HelpHubUA: Хаб для волонтерів від волонтерів-креативників

Від ідеї до створення власного волонтерського соціального проєкту.

Що це таке і як воно працює?

У березні 2022 ініціатива соціальних проєктів «Береш і робиш» запустила HelpHubUA. Основою команди стали наші колеги з linza agency, але також ми долучили до команди волонтерів, які постійно чи позадачно допомагали та продовжують допомагати нам протягом усього часу. Наш слоган — «Допомагати разом простіше».

На платформі кожен охочий має змогу задонатити безпосередньо на перевірені волонтерські ініціативи.

Паралельно, у рамках проєкту ми постійно формуємо та розвиваємо волонтерську спільноту: разом з партнерами з громадської організації «Офіс дій» проводимо регулярні офлайн події, створили та модеруємо чат спільноти. 

                                                              Волонтерські нетворкінги

Наразі ми аналізуємо користувацький фідбек, оновлюємо User Value Proposition продукту та готуємо покращення функціонала платформи. Згодом плануємо підготувати навчальну програму з краудфандингу та фандрейзингу, разом з тим допомагаємо шукати спонсорів та партнерів ініціативам. А буквально нещодавно розпочали співпрацю з однією з естонських краудфандингових платформ. 

Що вийшло топово, а що не так круто, як ми собі це уявляли?

Класно:

  • Гарний брендинг (про це далі);
  • Інфлюенсери легко пішли на контакт і підтримали проєкт;
  • Зрозуміла ідея проєкту. Однак, відсутність сталого фінансування і чіткої бізнес-моделі проєкту ускладнили подальший розвиток (зокрема розробку платіжної системи). А якісний та зручний продукт — це запорука успішної комунікації.

Не так класно:

  • Ми забагато комунікували про механіки проєкту. Натомість варто було сконцентруватись на висвітленні історій ініціатив, з якими ми працюємо, бо люди долучаються не до платформ, а до людських історій;
  • На початку ми комунікували на багато різних країн. Таке розпорошення дало менший ефект, ніж хотілося б. Зараз ми обрали кілька конкретних країн, на яких хочемо сфокусувати свою комунікацію;
  • Проєкт дуже амбітний, силами лише волонтерської команди важко тримати фокус на кількох напрямках. Водночас ми формуємо пул відповідальних осіб в рамках різних напрямків, а також шукаємо партнерів, які підсилять проєкт та допоможуть розвивати ті чи інші його вектори.

Ми пережили кризу і депресію щодо різних проблем платформи, дещо переформатували проєкт, і рухаємося посильними для команди кроками, щоб втілювати місію проєкту — допомагати волонтерським ініціативам збирати кошти та загалом робити їхню роботу добре.

                                                01:04:15 - Волонтерські нетворкінги

                                                           Благодійний квіз в Індонезії

Проєкт інформаційно вже підтримали:

Чому такі ініціативи корисні не лише для суспільства, а й для самої команди?

Така робота, за покликом серця, допомагає глибше розкрити потенціал креативної команди та закарбувати наші цінності. Цей проєкт не є прибутковим, його ресурс — це чесність і людяність, а також безумовна довіра і віра в людей», — розповідає ініціаторка HelpHubUA, СЕО та директорка з маркетингу linza agency Іра Шостак. 

Без брендингу нікуди.

Ми хотіли знайти простий, але змістовний образ, адже айдентика мала бути однаково зрозумілою для благодійників з різних країн. Спочатку ми придумали неймінг — HelpHubUA. Він повністю передає задум проєкту, адже це місце зустрічі добродіїв та тих, хто потребує допомоги. Далі викристалізувалося розуміння й візуального стилю.

Він мав показати можливість об'єднання, взаємодії та трансформації потреб — їх закриття. Так в уяві з'явився образ кола — майданчику, що об’єднує, гуртує. Але ми пішли далі, адже платформа це «інструмент», каталізатор взаємодії, наша ціль - це контакт, взаємодії благодійників та ініціатив на платформі. Так ми прийшли до образу руху-злиття», — розповідає наша дизайнерка та СММ менеджерка Аня, авторка бренду. 

Кульки наближаються, об'єднаються і трансформуються, подовжуючи свій рух. Візуалізувати задум вдалося за допомогою анімації та площинної графіки.

Паралельно ми стилізували логотип і експериментували над поєднанням повної назви та додаткового знаку — емблеми проєкту. Образ кола поклали в основу шрифтового рішення», — доповнює Аня.  

Коли базові елементи айдентики були готові, нам захотілося додати до нього емпатії та емоційної складової — так з'явився «Чувастик». Цей персонаж став улюбленцем команди. Його образ використали в комунікації у соц.мережах та на плакатах. Так ми зробили брендинг проєкту більш дружнім і відкритим, адаптували його до каналів комунікацій. 

Чувастик не благає про допомогу, а дякує за неї благодійника, та підбадьорює ініціативи, заохочує не покладати рук навіть у непрості моменти їхньої діяльності, що невпинно наближає українців до Перемоги. 

Дрімтім HelpHubUA

Іра Шостак – ініціаторка та лідерка проєкту;
Лесь Якимчук – головний по волонтерських нетворкінгах;
Ізабелла Аронсон – експертка з комунікацій та крутих колаборацій;
Катя Адрієнко – координаторка команди по роботі з волонтерськими ініціативами;
Аня Гегер – авторка брендингу та іншої візуальної краси для діджитал комунікацій;
Настя Іщенко – головна у пошуку ресурсів та партнерів для масштабування та розвитку проєкту;
Мирослав Коваль – майстер комунікації з медіа та партнерами;
Вероніка Гілд – гуру перевірки всіх-всіх ініціатив та підтримки їхньої реєстрації на платформі;
Рафаїл Рагімов – спец з аналізу проблем платформи та пошуку шляхів її покращення;
Таня Дузь – авторка UX дизайну платформи проєкту;
Юлія Конончук – майстриня історій про ініціативи;
Мар’яна Серант – контент-креаторка;
Максим Тіхонов – голова колаборацій з молодіжними організаціями.

4085