"Джерело": Історія спільної мети та людиноцентризму

Реалії сьогодення ставлять нам свої виклики, а долати їх можливо лише працюючи разом.


“Джерело” - зразковий навчально-реабілітаційний центр, який вже багато років існує для тих, ким він опікується. Працівники центру - це спільнота, що вірить у зміну ставлення до людей з інвалідністю й прагне зруйнувати стереотипи про те, що ці люди “тягар” для суспільства, адже вони - важлива частина нашого соціуму, яка заслуговує на підтримку та любов.

“Джерело” стає надією на краще майбутнє, відображаючи колосальний досвід та об'єднаний підхід до розвʼязання соціальних проблем.

Завдання та виклики

На тлі війни народилася ідея об'єднати "Джерело" з комунальними установами та застосувати їхні стандарти до соціальних закладів, які потребували суттєвих змін. Так з'явився масштабний обʼєднаний центр, який надаватиме ширший спектр соціальних послуг та сповідуватиме джерелівську філософію.

Перед студією постало завдання зобразити в айдентиці інтеграцію "Джерела" та інших соціальних служб, наголосивши на їхньому покликані служити людям тут і зараз. Понад 30 років “Джерело” опікувалося лише дітьми та молоддю з інвалідністю, а після об'єднання відкрило свої двері й для людей у скруті - літніх, сімей з дітьми, що потребують підтримки, безхатьок та інших.

З появою Об'єднаного центру перед донорами та співробітниками зʼявився виклик: як зберегти високий стандарт надання послуг, напрацьований в Джерелі до об’єднання? Нашою метою було довести, що об'єднання = покращення, оскільки користувачі матимуть доступ до якісніших послуг, співробітники отримають нові можливості розвитку та робочі місця, а донори будуть впевнені у зміцненні співпраці та її позитивному впливу на суспільство.

Процеси та результати

У ДНК бренду було закладено почуття людиноцентризму та взаємопідтримки, яке ми відобразили в усьому: від айдентики до стратегії “Джерела”.

Айдентикою бренду ми уособили різноманіття, яке переплелось у цілісність. Кожна частинка логотипа є автономною, але при накладанні формує спільність, що символізує об'єднаність та співпрацю. Колірна палітра відображає різні напрямки роботи центру, а м'які форми показують переплетіння і підтримку, немов утворюючи спільний каркас, що тримає усіх разом.

Якщо придивитися до лого, то можна помітити літеру “Ж”, що утворена з поєднання абстрактних фігур. І це не випадковість. Вона виступає як джерело та як частина слова, об'єднання і водночас є алюзією до старослов'янської абетки й нашого коріння.

Важливим етапом стала комунікація з різними аудиторіями, де кожен крок був спрямований на підтримку людей, які потребують допомоги. Бамбук провів бренд-спринт для роз’яснення спільних цілей центру з представниками міськради, споживачами, людьми, що опинилися у складних життєвих обставинах, завдяки якій вдалося зрозуміти страхи та ”болі” кожної категорії. 

Тому процес змін ми розпочали з поетапного планування, що розділився на три основні стейджі:

  1. Повідомлення про об'єднання: основним завданням було донести до людей, що об'єднання призведе до покращення якості послуг. Тепер “Джерело” зросло і взяло під своє крило не лише дітей, а й представників різних категорій, що потребують допомоги.
  2. Знайомство з діяльністю центру: споживачі та партнери повинні були пізнати філософію нового центру та зрозуміти його аудиторію.
  3. Заклик до співпраці з оновленим Джерелом: головною метою було переконати усіх у тому, що хоч і формат центру змінився, але якість залишилася незмінно високою.

Після цього народилась концепція "105 номеру", тобто доступності інформації на кшталт усім відомих номерів екстреної допомоги. Ціль цієї метафори - наголосити на тому, що люди повинні знати про “Джерело” так само як і про швидку, рятувальників чи поліцію, що невідкладно допоможуть за потреби.

Комунікація бренду лише розпочалася й активно розгортається у напрямку того, щоб донести аудиторії основні меседжі. Реальні результати брендингу можна буде побачити тільки наприкінці року, але центр вже ефективно працює і дає чудовий результат.

Відтепер людині, що опинилась у важких життєвих обставинах, не потрібно бігати зі стосами документів з кабінету в кабінет, бо це все централізовано зроблять за неї без зайвого клопоту.

Джерело у цифрах

У 2023 році Центр соціальних послуг та реабілітації "Джерело" значно розвинувся завдяки реорганізації та об'єднанню з чотирма соціальними установами Львова. Цей крок дозволив покращити доступ до 20 видів послуг для більш ніж 6 тисяч жителів Львівської громади.

Після об'єднання "Джерело":

  • посилило свою потужність і вплив, збільшивши кількість локацій з 6 до 22;
  • зростило команду зі 170 до 500 працівників;
  • збільшило кількість користувачів послуг з близько 350 осіб на місяць до понад 3 400 осіб;
  • охопило своїми послугами 10 306 жителів Львівської громади протягом листопада-січня.

Центру вдалося відкрити:

  • контакт-центр для людей у складних життєвих обставинах;
  • центр допоміжних технологій для сімей, що виховують дітей з групи ризику та з інвалідністю;
  • притулок та кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства;
  • центр денного дозвілля для людей похилого віку;
  • перші ремонтні роботи у різних приміщеннях для розширення діапазону наданих послуг.

Особливу увагу звернули на соціальний супровід ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які потребують допомоги, що перебували у медичних закладах Львова. Також триває активна робота з ремонтом Будинку підтриманого проживання та відкриттям нових філій денного догляду.

Лише за січень цього року було залучено 855 жителів громади, які розпочали отримувати соціальні чи реабілітаційні послуги.

Висновки

Результатом цього проєкту стала об'єднана сильна команда, що готова надавати якісні соціальні послуги, довіра до центру як гаранту допомоги у складних ситуаціях та споживачі, які точно знають, куди звертатися у складні моменти.

Нове позиціювання бренду підкреслює зміну форматів, не змінюючи якість наданих послуг, воно дозволило сфокусувати всі служби навколо однієї мети та визначених цінностей. У той час як айдентика стала початком нової візуальної історії, обʼєднавши цілі, комунікацію та філософію оновленого “Джерела”.

Далі - більше…

2
100
Events
Community
Videos
About Us