Маркетингова стратегія для стоматології

Перший етап побудови відділу маркетингу — стратегія. Бо, щоб прийти до нового рівня бізнесу, треба знати позицію на ринку, вхідні дані та цілі на майбутнє. Власник illi dental medical center звернувся до Marketing Office, щоб делегувати СММ. Але вже на старті роботі вирішили почати з розробки маркетингової стратегії.

Перший етап розробки маркетингової стратегії — дослідження

Для стоматології illi dental провели аналіз цільової аудиторії (ЦА), аналіз конкурентів 4P та аналіз гравців ринку. Сформували 6 портретів клієнтів, створили ядро ЦА.

Що входило до опису цільової аудиторії:

  • Географія ЦА.
  • Дохід.
  • Чи є діти, сімейний стан.
  • Побажання в обслуговуванні.
  • Страхи й проблеми, що дуже актуально в медичній сфері.
  • Раціональні та емоційні фактори прийняття рішень.

Аналіз конкурентів для стоматології

Дослідили 6 основних конкурентів за 58 критеріями та 15 сайтів конкурентів і їх місце у видачі Google.

Сформували 23 пункти покращень на базі маркетингового дослідження аналізу конкурентів. От наскільки багато всього можна «видобути» з аналізу конкурентів.

Другий етап розробки стратегії маркетингу: Бренд-платформа

Бренд-платформа — це вся інформація про бренд в одному документі. Аби наступні кроки в маркетингу, побудові бренду були ефективними, потрібна бренд-платформа. Вже далі робимо лого, айдентику, SMM, сайт.

Бренд-платформа дає відповідь на питання «Хто я» для компанії:

◉ Цінності.

◉ Місія.

◉ УТП (унікальна торгова пропозиція).

Для illi dental позиціювання створили, відштовхуючись від маркетингових досліджень. Аналіз конкурентів показав, що є багато УТП про усмішку, здоров'я зубів. А перевагою нашого клієнта була можливість зробити усі процедури, аналізи, знімки в одному місці й дуже швидко провести лікування.

УТП illi dental — розв'язання стоматологічних проблем будь-якої складності.

Система каналів комунікації

Проаналізували карту шляху клієнта у нашого клієнта та інших стоматологій. Також створили воронку продажів та гіпотези, які маркетингові інструменти використати у першу чергу.

Усе разом поєднали в бізнес-процес:

Карта шляху клієнта — це путівник по тому, які маркетингові інструменти необхідні бізнесу. Ми виділили основні напрямки маркетингу для illi dental, що в пріоритеті на старті, що використаємо додатково і з часом. Розписали кожен маркетинговий інструмент, план впровадження і бюджет на нього.

Маркетингова стратегія допомагає не «злити бюджет», побачити всі недоліки та сильні сторони компанії, поточне місце на ринку (у нашому випадку — серед стоматологій). Тепер illi dental має план дій, як запустити відділ маркетингу та в якій послідовності використовувати інструменти. Вже на основі цього компанія планує фінансові цілі та бажаний ріст.

2411