Як навчитися робити круті промпти, якщо вам треба тексти для благодійного фонду або ГО

Продовжу писати про штучний інтелект. Що ми з вами вже вивчили: правила користування штучним інтелектом та 10 важливих промптів для неприбуткових організацій, це все було в першій частині статті.

Одразу великий інсайт:

так бачить інсайт платний chatGPT

Інсайти:

Краще за все міксувати результати кількох ШІ, тестувати результати. Улюблений ШІ, яким ви успішно користуєтеся часто, можна оплатити. Результат буде ОК, особливо, якщо вам треба генерувати багато контенту.

Ви будете користуватися ШІ впевненіше вже після тижня тренувань. Тому що ви навчаєтесь у нього, а він — у вас. Це повний win-win.

Якщо в команді є людина, яка вивчає різні ШІ й те, чим саме вони можуть допомогти в роботі, це круто.

Якщо хтось проти ШІ, бо це призведе до повстання роботів, знайте: про це теж можна запитати в ШІ.

Не треба колекціонувати промпти, передавати їх як сакральні знання, хранити в пошті або на гугл дисках, у переписках. А що треба? Навчитися спілкуватися зі штучним інтелектом.

Тому будемо вчитися.

Послідовність ваших дій, коли ви ставите завдання для ШІ

  1. Уявіть, шо у вас є асистент і йому треба поставити завдання. Напишіть те, що йому треба зробити текстом.
  2. До цього тексту додайте пояснення, іншими словами, контекст. Тон голосу (написати дружньо або офіційно), що саме (анонс, пост, сценарій, заголовок, статтю, пресреліз для (блогу або соцмереж, ЗМІ). Що ви очікуєте, для якій аудиторії буде ваш текст. Довжина тексту (в знаках або кількості слів). Ви можете додатково вказати роль ШІ (дій як копірайтер або експерт з певного питання). А також побажання: не будь банальним, наведи приклади, пиши українською, — усе що вам важливо.
  3. Тепер у вас є технічне завдання для ШІ — а це і є промпт.
  4. Ставте завдання штучному інтелекту та отримуйте результат.
  5. Якщо результат вас не влаштовує, уточнюйте, просіть доробіть, переписати, зробити в іншому тоні голосу, не використовувати, або навпаки- використовувати певні слова (тут може бути кілька спроб).
  6. Отримуєте чернетку.
  7. Редагуєте.

Бінго🎉!

Можливо, після 3–4 уточнень ви здобудете щось близьке до ідеалу, а, можливо, зрозумієте, як той текст написати самому. Тому що процес створення промпту спонукає вас продумати все й побачити бажаний ідеальний результат.

Якщо у вас немає структури тексту, просіть спочатку створити її, далі уточніть: «додай потрібне», або, навпаки, «прибери щось зайве». Далі просіть написати текст за цією структурою і додайте контекст.

Цей текст насправді - частина курсу, проходьте за посиланням, курс безоплатний, рєеструйтеся та радійте. А питання можна ставити автору курсу на консультації.  Читайте статтю до кінця :) 

Який контекст важливий для ШІ під час генерації тексту?

Ознайомте ШІ з місією і цінностями вашої організації. Моожна зробити окремий інформаційний промпт про це або завантажити готовий документ. Тоді тексти, який генерує ШІ для вас, будуть відповідати позиціюванню вашої організації.

Обов’язково поясніть, для кого призначений текст: широкої громадськості, ЗМІ, для донорів, волонтерів чи партнерів. Прямо запишіть «цей текст я планую розмістити в ___ЗМІ, допоможи мені адаптувати його під редакційні стандарти, під стиль цього ЗМІ, що для цього треба зробити». Адаптуйте свої тексти, за допомогою правильних промптів, відповідно до потреб, інтересів та рівня обізнаності кожної аудиторії. І так, треба постаратися описати свою аудиторію максимально точно.

Виберіть відповідний тон для комунікації: інформативний, переконливий, який надихає, будь який. Тон має відповідати характеру організації та меті повідомлення. Зазвичай для НПО використовують щирий, людяний та позитивний тон. Можна брати тексти, тон голосу яких збігається з бажаним. Завантажувати їх та писати до ШІ: “Я завантажив текст, мені потрібно щоби ти писав саме у такому тоні голосу, як у цьому тексті, це зразок для тебе”.

Підкреслюйте унікальні аспекти роботи НПО та значущість її впливу. Промпти мають показувати, чим організація відрізняється серед інших, і чому її діяльність важлива для суспільства. Наприклад, ви працюєте тільки з певною категорією людей, або тільки в Одесі. Чи у вас є волонтери у кожному місті. Чи ваша організація є частиною великої мережі благодійників.

Додавайте до підказки конкретні факти, цифри, приклади й історії, які роблять текст переконливішим та цікавішим для ЗМІ. Якщо ви хочете своїм текстом спонукати до дії, пояснюйте це в промпті для ШІ.

Створюючи підказки для онлайн-контенту (блогу, соцмережі), враховуйте ключові слова та фрази, які підвищують видимість у пошукових системах. Ви можете в промті поставити, наприклад, таке завдання: «у тексті мають бути слова, які допоможуть знайти його в пошуку інстаграм».

Приклади контексту:
Цей текст будуть читати діти, тому він має бути максимально легким для сприйняття

Мені треба більш офіційний текст, зі звертанням на «ви», використовуй наступні сталі вирази _________.

Я хочу отримати максимальну кількість лайків та залучення на цей пост, тому текст має бути яскравим, з гумором, таким, що чипляє, корисним.

Уяви, що ти прочитав історію, яку хочеться розповісти другові або зробити репост. Саме таку історію я очікую від тебе.

Важливо! Ваши тексти мають відповідати етичним нормам і стандартам, особливо, коли потрібно висвітлити чутливі теми або працювати з вразливими групами.

Уникайте сенсаційності, стигматизації або використання слів, які можуть викликати відчуття провини, сором чи безнадії.

Натомість, фокусуйтеся на повазі, співчутті та наданні можливостей для позитивних змін. Використовуйте мову, яка підкреслює гідність, рівність та інклюзивність. Надавайте точну та перевірену інформацію, уникаючи збільшення або спекуляцій.

Пам’ятайте, що ваша мета — не шокувати або маніпулювати аудиторією, а посилити розуміння, емпатію та бажання допомогти — дайте ШІ зрозуміти це.

Знайдіть баланс між чесним описом реальності та повідомленням про надію і можливості зміни на краще.  Будьте особливо чутливими до наявної вторинної травматизації, коли розповідаєте історію людей, які пережили насильство, катастрофи або важкі випробування. Завжди поставте їхню безпеку, конфіденційність та добробут на перше місце.

Загалом, тон голосу має відображати цінності та етику вашої організації, демонструвати повагу до всіх залучених сторінок та сприяти конструктивному діалогу та позитивним змінам у суспільстві.

Який контент може генерувати ШІ?

Насправді будь-який. Ми опустимо генерацію картинок та відео. Зосередимося на тексті.

Короткі формати: дописи, шапки профілю, описи, підписи до ілюстрацій, метафори, слогани, ключові повідомлення, сценарії для роликів та сторіс, тези з довгих текстів, списки, плани, висновки, поради, порівняльні таблиці, листи тощо. Навіть завдання для піарника або копірайтера.

Довгі формати: довгочит треба робити частинами. Почати зі структури. Далі до кожної частини скласти кілька промптів. Об’єднувати це все й редагувати потім вам.

І зараз ми прийшли ще до одного інсайту.

Як ШІ допоможе робити ресайзи та адаптувати контент?

«А що таке ресайз? А навіщо вам адаптація?», — запитаєте ви.

Ресайз контенту (від англ. «resize» — змінювати розмір) — це адаптування контенту, створеного під різні формати та платформи без зміни його основного вмісту й мети. Простіше кажучи, це «перепакування» контенту для використання на різних каналах зв’язку.

Прикладами ресайзу контенту можуть бути:

  • перетворення довгого посту на сценарій для відео, або кількох сторіс
  • перетворення статті в кілька постів та рілс 
  • перетворення статті на кілька листів для розсилання, або навпаки листів у статтю 
  • створення з великої статті кількох ТЗ для інфографіки, каруселів, сторіс. 

Ресайз дозволяє охопити більшу аудиторію, яка надає перевагу різним форматам споживання інформації, а також збільшити віддачу від наявного контенту без необхідності створювати все з нуля. Якщо просто - ваш сммнік буде в захваті. 

ШІ — той самий друг, який допоможе підкинути ідею, як краще зробити ресайз.

А тепер до адаптації. Інфопривід у вас, наприклад, один. Тому треба адаптувати контент, іноді робити рерайт. І тут знов наш ШІ поспішає допомогти.

 РЕСАЙЗ І РЕРАЙТ НЕ ОДНЕ І ТЕ САМЕ. 

Рерайт текстів (від англ. «rewrite» — переписувати) — це процес переписування наявного контенту зі збереженням основної ідеї та змісту, але з використанням інших слів, структури та стилю.

Для НПО рерайт може бути корисним із кількох причин (цю частину тексту для вас повністю пише платна версія Claude.ai під наглядом редактора — прим. ред.)

  1. Адаптація під різні аудиторії. НПО часто комунікують із високою групою стейкхолдерів: донорами, бенефіціарами, волонтерами, ЗМІ тощо. Рерайт дозволяє адаптувати один і той самий зміст під потреби та особливості кожної аудиторії, роблячи його більш релевантним та зрозумілим для кожної ЦА.  Ви так і пишете: "створи з цього два  тексти, для донорів та для партнерів", наприклад. 
  2. НПО часто мають багато цінного контенту, який із часом стає менш актуальним або привабливим для аудиторії. Рерайт дозволяє оновити та освіжити такий контент, додавши нову інформацію, приклади та інсайти. "Додай до цього тексту наступні факти, змінюй дату 2019 рік на 2024". 
  3. Рерайт може зробити контент цікавішим та привабливішим для аудиторії шляхом використання емоційних тригерів, сторітелінгу та інших технік залучення. Це все дозволяє утримувати увагу читачів та спонукати їх до дії. 

Ви можете дати завдання швидко переписати великі обсяги тексту, домовившися із ШІ про те, що будете давати текст для обробки частинами, а тон голосу має бути один. Це дозволить заощаджувати час і ресурси, які можна спрямувати на інші важливі завдання. Також ШІ може допомогти генерувати нові ідеї для перероблення контенту на основі аналізу вже наявного й запиту користувача. Це стимулює креативність та дає можливість накопичувати нові способи подачі інформації.

А ще!!! Штучний інтелект у змозі навіть покращити читабельність вашого тексту. ШІ-алгоритми можуть аналізувати текст щодо складності, граматики та стилю, надаючи рекомендації щодо покращення читабельності та сприйняття контенту. ШІ може адаптувати рерайт під конкретні потреби аудиторії на основі аналізу її поведінки, інтересів та зворотного зв’язку. Це дозволяє створити більш персоналізований та релевантний контент.

Приклад використання ШІ для рерайту в НПО

Оригінальний текст: «Наша організація працює над покращенням доступу до освіти в країнах, що розвиваються».

Приклад запиту для ШІ: «Перепишіть цей текст, щоб він був більш емоційним та спонукав до дії. Додайте конкретний приклад історії успіху та закличте підтримати нашу роботу. Обсяг — 100 слів».

Результат рерайту: «Уявіть світ, де кожна дитина має шанс на краще майбутнє через освіту. Саме над цим щодня працює наша організація в країнах, що розвиваються. Ми не просто будуємо школи — ми маємо відкривати двері до нових можливостей. Завдяки нашій роботі такі діти, як 10-річна Малі здобути знання та навички, які назавжди змінити їхнє життя».

Ну що, друзі, покреативимо разом? До мене на консультацію можна прийти із запитом “ Я хочу з вами разом накреативити щось важливе за півгодини, навчить мене створювати промпти” або з іншим питанням щодо сайтів, текстів, контенту, піару вашої нон профіт організації

Посилання щоби записатися на безоплатну 30 хвилинну консультацію:

https://calendar.app.google/rExCdkcj8sDXTtg56

Посилання на мій телеграм канал, де я багато пишу про контент:

https://t.me/generate_content

1029
Community
Videos
About Us