Шукай Українською. Як нейромережі допомагають українізуватися
Війна принесла багато змін до нашого життя, але деякі звички й традиції все ще залишаються. Ми хотіли звернути увагу суспільства на актуальну тему - важливість використання української мови в пошукових системах та соцмережах. Мета полягала не лише в акцентуванні уваги на питанні патріотизму, але й на підкресленні того, що використання української мови може бути надзвичайно ефективним у пошуку потрібної інформації.
Рішення
Щоб заохотити аудиторію частіше користуватися українською мовою у пошуковиках та зосередити на цьому увагу, ми обрали нетрадиційний підхід, звернувшись до можливостей нейромереж. Ми обрали 10 видатних діячів культури України, створили концепцію їх образів за допомогою Chat GPT, візуалізували ці образи в Midjourney, удосконалили схожість з обличчям за допомогою DeepSwap, а потім "навчили" їх розмовляти в HeyGen. Після завершення всіх цих етапів, ми змонтували відеоролик і розпочали його просування. Розгляньмо деталі процесу.
Образи героїв за допомогою Chat GPT
Розробку проєкту було покладено на ChatGPT версії 4.0, оскільки ця версія краще сприймає контекст порівняно з 3.5.
Спочатку ми звернулися до нього із запитанням про те, яких 10 українських діячів найкраще включити до проєкту. Ми використовували англійську мову для запиту, тому що ChatGPT швидше та ефективніше на неї реагує.
Далі попросили створити образи для цих діячів, вказавши конкретні параметри та критерії. Відповідь ми отримали досить швидко.
Після цього попросили замінити декілька діячів на тих, хто, на нашу думку, більше підходив для цього проєкту.
Після цього ми розпочали генерацію образів за допомогою створеного промта в Midjourney. Однак вихідні результати не завжди відповідали нашим очікуванням. Тому ми віддали ще деякий час на оптимізацію та створення ідеального універсального промта.
Візуалізація образів в Midjourney
Після цього ми перейшли до Midjourney з метою візуалізації образів. Одразуж ми зіштовхнулись із проблемою - Midjourney не завжди чітко генерує образи відомих українців, особливо тих, для яких відсутні якісні фотографії. Розглядаючи приклад Тараса Шевченка, ми стикалися з тим, що для нього існують лише портрети, а не фотографії. Ми намагалися використовувати різноманітні зображення, але результат не завжди вдовольняв нас.
Тоді ми обрали альтернативний підхід. Взяли найчіткіший доступний портрет Тараса Шевченка і вирішили застосувати нейромережу Nightmare AI. Нейромережа дозволяє "апскейлити" зображення до 10-и разів. Ми обрали "апскейл" у 2 рази, щоб картинка змінилась мінімально. Також ми активували опцію "Face enchants", щоб вдосконалити портрет та отримати зображення, яке більше нагадує справжнє фото.
Результати експерименту вразили: порівнюючи первісне та отримане зображення, ми побачили суттєве покращення якості. Зображень тепер було вдосталь.
Після цього ми зробили генерації інших героїв
Варто зазначити, що на той момент ми користувалися версією Midjourney 5.0. Сервіс регулярно отримує оновлення, і кожна нова версія пропонує поліпшену генерацію зображень. Погляньте на приклади нижче в порівняні з поточною версією 5.2: кольори стали більш насиченими, програма точніше відтворює зачіску, риси обличчя та інші деталі.
Редагування обличчя з DeepSwap
З Тарасом Шевченком усе пройшло гладко. Однак для деяких інших видатних особистостей нейромережа або не змогла адекватно відтворити обличчя, або результати не відповідали нашим очікуванням. Серед таких діячів були Василь Симоненко, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Іван Франко та Олена Пчілка.
Аби розв'язувати цю проблему, ми звернулися до нейромережі DeepSwap. Вона дозволяє перенести риси одного обличчя на інше, що вам до вподоби. Обличчя можна додати за допомогою інтерфейсу цієї нейромережі. Просто виберіть картинку, на яку бажаєте накласти потрібне обличчя, та зачекайте декілька секунд.
Ось декілька прикладів отриманих генерацій.
Робимо героїв живими разом з HeyGen - AI
Для анімації образів героїв ми звернулися до використання нейромережі D-ID. Основна ідея цього сервісу полягає в тому, що користувач може завантажити картинку, додати новий текст і обрати голос для дублювання. У варіантах для України доступні лише два голоси: чоловічий (Остап) та жіночий (Поліна). Хоча інтерфейс досить інтуїтивний, великий плюс сервісу в тому, що після реєстрації він пропонує 20 безкоштовних генерацій. Це зручно для експериментування.
На початку цей сервіс нас зацікавив, але після тестування анімацій різних образів ми помітили, що анімація в деяких моментах не виходить плавною. Дехто з героїв, наприклад, дивно рухав ротом під час розмови.
Тому ми використали сервіс Heygen, який, на наш погляд, виявився значно більш просунутим. Користувач може додавати численні зображення та компонувати їх у складні відео. Сервіс також відзначається якісною роботою зі звуком та іншими медіаелементами. Головний мінус Heygen полягає в його комерційному характері: він є платним і не пропонує безкоштовних ітерацій. Проте, зважаючи на високу якість отриманих результатів, вартість може виправдовувати себе.
Ось декілька прикладів таких анімованих генерацій
Фінальні кроки
Для героїв ролику було важливо підібрати голос. Проте на той момент, коли ми працювали над відео, жодна з нейромереж не підтримувала українську мову. Через це ми звернулися до професійної студії озвучення, де наші персонажі отримали голос завдяки роботі професійних акторів. Після завершення запису озвучки ми змонтували 10 роликів і додали музичний супровід. Щоб побачити кінцевий результат, перейдіть за вказаним посиланням.
Просування
Ми обрали YouTube як основну платформу для просування ролику. Тут він і був розміщений.
Інформацію про ролик також було розміщено на сайті IAB та на навколорекламних ресурсах:
Протягом наступних двох місяців, проєкт отримував підтримку у соціальних мережах ІАБ завдяки 10-м постам з героями та активної промо кампанії. Кожний герой розповідав свою історію і ділився лайфхаками того, як налаштувати пошукові систему під українську мову. Ось приклади декількох постів: один, два, три, чотири.
Окремо проєкт також підтримали інфлюенсери. В цьому допомогла агенція VIVID BRAND CONTENT HUB.
В результаті про проблему пошуку українською дізналося понад 400 тис. українців
Резюмуючи
Ми вдячні різноманітним нейромережам, які допомогли проєкту. ChatGPT був незамінним у генерації ідей; Midjourney допоміг створити яскраві зображення; Nightmare AI удосконалив якість; DeepSwap працював над деталями облич, тоді як Heygen оживляв статичні портрети. Цей проєкт свідчить про те, що нейромережі можуть успішно співпрацювати, комбінуючи свої можливості для досягнення найкращого результату. Ми впевнені, що майбутнє технологій полягає у співпраці між різними системами. Тому закликаємо не боятися нововведень, експериментувати та досліджувати. Якщо вам потрібна допомога з проєктом, звертайтеся до New strategies.