Edutainment чат-бот Boto Sapiens

Як ми створили гру в форматі чат-бота для 26 тисяч гравців, відправили переможця в NASA і заощадили гроші клієнта.

2020 рік. Ти не в космосі. Не в офісі. І навіть не в парку. Ти вдома, поряд зі своїм гаджетом. І це класний привід відзначити День космонавтики, погравши в космічного чат-бота!

Чат-бот замість додатка

У 2018 році до нас звернувся освітній фонд K Fund із завданням розробити інтелектуальну гру в форматі мобільного додатка. Гра повинна була стати частиною некомерційного іміджевого проекту і підвищити знання про діяльність фонду та інноваційної школи UNIT.Factory.

Оцінивши ефективність інструментів, ми запропонували клієнту реалізувати гру в форматі чат-бота в месенджерах, а не застосунку. Цей інструмент, по-перше, більш масштабований – аудиторія і так користується месенджерами, не потрібно додатково залучати її в канал комунікації, а по-друге, це значно скоротить бюджет на розробку і промо при тотожних обсягах охоплення і залучення.

Гра стартує зі сторітелінгу: гравець пише сам собі, але з майбутнього

"Make Space Ukrainian Again!"

Темою гри був обраний космос, який очолював топ пошукових запитів в інтернеті, перш за все, завдяки досягненням NASA, компанії SpaceX і персоні Ілона Маска.

Це одна з найбільш наукоємних тим і включає в себе всі природні науки, а також логіку, історію і математику. І, чорт забирай, ЦЕ КОСМОС! Що може бути цікавішим за космос? Це дозволило нам привернути увагу до різних наукових дисциплін і дати можливість кожному знайти щось цікаве.

Для довідки: колись Україна була космічною державою. Зараз ми не реалізуємо власних програм, а тільки беремо участь у міжнародних проектах, таких як "Морський старт". Це дозволило нам сформувати сильну місію проекту "Boto Sapiens": зробити науку актуальною, популярною і цікавою, щоб молодь відчула бажання і здатність брати участь в передових розробках, а не тільки стежити за чужими успіхами в інтернеті.
Boto Sapiens має свою унікальну візуальну систему, яка складається з понад 100 ілюстрацій

Колаборація з астрофізиками

Ми розробили унікальну ігрову логіку, архітектуру і понад 100 ілюстрацій для неймовірної атмосфери гри. Всього в грі 300 запитань, розділених на 7 тем: Підготовка астронавтів до польоту, Дослідження космосу, Марс та інші, за проходження кожної теми гравцеві присуджуються ачівки. Ми вважаємо, що нам вдалося створити по-справжньому захоплюючий продукт, тому що майже 10% гравців дійшли до фінішу – для гри-вікторини це грандіозний результат.

У цьому також заслуга українських і світових зірок науки, які брали участь в розробці гри. Для Boto Sapiens підготували питання фахівці Інституту космічних досліджень, Головної астрономічної обсерваторії НАН України, Наукового центру Copernicus, Astri Polska, Mars Society та інших установ.

За кожну пройдену тему гравець отримує ачівку – бейдж, що підтверджує знання

Загальний ігровий час – близько 100 років!

Навколо ігрового чат-бота в месенджерах ми вибудували об'ємну екосистему: інфо-сайт, ком'юніті в Facebook, інтеграції на радіо, live-трансляції на YouTube з відомими вченими. За підтримки рекламних кампаній і нативного промо, менш ніж за місяць в Boto Sapiens зіграли близько 26 тисяч гравців, понад мільйон дізналися про проект і про просвітницьку діяльність нашого клієнта K Fund. Сумарний час всіх гравців, проведений в грі – 48 млн. хвилин, що дорівнює майже 92 рокам.

Після закінчення періоду промо-кампанії стало відоме ім'я переможця, який пройшов гру за найкоротший час і з найбільшим показником правильних відповідей. Йому дістався головний приз – поїздка в NASA John F. Kennedy Space Center, ще 15 кращих гравців отримали в подарунок телескопи для домашніх досліджень.

Як клієнтський проект працює на селфпромо агентства

Завдяки продуманій механіці, формату та актуальній темі гри, Boto Sapiens швидко став популярним і переріс свої завдання. З іміджевого edutainment-проекту він став соціально значущим і цінним для власного маркетингу агентства Volta One. Крім того, чат-бот отримав премію SHKALA в номінації "Комунікації, які прискорюють соціальні зміни".

Хоч ми реалізували Boto Sapiens не вчора, а два роки тому, він все ще цікавий і актуальний. Це підтверджує "живучість" подібних проектів і механік, побудованих на чат-ботах.

Boto Sapiens доступний в Messenger і Telegram російською та українською мовами. Поїздку в NASA ви вже не виграєте, зате прокачає знання і поринете в атмосферу космічних досліджень!

1402