Як Інкубатор креативних професій долає прірву між навчанням та роботою: інтерв’ю з менторами програми

Вже 2,5 місяці як в Україні працює Інкубатор креативних професій — програма, де фахівці здобувають релевантний досвід роботи, працюють над портфоліо та проходять процес, максимально наближений до реальної роботи в індустрії.

У цьому матеріалі ми зазирнули за лаштунки Інкубатора та провели невелике інтерв’ю з менторами програми.

Саме вони щодня допомагають резидентам ставати сильнішими фахівцями, рецензують роботи, дають правки та передають дизайнерам свій багаторічний досвід.

Про те, що ментори думають про програму та її роль в індустрії, розповідаємо далі.

Михайло Самоваров, співзасновник та дизайн-директор в League Design Agency 

Чим, на вашу думку, Інкубатор є цінним для креативних фахівців?

— Тим, що долає бар’єр між спрощеним досвідом на курсах і реальним досвідом у проєктах. Це основний бар’єр, який не дозволяє початківцям будувати кар’єру.

А чим тоді Інкубатор відрізняється від курсів? Чому він, а не будь-які інші освітні програми?

— Інкубатор відрізняється передусім тим, що дає людям стикатись зі складнощами та долати їх. А ментор не розповідає людям, як треба працювати, а відповідає на важливі для студентів запитання, які виникають у них в процесі подолання труднощів. А значить — ці відповіді їх реально трансформують.

Хто отримає найбільшу користь від Інкубатора? Для кого ця програма?

— Для усієї спільноти. Задача програми випускати якнайбільше реально підготовлених до роботи фахівців і насичувати креативну спільноту компетентними людьми. Інкубатор долає важливий бар’єр і підіймає ефективність цього процесу.

І наостанок. Напишіть щось тим, хто сумнівається, чи варто ставати резидентом Інкубатора!

— Найкращі фахівці сьогодні це ті, хто почав свій шлях у нульових. В ті часи ми не мали освітніх курсів, ми вигадували проєкти, збирались в групи однодумців, стикались зі складнощами й вчились. Так ми набували розуміння про те, як працює галузь, дизайн, люди. Інкубатор сьогодні відтворює цей дуже цінний процес, збираючи до купи: цікаві проєкти, однодумців та наставників. Тому я б сказав, що фахівці минулого покоління, які збудували серйозну кар’єру, теж проходили інкубатор, просто робили його самі собі.

Антон Лукащук, UX/UI-дизайнер та Webflow-розробник

Які ваші враження про Інкубатор креативних професій? Чим, на вашу думку, ця програма є цінною?

— Класно, що тут немає ніякої конкретної програми. Є задача, і потрібен результат. І не принципово, яким саме шляхом ми дійдемо до результату, головне, щоб дійшли (і бажано без вигорянь). Це наближено до реального досвіду. Клієнту не принципово, які дослідження ми будемо робити, чи в яких інструментах. Головне — результат.

Чим, на ваш погляд, Інкубатор відрізняється від курсів?

— Курси, на яких я був учнем, не передбачали живого спілкування з викладачем. Або якщо таке було, то було понад 100 охочих. В Інкубаторі завдяки невеликим групам, кожен має можливість взаємодіяти з ментором та знаходити відповіді на питання, які турбують.

Хто отримає найбільшу користь від Інкубатора? Для кого ця програма?

— Для тих, хто дуже любить дизайн, та хоче долати кар’єрний шлях не самостійно, а у вмотивованій спільноті однодумців та менторів.

Щоб ви сказали б тим, хто сумнівається, чи варто долучатися до Інкубатора?

— Інтернет дуже перенасичений соковитим контентом. А негарний контент — алгоритми вам не відображають. І це відчуття, що всі навколо все роблять гарно, а я — ще ні, може дуже сильно внутрішньо тиснути. Інкубатор якраз відкриває змогу поспілкуватися з людьми, які знаходяться поруч на кар'єрному шляху. І додатково в кожного студента є змога поспілкуватись з різними менторами, та перейняти їхній досвід. Не вилизаний, а такий як він є.

Олександр Берест, провідний UX/UI-дизайнер в League Design Agency

Які ваші враження про Інкубатор креативних професій? Чим, на вашу думку, ця програма є цінною?

— Інкубатор допомагає здобути досвід роботи на реальних проєктах тим, хто цього потребує.

Чим, на ваш погляд, програма відрізняється від курсів?

— Тим, що є передусім спрямованим на досвід та практику. Це більше нагадує стажування, а не курси.

Хто отримає найбільшу користь від Інкубатора? Для кого ця програма?

— Тим, хто застряг на кар’єрному шляху та вже довгий час не може влаштуватися на бажану роботу через брак релевантного досвіду.

Що хотіли б сказати усім майбутнім резидентам?

— Інкубатор — це можливість за короткий проміжок часу здобути ті навички і знання, на здобуття яких у вас піде значно більше часу. Тож наважуйтесь та долучайтеся до програми, зокрема, до нашого юніту UX/UI-дизайну. 

Набір в Інкубатор креативних професій триває! 1 числа кожного місяця до програми долучаються нові резиденти та розпочинають свій шлях розвитку. Перші дизайнери стали частиною Інкубатора у квітні, сьогодні — дехто з них вже знайшов роботу мрії та продовжує будувати кар’єру в партнерських компаніях Інкубатора.

Тож не гайте часу та застрибуйте в програму вже у липні. Це — найкраща інвестиція у ваш саморозвиток цього літа. 

708