Від власних менторів до прокачки soft-skills. Як у VARUS навчають майбутніх керівників

У 2013 році Андрій Бандура прийшов працювати вантажником у магазин VARUS. Роботу в нічні зміни поєднував з навчанням в університеті. А сьогодні вже успішно працює на посаді керуючого магазином, організовує роботу великої команди та впроваджує власні підходи для ефективної роботи.

Пройти цей шлях Андрію Бандурі допоміг проєкт мережі VARUS «Кухня талантів», головна мета якого – забезпечити кар’єрний розвиток фахівців всередині компанії. Як така ініціатива дозволяє працівникам мережі здобувати нові компетенції та просуватись у кар’єрі – розповідаємо у партнерському матеріалі з VARUS. 

Розвиток з акцентом на сильні сторони 

Проєкт «Кухня талантів» у VARUS реалізують з 2023 року. Він пропонує працівникам прозору і зрозумілу систему кар’єрного розвитку, яка базується на здібностях, досягненнях і результатах.

Податись на програму можуть всі зацікавлені співробітники мережі. На етапі відбору команда проєкту приділяє особливу увагу пошуку та розкриттю сильних сторін кандидата. Так програма допоможе максимально використати таланти та потенціал людини для нової професії.

««Кухня талантів» – це платформа для розвитку та вдосконалення талантів всередині компанії. Завдяки їй VARUS формує внутрішній резерв підготовлених кандидатів, готових зайняти адміністративні посади в нових магазинах та центральному офісі» , – коментує Лілія Персенко, провідний фахівець з операційного навчання мережі VARUS.

Важлива особливість програми в тому, що це можливість як горизонтального, так і кросфункціонального розвитку для працівників. Це допомагає зберегти цінні кадри та виступає потужним нематеріальним мотиватором.

Після оцінки компетенцій учасники проєкту отримують індивідуальні плани розвитку. А далі починається найцікавіше: насичені тренінги, навчання у супроводі ментора, індивідуальні завдання та майстер-класи з прокачки soft-skills. А коли учасники успішно завершують проєкт, то можуть отримати нову посаду, яка відповідатиме отриманим навичкам.

Не тільки професійне, але й особисте зростання

Близько 10 років тому з посади вантажника Андрій Бандура перейшов на позицію касира, де пропрацював 4 роки. Пізніше почав потроху заміщувати адміністраторів на час відпусток чи набору персоналу. Потім пройшов курс навчання на адміністратора і почав опановувати управлінські компетенції.

Після реструктуризації відділів Андрій став заступником керуючого по касовій зоні: спочатку в одному супермаркеті VARUS, а згодом вже в іншому. Проте на цьому вирішив не зупинятись.

«Влітку 2022 року я почав відчувати, що втрачаю цікавість. На своїй посаді я вже дізнався все, що міг, накопичив достатньо досвіду. Спочатку перейшов працювати заступником керуючого у торговий зал, оскільки там інша специфіка роботи. Через деякий час зрозумів, що час переходити на наступну сходинку та спробувати себе у ролі керуючого магазином», – ділиться Андрій Бандура. 

Детальніше про проєкт «Кухня талантів»

Проєкт «Кухня талантів» допоміг Андрію опанувати навички, які підсилили його досвід: від ефективного менеджменту до необхідних для нової посади soft skills. Навчатися допомагали ментори – експерти, які спеціалізуються на різних аспектах управління персоналом. Це рекрутери, спеціалісти з оцінки компетенцій, кваліфіковані тренери та куратори магазинів. Це допомогло Андрію не тільки просунутись в кар’єрі, а й подолати власні страхи та переживання: «Мені завжди було важко щось міняти, я часто вагався щодо зміни посади чи магазину. Але якщо не пробувати, то нічого і не вийде. Коли мені запропонували стати керуючим, я переборов свою невпевненість. Звісно, на початку було непросто організувати роботу персоналу відповідно до мого бачення. Але я сприймав це не як перешкоду, а як завдання, з яким потрібно впоратись.» 

Пройдений шлях допоміг Андрію дізнатись про всі особливості роботи в магазині та взаємодії з клієнтами.

«Завдяки своєму досвіду у випадку якогось форс-мажору я можу зробити сам взагалі все. Хоч машину розвантажити, хоч підмінити касира і відпустити клієнта, хоч замінити адміністратора чи розв’язати конфліктну ситуацію. Мій шлях навчив мене клієнтоорієнтованості та стресостійкості, що допомогло стати тим, ким я є зараз», – ділиться Андрій Бандура.

У роботі Андрій найбільше пишається результатами, яких вдається досягати. Зараз це фактичні цифри: показники продажів, приросту прибутків тощо. У планах Андрія – продовжувати розвиватися та демонструвати найкращі результати.

З моменту запуску «Кухні талантів» в проєкті взяли участь понад 140 співробітників, частина з яких вже завершили навчання та отримали бажані адміністративні посади. Ця цифра продовжує зростати, оскільки проєкт триває, допомагаючи новим фахівцям здобувати професії своєї мрії.

413
Community
Videos
About Us