Рекламний ролик для львівського PIPL Lyceum
“Беремо зі світу — приносимо в освіту”. Таким є гасло Першого Інноваційного Приватного Львівського Ліцею. У весняному семестрі 2024-го року ліцеїстам принесли в навчальний план два пілотних факультативи: “Рекламні комунікації” та “Фільммейкінг”. Результатом колаби двох факультативів і став рекламний ролик під робочою назвою “Ти не повіриш!”
Про відео
Об’єкт реклами: “Три пробні дні безкоштовно у PIPL Lyceum”. Батьки у будь-який період навчального року мають можливість спробувати інакшу школу — зокрема PIPL Lyceum. Ці три дні є своєрідним тест-драйвом без зобов’язань, щоб зрозуміти, чи підходить нам новий формат навчання.
Мета: Повідомити батьків, що є така опція, а також показати, що очікує дитину під час навчання у PIPL Lyceum.
Цільова аудиторія: Батьки, які розуміють, що теперішня школа їх не влаштовує і вони готові розглянути інші пропозиції. Однак таке рішення не є простим, бо перехід в нову школу не є простим і хотілося би не жалкувати про цей вибір і мати гарантії, що школа і дитині, і батька сподобається. Для цього і є три пробні дні, щоб зрозуміти, чи варто змінювати школу.
Ідея: В основу відео поклали комедію ситуацій. Коли дитина повертається зі школи з татом і мама стандартно запитує: “А що там в школі?” і чує у відповідь: “Та нормально”. Та цього разу, стандартна відповідь дитини починається захопливим вигуком “Ти не повіриш” і детальною розповіддю про насичений шкільний день. Мама дивується і уточнює в батька: “Ти в яку школу його возив?”. Виявляється, що просто школа інакша — PIPL Lyceum.
За кулісами
Уся робота тривала близько півроку. Студенти у супроводі викладачів пройшли всі етапи створення рекламного відео:
- Брифування замовника (маркетологиня PIPL Lyceum).
- Розробка ідеї рекламного відео та її узгодження із замовником.
- Написання сценарію відео та його узгодження із замовником.
- Підготовка до зйомок.
- Зйомки і монтаж.
- Представлення фінальної роботи замовнику.
Як викладач реклами в Школі журналістики та комунікацій УКУ маю понад 10-ти річний досвід такої роботи, коли в межах навчального курсу студенти взаємодіють з реальним замовником. Відтак було цікаво спробувати зі школярами — учнями 10-го та 11-го класів.
Зі студентами взаємодія зрозуміла – після теорії переходимо до практики – вони роблять завдання, потім розбираємо на парах. Наприкінці семестру приходить замовник, приймає роботу і ставить оцінку.
Як виявилося зі школярами треба інший підхід — вони потребують більше наставництва — усе має відбутися в день заняття. Тобто якщо ми пишемо сценарій, то не варто очікувати, що вони зберуться групою після уроків і все зроблять. У них життя інакше розплановано, тому й об’єктивно немає на це часу. Отже сценарій треба писати вже прямо на занятті і вкластися у 45 хв. Відповідно сам викладач має підготуватися — мати основну канву, щоб допомогти студентам пройти через цей етап і зрозуміти його особливості та цілі в межах цілого проєкту.
Таким чином ми працювали практично на всіх етапах, окрім брифування і пітчингу концепцій. Все це студенти зробили самі і чудово впоралися.
Додамо, що в такого роду проєктах, які виходять за межі звиклого навчання важливо не залишати учнів на одинці зі всіма завданнями і не вимагати від них дорослої поведінки. Тому, якщо плануватимете щось подібне, то подбайте про те, щоб у команді був troubleshooter. Буквально. Завданням цієї людини є тримати все в купі й забезпечувати реалізацію кожного з етапів.
Команда
Анна Дмитрів, маркетологиня, PIPL Lyceum.
Тетяна Орел, troubleshooter, PIPL Lyceum.
Арсен Рікота, головний герой.
Факультатив з фільммейкінгу, викладач Олексій Лєсков, WHAT IF creative studio:
- Седлер Орест.
- Богдана Кім.
- Білий Марʼян.
- Артем Нікітін.
- Барабаш Олег.
Факультатив з реклами, викладач, Сергій, креативний самурай, Трухімович та РА “Грибочок” (так себе назвали лицеїсти):
- Максим Бойко.
- Анна Лещишин.
- Уляна Сафонова.
- Ілана Батлук.
- Єва Гавловська.