Ділитися життям: документальний фільм для Biopharma Plasma

Потреба в донорах крові значно зросла через повномасштабне вторгнення. Щоб забезпечити Україну життєво важливими препаратами, виготовленими з плазми крові, потрібно щонайменше 1 300 000 донацій щороку. У 2023 році їх було лише 450 000.

Як мотивувати українців на ще 850 000 донацій?

Можна сказати, що це важливо й рятує життя — просто, доступно й дієво. Можна наголосити, що це особлива місія кожного — героїчно, дещо банально, але працює.

А що, якщо все це показати?

TwoMoreRows разом із Biopharma.Plasma створили короткометражний документальний фільм «Ділитися життям». Він зібрав історії українців, які живуть завдяки препаратам із донорської крові. Фільм складається з двох частин: історій донорів та історій пацієнтів, і нагадує велике, щире інтерв'ю.

Зйомки тривали 5 днів на 10 локаціях у Києві: в студії, вдома, в плазмоцентрі, в лікарні, в ботсаду, в трамваї, навіть в метро. Така різноманітність для того, аби показати героїв в контексті їх життя.

Ми відзняли близько 15 годин контенту, з якого відібрали найкраще і створили 23-хвилинний фільм.

Найскладнішим і найважливішим було знайти героїв. Ми провели десятки інтерв’ю, почули безліч цікавих, складних і надихаючих історій. У результаті обрали 6 героїв із різних регіонів України, яких об'єднало донорство.



Лідія, Владислав, Ольга, Віталій — вони розповіли, як почали свій шлях донорства: про першу донацію, що їх мотивувало, і які емоції це викликало.

Владислав і Ольга прийшли до плазмоцентру на побачення. Влад навіть жартує, що це чудова ідея для першого побачення: і кров здати, і дізнатися про здоров'я партнера. Незвично, але працює!

Лідія залучила десятки колег із поліцейського управління до регулярного донорства. Це вражає.

Віталій вважає донорство найкращим способом поділитися тим, що отримав сам безкоштовно: «Якщо мені це дано в дар, чому я не можу зробити такий самий дар тому, кому це потрібно?»

Мотивація у кожного своя, але саме ці щирі, життєві історії надихають глядачів спробувати стати донорами.

“Розкажи про препарат, який рятує мені життя,” — шепоче маленький Матвій своїй мамі Ірині.

З цього хороброго хлопчика починається друга частина фільму — історії пацієнтів Biopharma.Plasma.

Данило, Валентина, Роман — кожен із них має унікальну історію, але всіх об’єднало донорство.

Коли ми говоримо, що препарати з плазми рятують життя, це звучить правильно, але загально. Хто ж ці люди, яким ці препарати дарують шанс жити? Ми показали їх. Тепер ви знаєте, ким вони є і як сильно вони вдячні.

“Тут всі актори головні,” — сказала Валентина на презентації.

Кожна історія варта того, щоб бути розказаною. Кожне рішення — щоб бути почутим.

Всі герої — звичайні люди, не професійні актори, вони хвилювались, але на майданчику була настільки тепла атмосфера, що в кінці наших зйомок ми вже були як рідні. І були щасливі побачитись знову на прем'єрі фільму в кінотеатрі “Жовтень”.

Фільм допоміг цим людям поділитися своїм життям.

На закритому показі зал аплодував стоячи. Ці оплески були для команди TwoMoreRows, Biopharma.Plasma і всіх, хто створював фільм. Але найбільше — для донорів і пацієнтів.

Чи вдалося мотивувати людей на донації?

Так! Покази фільму пройшли в: Дніпрі, Кам’янському, Харкові, Сумах, Хмельницькому, Черкасах, Києві.

Фільм також демонстрували в: Академії патрульної поліції, університеті “Україна”, інституті кіно та телебачення, медичній лабораторії.

Його переглядають донори в плазмоцентрах, щоразу нагадуючи собі: «Я зробив правильний вибір». 

Ви теж можете переглянути фільм “Ділитися життям” прямо зараз


Запишіться на донацію самі чи запросіть друга, колегу або кохану людину. Поділіться фільмом у соцмережах, у робочих чатах. Можливо, одного дня донорство стане частиною і вашого життя.

Щоб бути в курсі наших проєктів, підписуйтесь на нас у соцмережах:

Instagram  Facebook 

З питань співробітництва пишіть на info@twomorerows.com або звертайтесь за номером: +38 095 351 96 95. 

37
Events
Community
Videos
About Us