Ловили спікерів по всій країні, рятувалися генераторами у мороз, кілька разів переносили знімання через обстріли Києва та узгоджували всі кроки з низкою стейкголдерів. Розповідаємо у нашому кейсі створення освітнього серіалу від ІСАР Єднання «Як побудувати дієву громадську організацію».

За перші 4 місяці повномасштабного вторгнення в Україні було зареєстровано понад 4 тисячі громадських і благодійних організацій. Нові волонтерські ініціативи утворювались щогодини і працювали ледь не цілодобово, щоб забезпечити термінові потреби цивільного населення та ЗСУ.

Але після того, як логістичні ланцюжки більш-менш налагодилися, а грантодавці почали просити звіти, перед новоствореними ініціативами постали нові виклики. 

Концепція серіалу

Припустімо, ви заснували волонтерський штаб, який покривав певну потребу в перші місяці повномасштабного вторгнення. Але з часом ваші волонтери вимушені повернутися до роботи, орендар знову просить оплату за приміщення, а рахунки за комуналку все зростають.

Як з ініціативи стати сталою організацією? Що потрібно зробити в першу чергу, а над чим задуматися пізніше? Як зберегти тих цінних волонтерів, яких ви зустріли? Чи варто затіватися з офіційною реєстрацією ГО і що вона дає?

Саме від такого запиту ми і відштовхувалися. Побудували серії навколо практичних питань та чітких кроків, про які розказують провідні спеціалісти сектору із власного досвіду. 

Ведуча та спікери

Серіал містить 8 серій, які складаються з теоретичної частини та 8 інтерв’ю з експертами. Серед них:

  • Михайло Жернаков, співзасновник та голова правління Фундації DEJURE
  • Яніна Соколова, телеведуча, засновниця фундації «Варто жити» та проєкту «Я, Ніна»
  • Євген Глібовицький, експерт з довготермінових стратегій
  • Альона Крицук, співзасновниця та голова правління БФ «Сміливі відновлювати»
  • Інна Підлуська, заступниця виконавчого директора Міжнародного фонду «Відродження»
  • Юрій Філюк, засновник та член Наглядової Ради платформи «Тепле місто»
  • Килина Бішер, комунікаційна менеджерка Міністерства цифрової трансформації
  • Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР Єднання

Авторкою та ведучою серіалу виступила Наталя Климова, проєктна менеджерка Civil Society Home, платформи розвитку громадянського суспільства.

Знімальний процес

Організувати знімання серіалу з вісьмома засновниками найбільших громадських організацій — нелегке завдання. Хтось на фронті, хтось проводить збори закордоном, і навіть в межах України спікери розкидані по різних містах. Тому частину інтерв’ю ми записували у Центрі Шептицького у Львові, частину — впродовж 3 місяців знімали в Києві. Деякі доводилось переносити кілька разів через обстріли столиці. А створення теоретичної частини припало на період блекаутів.

В день запису теоретичної частини ми мали дуже щільний графік. Потрібно було відзняти весь матеріал за один день, адже наступного спікерка їхала у довготривале відрядження.

Почали о 7 ранку. Налаштували техніку, виставили кадр, почали запис… і світло зникло. Тоді ми швидко побігли підключати генератор, а згодом й ще один, щоб забезпечити роботу габаритної техніки високої потужності. Довелось обирати — або світло для кадру, або тепло у студії. На вулиці 7 градусів морозу, в приміщенні за відчуттями так само. Тут треба сказати, що Наталя Климова — наша героїня, адже працювати в таких умовах в кадрі непросто. 

Постпродакшн

Всі серіали для платформи Дія.Освіта мають уніфіковане оформлення і чіткі правила монтажу. Тому наша команда монтажерів працювала в тісній зв’язці з командою Мінцифри.

Далі — погодження зі стейкголдерами та спікерами, і в реліз! 

Результат

В Україні з’явився освітній серіал для волонтерських ініціатив та громадських організацій, який допоможе їм ставати сильними та спроможними учасниками громадського сектору!

Переглянути повну версію серіалу та отримати сертифікат можна на сайті Дія.Освіта. 

Команда проєкту:

CEO агенції, креативний лід: Вероніка Кобзиста

Режисер: Артем Богінський

Оператор: Іван Бородін

Гафер: Мітя Бородін

Райтерки: Лєра Зданевич, Олена Горошинська та Іванна Круковська

Асистентки майданчика: Діана Коваль, Роніка Пожарська

Дизайнерка соцмереж: Аніта Барановська

Долучайтеся до нас у соцмережах і слідкуйте за створенням кейсів у реальному часі

Instagram

Facebook

LinkedIn