Айдентика, сайт та діджитал-кампанія для UNDERHUB

Нашим завданням було створення фірмового стилю та неймінгу для школи англійської мови. Але ми створили креативний коворкінг. І нижче розповімо, як це вийшло.

Передісторія

Школа англійської мови «Оксфорд-Клас» існувала з 1996 року як регіональна. У 2014 році команда школи вирішила змінити імідж і запустити власні курси в Києві.

Цільова аудиторія

Початково — потенційні студенти курсів.

Вікові групи:

  • діти дошкільного віку;
  • школярі;
  • молодь віком від 15 до 22 років;
  • дорослі від 22 до 60 років.

Ринок

На момент запуску проєкту серед мовних шкіл була дуже висока конкуренція. Поверхневе дослідження ринку показало, що в Києві працює понад 200 курсів англійської мови.

Інсайт

Спочатку наше завдання полягало в розробці фірмового стилю та нової назви школи, створенні сайту та проведенні кампанії з просування бренду. Через високу конкуренцію на ринку курсів англійської мови ми почали шукати унікальні особливості нашої школи.

Клієнт звертав увагу на навчальний процес, викладачів, підготовку до сертифікації. Але серед інших згадував ще одну перевагу — приміщення в п'яти хвилинах пішої досяжності біля станції метро «Кловська».

Відома проблема багатьох курсів — простої аудиторій, коли заняття не проводяться. Вечори можуть бути дуже насиченими, але вдень коридори пустують.

Ми вирішили не обмежуватись фірмовим стилем. Перевернути ідею школи з ніг на голову і перетворити мовні курси на багатофункціональний креативний простір з ухилом у вивчення англійської.

Ми створили цілісну концепцію простору, щоб розвивати її у неймінгу, інтер'єрі, рекламі та атмосфері.

Назва простору

Потрібно було підібрати щось суто англійське, але не таке заїжджене, як Oxford, British або London.

Попередніх варіантів назви було багато, але жоден нас не зачепив.


На момент розробки назви в приміщенні школи йшов ремонт за напрацюваннями архітектора Еміля Дервішова. На ескізах ми звернули увагу на лінії на підлозі, які вели до аудиторій.

Ці лінії нагадували лінії на схемі метрополітену — одну з яскравих і відомих визначних пам'яток Лондона, яку називають Tube або Underground. Так народилася назва Underground Hub. Її перевагою було розташування школи на цокольному поверсі, під землею.

Після початку роботи над логотипом стало очевидно, що повна назва дещо громіздка, і ми скоротили її до чіткої та лаконічної UNDERHUB.

Створення айдентики

Для дизайнерів лондонський Underground — справжній клондайк естетики, візуальної культури та цікавих графічних рішень. Щоб розкрити стиль простору повніше, ми занурилися в атмосферу лондонського метро — надихалися його історією, архітектурою, вивісками, рекламними постерами та шрифтами.

Логотип UNDERHUB поєднує явний референс на знак лондонського метрополітену — «рондо» — і символ мітки, який вказує на те, що простір знаходиться під землею.

При масштабуванні логотип зберігає впізнаваність.

Дизайн інтер'єру

Після затвердження айдентики та назви простору дизайн приміщення довелося трохи переосмислити. Ми зробили свій внесок у декорування простору у візуальній стилістиці лондонського метро.

Ми підібрали стиль постерів, які прикрашають стіни UNDERHUB.

Двері у вигляді червоної телефонної будки замінили на референс на користь TARDIS (машину часу та космічний корабель з британського серіалу «Доктор Хто»).

Ми розробили схему навігації для простору в стилістиці схеми лондонського метро.

Розробка сайту

Сайт UNDERHUB — це здебільшого візуалізація схеми метро. Кожен напрямок роботи простору — окрема гілка, а його складові — позначки, які традиційно позначають станції. Символічно, що всі напрямки об'єднуються в точці UNDERHUB — саме так і відбувається в просторі насправді.

Образ бренду у Facebook

Ми вирішили зберегти стилістику лондонського андерграунду на сторінці простору в Facebook, але обіграти її по-новому. Створити для UNDERHUB свій яскравий і впізнаваний стиль, який потім можна буде перенести на інші соцмережі.

Ми розробили рубрики та візуальний стиль постів. На сторінці простору публікується не лише інформація про події та внутрішні новини, але й багато цікавих фактів про Лондон та лондонський метрополітен.

Відкриття простору

За три місяці до відкриття простору ми створили його сторінку в Facebook і запустили тизер-кампанію англійською мовою. Нашою метою було заінтригувати аудиторію та натякнути на освітній характер простору, його зв'язок з вивченням мов і лондонським метрополітеном.

За місяць до запуску UNDERHUB ми почали розкривати карти — активно розповідати про простір, його унікальність, можливості, філософію, а також безпосередньо про відкриття.

Загалом на відкритті побувало понад 200 відвідувачів, багато з яких залишили позитивні відгуки на сторінці простору в Facebook. Деякі з них стали коворкерами та постійними відвідувачами.

Результати

Зараз UNDERHUB активно розвивається та продовжує набирати обертів як івент-майданчик.

В Україні простір рекомендували:

У просторі проводиться багато заходів та курсів, зокрема лекції від радіо «Аристократи» та школи ProCut, воркшопи ілюстратора National Geographic Дениса Зілбера, курси з розробки ігор LITS4Kids Kyiv.

В UNDERHUB також проходять курси та Креативні сніданки POPEL Education. В гостях у простору вже побували Ольга Шевченко, Аркадій Пасечник, Олександр Солонько, Микола Ковальчук, сестри Лопухіни, Дмитро Дір.

Відгук клієнта

Співпраця вийшла комфортною та продуктивною. За короткий час на відкритті UNDERHUB вдалось зібрати 200 гостей, з якими нам по-справжньому цікаво працювати. З кожним місяцем лояльних клієнтів більшає.
— Інна Кулікова, директорка Underhub
Команда POPEL Agency виконала чудову роботу з розробки концепції, брендингу та маркетингової стратегії UNDERHUB. Ми вдячні агенції за те, що вона підтримувала та направляла нас на кожному кроці, а також за якісний супровід після запуску проєкту.
— Андрій Ямшанов, партнер


45998