Який на нас чекає дизайн майбутнього та де дизайнерам шукати натхнення

Ірина Бикова — дизайнерка та Team Lead відділу дизайну SODA DAG — розказує про дизайн, його цілі, чого слід уникати та де шукати натхнення.

“Те, які на виглядає бренд або продукт, залежить від того, для чого він створений і як він працює”.

Як думаєш, чому дизайн сьогодні відіграє дуже важливу роль у житті бренда?

Дизайн був важливий завжди і завжди переслідував певну мету. Наприклад, якщо взяти конструктивізм, то однією з цілей цього напрямку було підкреслити виразність сучасних конструкцій. Грубо кажучи, продати велич Радянського Союзу народу.

Якщо подивитися на школу Bauhaus, то вони почали створювати продуманий дизайн ще з 30-х років. Мені подобається твердження, що форма визначається функцією, тобто те, які на вигляда бренд або продукт, залежить від того, для чого він створений і як він працює.

Я досить консервативна людина,і те, що зараз простий і зрозумілий дизайн на піку популярності, мене дуже радує. Мені здається, це пов’язано з розвитком критичного мислення, людина постійно запитує себе, наскільки йому особисто потрібно те чи інше. Відмовляється від зайвого. Але водночас завжди залишається місце для експерименту.

Що найважливіше у дизайні?

Відповідати цілям.

Яку роль у дизайні відіграють шрифти?

На мій погляд, це найважливіший інструмент останніх років. Кажуть, спочатку було слово. І саме, щоб це слово донести, з’явилося безліч можливостей. Насамперед, за натхненням варто йти до легендарної студії Pentagram.

Але багато та цікавого відбувається і у нас. Молоді й дуже талановиті шрифтові дизайнери створюють дуже атмосферну типографіку. Як приклад, Катерина Королевцева і її Misto Font — створений 2019 року, який вже завоював любов у всьому світі.

Як ти думаєш, який дизайн чекає нас у майбутньому?

Максимально простий, функціональний та інтуїтивний.

Чого слід уникати в роботі з дизайном та з якими помилками ти зіткнулась на своєму шляху?

Несприйняття критики. Дизайнер часто вважає, що знає краще, часто так і є. Але ще буває й так, що думка з боку допомагає поглянути на ситуацію ширше та в результаті отримати якісниший продукт. Зараз я розумію, що конструктивна критика робить дизайнера всемогутнім. Це можливість користуватися ресурсом і досвідом інших для створення дійсно видатних речей.

Щоб ти порекомендувала молодим дизайнерам?

Найважливіше — це набаченність. Складно створювати видатні роботи і водночас перебувати у рамках рутини. Це не тільки про вистави й музеї, подорожі, а й про прогулянки по вулицях: дивитися вивіски, плакати, навігацію. Важливо помічати дрібниці, на які ми часто не зважаємо, втупившись у телефон, поки їдемо у транспорті на роботу або у справах.

Твої улюблені сервіси та блоги для натхнення

https://type.today/ru

https://moderncyrillic.org/

Обидва ресурси про шрифти.

Хлопці вкладають купу часу і сил для того, щоб працювати з якісною кирилицею із задоволенням

https://www.trendlist.org/ — естетичне задоволення від перегляду та купа ідей для натхнення.

http://dielineawards.com/ — всесвітня нагорода дизайну упаковки.

Хто твої улюблені дизайнери або кейси

Karl Gerstner — типографіка і графічний дизайнер, що створював свої роботи ще в 50-х, але його роботи ні трохи не втратили актуальності.

Абсолютно чудовий проект про київські балкони.

Щодо бізнес-кейсів, дуже подобаються яскраві роботи від Banda agency.

Це айдентика для ЛУН и Brave Factory Festival.

З київських колег дуже імпонує художниця та дизайн-директор Spiilka Design Buro — Настя Жеребецька.

2299