«Проєкція можливостей»: інсталяція у центрі Києва, присвячена вакцинації

COVID-19 забрав у нас звичні моменти життя. Подорожі, обійми, концерти, зустрічі з близьким — все це наче опинилось у темряві. «Проєкція можливостей» — інсталяція, що символізує світ, який з вакцинацією виходить з тіні на світло. Все те, від чого довелося відмовитися через пандемію.

«Проєкція можливостей» розташована на вулиці Хрещатик, навпроти КМДА. Кожен перехожий може зайти у білу циліндричну конструкцію з прорізаними в ній написами «обіймайся», «подорожуй», «живи», «торкайся», «цілуйся», «вривайся», «знайомся», «втілюй». У сонячний день та вночі ці слова віддзеркалюються на площі або ж тілі відвідувача крізь світло. 

Ми шукали спосіб зацікавити та зупинити перехожих, замислитись над побаченим. Взаємодіючи з інсталяцією, людина потрапляє у світ можливостей, який завдяки щепленню виходить з тіні на світло. Так викристалізувалась ідея про слова-переваги вакцинації, що оточують та проектуються на нас, наше життя і життя найближчих.

артдиректорка агенції Postmen Анна Сенюк.

Друга інсталяція — «Захищені» — розроблена спільно з агенцією Vandog та встановлена вздовж алеї у Маріїнському парку. Вона розповідає історії українців, які вже отримали щеплення, аби мати змогу жити звичним життям. Їх фотографії розміщені на п’яти мультимедійних стендах.

Якщо ви захочете послухати історії цих українців, достатньо просто підняти руку і стенди, обладнані датчиками руху, "заговорять" до вас їхніми голосами. У парку також розміщені ідентичні дзеркальні стенди, за допомогою яких можна зробити селфі та викласти їх у соцмережі разом із власною розповіддю, що саме спонукало вас вакцинуватися.

артдиректорка агенції Postmen Анна Сенюк.


За тиждень з моменту відкриття інсталяцій у Києві — 21 197 осіб вакцинувались першою дозою (дані МОЗ). 

Інформаційну кампанію про вакцинацію буде продовжено у Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі, де незабаром відкриють схожі експозиції. 

2476