Особливості ведення б'юті брендів у соцмережах

Рекламна агенція New Strategies Group поділилася, як перетворити існуючу контент стратегію б'юті бренду на унікальну, створити привабливий контент та відрізнити бренд від конкурентів в очах аудиторії. Адже має досвід співпраці з такими брендами як: Syoss, Schwarzkopf, Indola, Novita.

Проблематика категорії

Бренд у б'юті категорії має бути уособленням бездоганної леді, яка завжди виглядає неперевершено і при цьому живе на повну! Таку може стримати хіба що… недосконалість зачіски? Несвіжий макіяж? Сторінка б’юті бренду повинна допомогти виправити ці недоліки та посилити впевненість у собі!

Але це лише один з пунктів.

Пам'ятаємо, що в категорії величезна кількість гравців, як професійної, так і дешевої косметики. Всі намагаються створювати контент і щоб виділитися в цьому шумі треба постаратися.

Найефективніші рішення

Серед основних інструментів, які неодмінно знадобляться для втілення успішної б’юті стратегії NSG виділяють:

 1. Акцент на візуальній складовій контенту та дизайні. Для б’юті категорії це ключовий параметр успіху.
 2. Більш ніж 80% крафтового локального контенту.
 3. Розуміння тон оф войс категорії.
 4. Якісні тексти.
 5. Не менше 30% відео в контенті.

Що важливе у візуальній складовій

Тренди в дизайні змінюються швидше, ніж встигаєш натиснути на спалах у фотоапараті. За ними потрібно слідкувати, впроваджувати та експериментувати. Але основою успіху залишається стара добра класика. Контент креатори NSG поділилися основними прийомами, які використовують у роботі з б'юті брендами.

Правило № 1: мінімалізм. Пусте місце у кадрі — часто не недолік, а перевага. Давайте продукту простір, тоді композиція не буде виглядати стисло або хаотично.

Правило № 2: тотальна естетика. Не можна постити фото моделі з висипаннями, навіть, якщо бренд не про косметику для шкіри, а про косметику для волосся. Ризикуєте викликати негативне загальне враження про бренд. Тому пам'ятайте: користувач прагне виглядати на всі 100% і бренд має бути взірцем досконалості.

Правило №3: акцент на продукті. У кадрі не має бути предметів яскравіших за продукт. Навіть, якщо це дуже красиве намисто або ультратрендова хустинка. Все просто: якщо річ забирає увагу на себе — їй не місце у кадрі. Також не бійтеся відкривати продукт, розливати, показувати вміст тюбиків. Тут лише одне правило: це має виглядати естетично, більше жодних обмежень.

Правило № 4: живі люди та предметні світлини 50 на 50%. У предметній зйомці продукт демонструється добре. Але щоб стати ближче до аудиторії необхідно показати цю аудиторію їй же. Поєднуючи ситуації споживання продукту з живими людьми у кадрі, ми досягнемо кращого сприйняття бренду та більшої уваги до нього.

Домінування крафтового локального контенту

NSG рекомендують відходити від використання постів із глобальних сторінок бренду. Натомість створювати локальний контент із застосуванням професійної техніки, залученням живих моделей, використанням різноманітного реквізиту тощо. Б’юті брендам важливо з одного боку виглядати дорого та красиво, а з іншого – залишатися близькими для своєї аудиторії.

Тон оф войс

NSG запевняють, що бренд, який пропагандує красу повинен підсвідомо експортувати головний меседж: зі мною ти будеш неперевершеною. Але це можна сказати по-різному. Способів багато і кожен із них створює свій унікальний тон оф войс. Нижче привели найбільш популярні, в залежності від аудиторії, на яку розрахований бренд.

Молодіжний бренд

Якщо бренд розрахований на молодий сегмент з помірним заробітком — контент має бути відповідним. На прикладі бренду Novita NSG довели, що варто бути собою. Зробили ТОВ грайливим, молодіжним, з тією самою юнацькою безтурботністю. Тут вони дозволяли собі загравати з підписницями. Зізнавалися, що по той бік екрана – така ж дівчина. З подібними проблемами, такими ж висипаннями на обличчі, їй також буває лінь змивати мейк, а серветки для інтимної гігієни — то маст хев і нема чому соромитися. Тобто у категорії недорогих молодіжних засобів вигідно займати нішу «подружка».

Бренд-експерт

Коли бренд хоче асоціюватися з дорогими засобами, що дійсно працюють, у гру вступає — експертний тон оф войс. Наочним прикладом є сторінка Syoss. Тут агенція не використовувала жартів, мемів чи сленгу, а виступила таким собі посередником між красивим доглянутим волоссям та жінками. Мова бренду серйозна, але не зверхня чи відсторонена. Варто розуміти різницю, адже межа тонка — результат протилежний. Бренд завжди має бути зацікавленим в результаті користувача та цікавитися його думкою. Уникайте панібратство, але простою доступною мовою доносьте усі УТП продукту.

Професійний бренд

Якщо засоби розраховані на професійних стилістів, ТОВ має принципово відрізнятися від б’юті брендів, що пропонують продукти для домашнього використання. Може скластися думка, що варто говорити виключно професійними термінами. Це хибний шлях. NSG наголошують, що навіть найкрутіший копірайтер – це не професійний стиліст. Він може помилитися, виставивши бренд посміховиськом. У подібних профілях варто писати здебільшого про продукт, детально описуючи його переваги. Це один з нечастих випадків, коли суто продуктові пости будуть завжди доречні. А фан — лише у вигляді досягнутого результату або поради. Отож, мова бренду має бути конкретною і суттєвою. Приклад вдалого ведення акаунту з професійними засобами для волосся — на сторінках Schwarzkopf та Indola

Текст теж важливий

Копірайтери агенції поділилися основними правилами написання текстів для б’юті брендів.

 1. Розумійте портрет цільової аудиторії – того, для кого пишете.
 2. Пам'ятайте, що пост має закривати щонайменше 1 б’юті проблему, а щонайбільше – три. Інакше спровокуєте недовіру.
 3. Уникайте вказувань на недоліки. Жодних: «якщо ваша шкіра вкрита зморшками, а волосся рідке й ламке». Замініть на: «щоб шкіра засяяла та позбулася мімічних зморщок… Щоб волосся спадало розкішною хвилею…».
 4. Працюйте з дієсловами. Позбавляйте дієслова знеособленості та пасивності, прибирайте модальність. Це зробить текст більш живим та цікавим. Наприклад замість "з повинен надати = надає", "необхідно зробити = зробимо", "Здійснюємо діяльність = діємо", "Надавати підтримку = підтримуємо” тощо.
 5. Негатив викликає відразу та бажання скролити стрічку. А от перспектива виглядати краще – мотивацію дочитати, а згодом і купити продукт.
 6. Робіть акцент на унікальні властивості продукту та давайте б’юті поради з використанням бренду. Завжди демонструйте результат, аби не бути голослівними.
 7. Більше постів «до/після» та ті, де показано процес перевтілення.  

Більше відео

Б’юті категорія є ідеальною для впровадження відео контенту. Показуйте продукт у русі: як переливаються олії та суміші, як правильно пофарбувати волосся та використовувати інструменти для фарбування, як нанести косметику та інше. Головне – це не бояться працювати з відео. Своїм клієнтам NSG рекомендують впроваджувати до 30% відео форматів, починаючи з відео постів, закінчуючи сторіс і ТікТок.

3246