Wellbeing — це не просто черговий тренд у сфері HR, а необхідність для українських компаній в сучасних реаліях

Для Parimatch Ukraine наша команда це завжди перший пріоритет, тому у жовтні ми зробили ще один важливий крок у цьому напрямку і запустили проект турботи про психологічний добробут разом з Wellbeing Company. Цей сервіс психологічної підтримки співробітників дає можливість кожному пройти діагностику свого емоційного стану, отримати професійну психологічну підтримку або побудувати персональний план розвитку з коучем.

Чому турбота про психологічний добробут — необхідність?

Очевидно, що у мирний час робота з психологом була вибором людей, які хотіли підвищити свій рівень усвідомленості, натомість під час війни – психологічна допомога є питанням виживання, попередження важких психічних станів і шансом на повноцінне відновлення у майбутньому.

Відчуття фізичної загрози, страх смерті, втрата звичних життєвих орієнтирів – робота, дім, плани на майбутнє, пережиті трагедії – особисті чи суспільні – це величезна травма для нашої психіки, яка наявна у кожного українця. Ми можемо не відчувати одразу наслідки психотравми, при цьому, якщо не діяти на випередження, вони обов’язково настануть. Наприклад, у дорослих – це посттравматичний стресовий розлад, у дітей - формування непродуктивних стратегій подолання труднощів у майбутньому.

Ще у 2020 році я хотіла запровадити цей сервіс, але тоді це здавалось для невеликої команди чимось дуже величезним і таким, що ми не можемо собі дозволити. Тепер у 2022 році, турбота про ментальне здоровʼя для української команди - це не розкіш, а гігієна. Все те, що всі ми з вами переживаємо в емоціях та думках потребує правильного виходу з нашого тіла та допомоги фахівців

- Karine Papikian, HRD Parimatch Ukraine.

Команда експертів Wellbeing Company поділилась, чому зараз зростає кількість звернень і які запити найактуальніші. Понад 70% людей звертаються до сервісу психологічної підтримки вперше. Такі звернення свідчать, що люди усвідомлюють зміни, які з ними відбуваються, відчувають вплив травми та шукають інструменти, щоб допомогти собі.

Основні запити у понад 140 000 українців упродовж дев’яти місяців війни можна об’єднати у п’ять трендів, які значною мірою впливатимуть на роботодавців:

 • Хронічна розгубленість
 • Перевинахід сенсів
 • Перегляд суспільних і особистих стосунків
 • Зміни в емоційному стані та, як наслідок, загострення чи появи психосоматичних хвороб
 • Жінки частіше звертаються с питанням про лідерство та розвиток в кар’єрі

Важливо розуміти, що робота з психологом – це превентивні дії. Тривожність і розгубленість, нормальні відчуття для нормальної людини, з огляду на обставини сьогодення. Звісно, що кожний з нас формує оточення для інших і наші стани впливають на загальну здатність приймати, як особисті виклики, так і спроможність залишатися ефективним і продуктивним у своїй діяльності. Саме тому необхідно попередити настання складніших психологічних станів. Так само важливо залишатися психологічно здоровим – тобто стійким, здатним приймати рішення і підтримувати близьких, що від вас залежать.

Завдання експертів Wellbeing – допомогти людині знайти або повернути опори, які війна вибила з під ніг. Немає нічого страшного у тому, щоб зробити перший крок і взяти відповідальність за свій стан та почати турбуватись про своє психологічне здоровʼя. Декілька прикладів нормальних людських переживань, які можна проговорити з психологом, на які ви могли не звертати увагу:

Разом з Wellbeing Company ми побудували процес турботи про психологічний добробут нашої команди, який дозволяє кожному отримати допомогу на тому рівні та у такий спосіб, який найкраще підходить йому. Наші колеги мають можливість звертатися за підтримкою фахових психологів особисто або для своїх близьких необмежену кількість разів. Також, вони можуть долучитись до вебінарів на актуальні психологічні теми, які допомагають зрозуміти базові поняття та опанувати нові техніки самодопомоги. А ще навчитись ефективним технікам роботи зі своїм психоемоційним станом на групових зустрічах “Сильні Разом!

Tetiana Sendetska, L&D Lead Parimatch Ukraine.

 • Я не можу заспокоїтися, навіть коли знаходжусь у безпеці.
 • Мені дуже важко приймати рішення. Від мого рішення залежать долі рідних. Я в розпачі.
 • Дитина не може адаптуватися до нового місця проживання. Дитина постійно плаче. Я не в змозі її заспокоїти.
 • Я часто відчуваю панічні атаки після обстрілів та бомбардування.
 • В мене загострилися хронічні хвороби. Відчуваю головні болі, болі в спині, тремтіння в тілі.
 • Я втрачаю сенс життя.
 • Я боюся, що не зможу допомогти своїм літнім батькам.

Шукати підтримки, відвертої розмови, хотіти поділитися переживаннями за дітей, за рідних, за чоловіків на фронті, за своє майбутнє, відчувати тягар відповідальності за свої рішення і їх наслідки для всієї родини – це нормально. Зараз українці об’єднані спільною трагедією та випробуваннями, тому завдання компанії Parimatch Ukraine допомогти нашій команді подолати їх ефективно, обʼєднуючись разом зі своїми колегами.

3121