#FreeTheLeopards: як креативна агенція Bickerstaff.210 запустила леопардовий флешмоб
На восьмому засіданні Контактної групи з питань оборони України, що проходила на американській авіабазі Рамштайн в Німеччині, було обговорено питання поставок українській армії німецьких танків "Леопард 2". Єдиною країною, яка не підтримала це рішення, стала Німеччина, а розв'язати це питання мав канцлер Олаф Шольц. Це призвело до протестів біля Бундестагу під гаслом «Звільніть леопардів!». Протести швидко вийшли за межі Німеччини.
Це ж гасло агенція використала у флешмобі і перетворила на вірусний хештег. Підтримати кампанію #FreeTheLeopards могли як українці, так і іноземці, опублікувавши фото чи відео в одязі з леопардовим принтом та додавши хештег. Цей спосіб підтримати Україну та привернути увагу до затримки поставок важкої військової техніки в країну швидко переріс у потужний рух.
До акції приєдналися тисячі українців та десятки бізнесів, українські і світові зірки, ТЦ і бренди одягу, банки, книжкові видавництва, АЗС, Генеральне консульство України в Стамбулі і навіть Національний антарктичний науковий центр. І як це трапляється лише з дійсно потужними і соціально вагомими інфоприводами, навіть деякі національні компанії, як-от Укрпошта та Укрзалізниця, тимчасово додали у свої логотипи трохи леопарда.
Флешмоб #FreeTheLeopards набрав значного розголосу, набравши понад 5,480 публікацій з цим хештегом в Instagram за лише один день. Відео, створене для @ukraine.ua, переглянули 3,5 мільйона людей за першу добу.
В результаті, всього за 3 дні танки "Леопард-2" були передані українським військовим. А леопардовий вихор вирував інтернет-просторами ще тиждень після цього.