хто лише починає.

Чому обрали для себе саме вебдизайн?

У 8 класі у мене з’явився перший комп’ютер, і тоді на нього разом з Windows встановили Photoshop. Тож коли вдома не було інтернету, я мав 2 основні розваги: Photoshop та GTA San Andreas. Пізніше, навчаючись на програміста в Чернігівському технологічному університеті, опанував Adobe Illustrator. Тож потяг до вебдизайну народився з двох речей: програмування та графічних редакторів.

Чим ви займаєтеся на позиції Team Lead напряму вебдизайну? Скількома фахівцями керуєте?

На своїй позиції я маю 4 напрямки діяльності:

Контроль якості дизайну. Сюди входить перевірка та затвердження напрацювань молодших фахівців.

Розвиток та мотивація дизайнерів. Охоплює створення карт розвитку та менторство команди (наразі це 6 фахівців).

Синхронізація з командою продажів. Робота над доповненням комерційних пропозицій для клієнтів.

Робота з продуктом. В моєму випадку, це послуга «Вебдизайн». Як лідер напряму я опікуюся розбудовою процесів, покращенням продуктової цінності та стратегіями розширення.

Що для вас є найскладнішим в роботі?

Коли приходить клієнт, який сам не до кінця розуміє свій продукт, його переваги та недоліки, принципи роботи ринку тощо. В таких випадках викликом є диференціюватися. Знайти щось, що відрізнить його від конкурентів (навіть, якщо по факту відмінностей нема). Інколи, щоб розв’язати той чи інший бриф, доводиться ставати психологом чи детективом. Не менше :)

Яка ваша суперсила як вебдизайнера?

Якщо говорити про якісь спеціальні навички, то у мене гарно вдається формувати ідеї та концепції дизайну. Зокрема знайти в продукті особливість, перевести це у візуальну метафору тощо. Мені здається, це одна із найскладніших задач у вебдизайні. Щодо універсальних навичок — то я дуже спокійний та вмію підійти до викликів з холодною головою. Мабуть, це і допомагає менеджерити робочі проблеми абсолютно різного масштабу.

Що найбільше подобається у роботі в League Design Agency?

Можливість працювати з великою довірою до команди і ніколи не бути «одному в чистому полі». В League Design Agency є своя база матеріалів, методички, чітко побудований процес. Тому кожен завжди знає, що робити і ніколи не буде кинутий напризволяще.

Які підходи ви використовуєте для того, щоб давати зворотний зв’язок команді?

В агенції ми маємо готові чеклисти, за якими можна оцінити результат фахівця. Окрім них, допомагає наявність чіткого робочого процесу: від дослідження до реалізації. Віддаючи дизайн на перевірку, кожен фахівець може запитати себе: а чи відповідає це рішення висновкам, скажімо, з конкурентного аналізу? А чи працює дизайн для того портрета ЦА, який ми розписали на попередньому етапі? Тощо. Головне в процесі рецензування вести діалог і разом шукати суть проблеми.

Назвіть 4 речі, які відрізняють Junior-фахівця від впевненого Midlle-фахівця.

✔️ Рівень залученості лідера команди в роботу. Чим дорослішим стає фахівець, тим менше потрібно залучати «тім ліда» або якогось іншого менеджера для того, щоб дати зворотний зв’язок.

✔️ Вміння бачити повну картину проєкту. Middle-фахівець ще на етапі брифування має розуміння, які виклики та результати можливі на подальших етапах робочого процесу, які рішення сюди точно не пасуватимуть, а які навпаки — будуть вдалими.

✔️ Вміння взаємодіяти в команді з іншими дизайнерами.

✔️ Навички презентації. Як і усної, так і візуальної. Багато дизайнерів обмежують презентацію доповіддю про те, що вони зробили, але це неправильно. Наша задача — зачепити глядача від початку та до кінця і дати клієнту відчути, що дизайн перед ним — це саме те, про що він мріяв.

Яку книгу можете порадити прочитати усім вебдизайнерам?

Якщо говорити про книги, напряму пов’язані з дизайном, то це класика від Іттена — про колір та композицію. Для загального розвитку порадив би «Есенціалізм», Ґреґа МакКеона. Допомагає фокусуватися на важливому, відкидати зайве та розвантажувати енергетичний ресурс.

Якби ви могли повернутися до початку своєї кар’єри, яке рішення ви змінили б або прийняли по-іншому?

Почати ще раніше. Свого часу я до останнього відтягував навчання та курси з вебдизайну. Спершу вирішив попрацювати на іншій роботі, накопичити грошей. Але зараз розумію, що варто було б знайти ресурси в іншому місці і одразу застрибувати в цей вагон. Тоді дійшов би до поточної роботи набагато швидше.

Як ваш стиль і погляди на дизайн змінювалися з часом?

Спочатку мені подобалося робити щось мінімалістичне. Як-от чорно-білий елегантний дизайн. Потім прийшло розуміння, що якби всі сайти були чорно-білими, то я не запам'ятав би жодного. Я почав розуміти, що класно будувати дизайн, об’єднаний спільним задумом. Щоб кожен елемент був частиною «корабля».

Крім того, я зрозумів, що у вебдизайні є не лише сторона краси та зручності. Є ще сторона комерційна. Сайти допомагають клієнтам досягати конкретних бізнес-цілей, і ми маємо постійно тримати ці цілі в голові. Сайтом можна зручно користуватися, але якщо в ньому не буде достатньо цінності для того, щоб користувач виконував цільову дію, то це неефективно.

Я вірю в концепцію корисного дизайну, яка формується на тому, що є потреби дизайнера, є потреби клієнта, і є потреби цільової аудиторії. І усі вони мають бути враховані».

👉 До речі, якщо вам хочеться більше дізнатися про бізнес-орієнтований підхід у вебдизайні, долучайтеся до суботнього воркшопу Вадима. 14 грудня фахівець проведе практичний майстерклас, де навчить будувати вебпроєкти з високим рівнем конверсії, та говорити з клієнтами мовою цифр.

Що б ви порадили б тим, хто сумнівається, чи варто йти в дизайн у 2025 році?

Звісно варто. Якщо це те, що вам подобається, варто йти і у 2025, і у 2026, і у 2027 році. Штучний інтелект наразі не зможе замінити той комплексний підхід, який використовує реальна людина. Коли увага приділяється і емоціям, і зручності й бізнес-метрикам.

Єдине, раджу вже зараз інтегрувати ШІ в робочий процес. Бо галузь трансформується і цілком можливо, що незабаром вебдизайнери більше писатимуть промти, аніж годинами малюватимуть іконки.

1339
Events
Community
Videos
About Us