
Edutainment чат-бот Boto Sapiens
2020 рік. Ти не в космосі. Не в офісі. І навіть не в парку. Ти вдома, поряд зі своїм гаджетом. І це класний привід відзначити День космонавтики, погравши в космічного чат-бота!

Чат-бот замість додатка
У 2018 році до нас звернувся освітній фонд K Fund із завданням розробити інтелектуальну гру в форматі мобільного додатка. Гра повинна була стати частиною некомерційного іміджевого проекту і підвищити знання про діяльність фонду та інноваційної школи UNIT.Factory.
Оцінивши ефективність інструментів, ми запропонували клієнту реалізувати гру в форматі чат-бота в месенджерах, а не застосунку. Цей інструмент, по-перше, більш масштабований – аудиторія і так користується месенджерами, не потрібно додатково залучати її в канал комунікації, а по-друге, це значно скоротить бюджет на розробку і промо при тотожних обсягах охоплення і залучення.

"Make Space Ukrainian Again!"
Темою гри був обраний космос, який очолював топ пошукових запитів в інтернеті, перш за все, завдяки досягненням NASA, компанії SpaceX і персоні Ілона Маска.
Це одна з найбільш наукоємних тим і включає в себе всі природні науки, а також логіку, історію і математику. І, чорт забирай, ЦЕ КОСМОС! Що може бути цікавішим за космос? Це дозволило нам привернути увагу до різних наукових дисциплін і дати можливість кожному знайти щось цікаве.
Для довідки: колись Україна була космічною державою. Зараз ми не реалізуємо власних програм, а тільки беремо участь у міжнародних проектах, таких як "Морський старт". Це дозволило нам сформувати сильну місію проекту "Boto Sapiens": зробити науку актуальною, популярною і цікавою, щоб молодь відчула бажання і здатність брати участь в передових розробках, а не тільки стежити за чужими успіхами в інтернеті.

Колаборація з астрофізиками
Ми розробили унікальну ігрову логіку, архітектуру і понад 100 ілюстрацій для неймовірної атмосфери гри. Всього в грі 300 запитань, розділених на 7 тем: Підготовка астронавтів до польоту, Дослідження космосу, Марс та інші, за проходження кожної теми гравцеві присуджуються ачівки. Ми вважаємо, що нам вдалося створити по-справжньому захоплюючий продукт, тому що майже 10% гравців дійшли до фінішу – для гри-вікторини це грандіозний результат.
У цьому також заслуга українських і світових зірок науки, які брали участь в розробці гри. Для Boto Sapiens підготували питання фахівці Інституту космічних досліджень, Головної астрономічної обсерваторії НАН України, Наукового центру Copernicus, Astri Polska, Mars Society та інших установ.

Загальний ігровий час – близько 100 років!
Навколо ігрового чат-бота в месенджерах ми вибудували об'ємну екосистему: інфо-сайт, ком'юніті в Facebook, інтеграції на радіо, live-трансляції на YouTube з відомими вченими. За підтримки рекламних кампаній і нативного промо, менш ніж за місяць в Boto Sapiens зіграли близько 26 тисяч гравців, понад мільйон дізналися про проект і про просвітницьку діяльність нашого клієнта K Fund. Сумарний час всіх гравців, проведений в грі – 48 млн. хвилин, що дорівнює майже 92 рокам.
Після закінчення періоду промо-кампанії стало відоме ім'я переможця, який пройшов гру за найкоротший час і з найбільшим показником правильних відповідей. Йому дістався головний приз – поїздка в NASA John F. Kennedy Space Center, ще 15 кращих гравців отримали в подарунок телескопи для домашніх досліджень.


Як клієнтський проект працює на селфпромо агентства
Завдяки продуманій механіці, формату та актуальній темі гри, Boto Sapiens швидко став популярним і переріс свої завдання. З іміджевого edutainment-проекту він став соціально значущим і цінним для власного маркетингу агентства Volta One. Крім того, чат-бот отримав премію SHKALA в номінації "Комунікації, які прискорюють соціальні зміни".
Хоч ми реалізували Boto Sapiens не вчора, а два роки тому, він все ще цікавий і актуальний. Це підтверджує "живучість" подібних проектів і механік, побудованих на чат-ботах.