Котики-муркотики: звукова айдентика monobank

Ми вирішили розповісти вам про кейс, із якого розпочалося наше захоплення аудіобрендингом, — про звукову айдентику застосунку monobank. Так, мурчащі-нявчащі котики — це далеко не вся історія. 😸

monobank — продукт співпраці Universal Bank і команди Fintech Band, прогресивний інструмент персонального банкінгу у вигляді мобільного додатку. Сам себе monobank позиціонує як «перший в Україні банк без відділень».

Вікіпедія каже, що цей український необанк обслуговує понад 6 млн. клієнтів, посідає 3 сходинку в Гугл Плеї та 4 сходинку в Апп Сторі серед найпопулярніших фінансових додатків України. А показник щоденно активних користувачів сягає відмітки в 1,3 млн.

Найкотячіші сповіщення

У 2019 році ми створили звукову айдентику для мобільного додатку monobank.

Така айдентика — один із різновидів аудіобрендингу. Конкретно для першої ітерації ми розробили звуки сповіщень.

Головне завдання цих звуків — ще більше виділяти monobank серед конкурентів, додавати йому впізнаваність, відображати загальний дух бренду. І найголовніше — бути корисними та інформативними користувачам (як бонус — подобатися їм!).

Коли ми працювали над цим проєктом, у ніші мобільних банкінгів фактично не було конкуренції в аудіальній царині. Саме тому ми відштовхувалися від загального настрою бренду й наявного персонажа застосунку — QR-кота. Це дало великий простір для ідей.

Було також очевидним, що ми використовуватимемо виключно органічні звуки, адже людський мозок до них більш сприйнятливий. Подібний вибір якраз вписувався в загальну концепцію user-friendly інтерфейсу.

Ми провели низку експериментів із нявканням і муркотінням справжнього кота, додали до них звукові ефекти типу касового апарату й дерев’яних перкусійних інструментів. Нашою основною метою було зробити звуки сповіщень функціональними і водночас затишними. Здається, вийшло. :)

У результаті ми створили звуки для п’яти типів сповіщень:

  • поповнення рахунку;
  • списання коштів;
  • інфо-повідомлення від банку;
  • вибір кешбеку;
  • стандартне повідомлення.

Fun fact: в одному зі звуків сповіщень нявкає наша бренд-менеджерка Руслана. Взагалі, ідея полягала в тому, що вона це зробить лише для демо, а потім ми примудримося отримати схожий тейк від котика. Проте команда mono вирішила, що звук вийшов достатньо натуральним. Тому психічний стан жодного котика не постраждав!

Реакція аудиторії

Спочатку думки аудиторії розділилися: попри велику кількість вдоволених користувачів були й ті, хто не розділяв загальної радості від нявчання в смартфоні. Наприклад, ми неодноразово бачили коментарі на кшталт «А мені більше подобаються собаки, чи можу я мати кастомний звук із собакою?».

Тим не менш, із плином часу ситуація вирівнялася. Насправді, це характерно для більшості аудіобрендингових кейсів. :)

Ми почали дедалі частіше зустрічати різних людей — таксистів, продавчинь, барист — які за звуком списання коштів моментально впізнавали monobank. Це щоразу доводило, що головна мета (підвищення впізнаваності бренду) досягнута.

Ну а з появою ТікТок-акаунту бренду звуки сповіщень взагалі почали жити власним життям! Досі велика частина трафіку на наш сайт іде саме за запитами типу «звуки монобанку завантажити».

Space Invader і Кіт-сосиска

До речі, не можемо не згадати про звучання секретних міні-ігор всередині застосунку!

Тут увесь челлендж полягав у тому, що нам потрібно було «подружити» звучання ігор із яскравою ретро-стилістикою зі звучанням власне додатка, адже по суті це один і той самий продукт. Саме тому в проєкті було багато обговорень.

У результаті ігри хоч і звучать доволі ностальгічно, у них усе ще зберігаються впізнавані елементи, а також загальний настрій бренду. Крім того, музика та звуки в обидвох іграх навіть мають однакову тональність, аби зберегти цілісність досвіду користувача.

Відгук клієнта

Під час розробки звуків сповіщень для monobank, у команди була ідея записати муркотіння живих котів на мікрофон, щоби звуки були досить натуральними. У процесі підготовки, команда сама намурчала щось у мікрофон щоби протестувати ідеї, у результаті нам так сподобалося, що тепер 2 мільйони користувачів monobank слухають звуки муркотіння співробітників VP Production. 😀

Команда знає свою справу. Тут не буде підходу «віддали й забули», вони завжди підлаштовуються під продукт і доповнюють ваше рішення грамотним саунд дизайном. Крім того, вони завжди підкажуть правильний шлях, якщо раптом ви заблукаєте у творчому процесі.» — Анатолій Рогальський, СМО.
11164