Спорт (не) за призначенням

Як команді Parimatch Ukraine вдалося перетворити спортивні трофеї на реальну допомогу ЗСУ - розповідає Денис Бобр, сеньор PR менеджер зі спортивних комунікацій компанії

За даними КМІС, з перших днів повномасштабної російської агресії 81% українців хоча б один раз переказували гроші на потреби української армії. Ця цифра засвідчує беззастережну підтримку Збройним Силам України у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність нашої країни.

Разом з тим, характер фандрейзингових кампаній суттєво змінюється. У перші дні війни, як правило, було достатньо оголосити важливий збір, прокомунікувати його зі своєю аудиторією та закликати долучитися до благодійної справи. На дев'ятий місяць війни ця механіка рідко приносить бажані результати, особливо коли мова йде про масштабні збори. Звикнувши до однотипних посилів і форматів, люди підсвідомо шукають додаткової мотивації повторно долучитися до благодійності вже у новій для себе ролі.

Завдання соціально відповідального бізнесу в цих умовах – пропонувати такі активності, які заохотять людей підтримувати українську армію стільки, скільки треба. Ми в спортивній беттінг-компанії Parimatch Ukraine якраз прихильники такого підходу. Тож з березня ми реалізуємо різні фандрейзингові кампанії, які не тільки дозволяються допомогти ЗСУ, а й дають користувачам додаткову цінність. У центрі таких кампейнів — розіграш трофеїв українських футбольних команд і зіркових амбасадорів бренду.

Серія благодійних аукціонів спортивних трофеїв

За час співпраці з відомими командами та спортсменами у Parimatch Ukraine з’явився власний музей ексклюзивних речей з автографами світових зірок спорту. Ми мріяли зробити його відкритим для вболівальників з усього світу. Втім війна внесла свої корективи. Зірковий час експонатів настав, але в іншому форматі – ми запустили благодійні аукціони на підтримку України з колекційними речами спортсменів. Усі зібрані кошти зобов'язалися передати на потреби ЗСУ.

Механіка була максимально простою. Ми робили анонси спортивних трофеїв на офіційній сторінці бренду в Instagram та приймали все вищі та вищі цінові пропозиції. Лотами аукціонів був особистий спортивний інвентар легенд спорту та пам‘ятні речі з автографами відомих спортсменів. Аукціони тривали в середньому 7 днів і наприкінці кожного тижня перемагав коментар з найбільшою ставкою. Участь в розіграшах брали виключно акаунти реальних користувачів, ботів у соцмережі ми фільтрували.

Топовим лотом аукціону стали рукавиці Олександра Усика – за 145 000 грн їх придбав українець, який наразі проживає в США. Інфопривід отримав схвальні реакції в медіасередовищі та змотивував змагатися за трофей багатьох користувачів. Зокрема, через активну проукраїнську позицію Олександра, яка якраз співпала з настроями та підтримкою України по всьому світу. Також серед інших лотів, які викликали неабиякий інтерес серед української та міжнародної аудиторії були футболка Руслана Малиновського (59 850 грн) та рукавиці Майка Тайсона (50 000 грн).

Ми зрозуміли, що проєкт зрезонував нашій ЦА, коли почали отримувати від українських спортсменів різних рівнів пропозиції щодо співпраці – десятки профі готові були віддавати свої медалі, нагороди, сувеніри для наших аукціонів. Одного дня до нас звернувся агент Євгенія Богодайка, це семиразовий чемпіон і восьмиразовий призер Літніх Паралімпійських ігор, та запропонував у якості лота олімпійське золото. Звісно, ми погодилися й організували додатковий благодійний аукціон із таким цінним трофеєм. 

Благодійний аукціон у співпраці з Фондом Сергія Притули

Отримавши схвальну зворотну реакцію на перші в спортивній індустрії аукціони, ми продовжили розвивати цей напрямок.

Наступний аукціон вирішили проводити з кількома відмінностями. По-перше, захотіли залучити партнерів та медійних українців зі схожими цінностями. По-друге, обрали інший діджитал-майданчик, щоб працювати з різною аудиторією. По-третє, змінили механіку розіграшу.

Аукціон у рамках колаборації з Фондом Притулою називався “4.5.0”, що на військовому сленгу означає “Все спокійно”, і проходив у Twitter. Лотом стала футболка ФК «Челсі» з підписами гравців першої команди.

Суть нового алгоритму дій: кожний користувач соцмережі, якому виповнився 21 рік, міг задонатити 45 гривень напряму на банку Фонду Сергія Притули безліч разів. Цього разу перемагала не найбільша ставка, а рандомна. Тож користувачі, які донатили більші суми кратні числу 45 отримували вищі шанси стати володарями футболки одного з найвідоміших футбольних клубів світу. Згідно з законами математики, так і сталося – виграла людина, яка задонатила 9 000 гривень.

У цілому, в аукціоні взяли участь 50+ людей, які спільно пожертвували 43 000 грн на потреби української армії. Формат аукціону спростив шлях взаємодії користувача з продуктом – потрібно було поповнити банку в кілька кліків, а не слідкувати за оновленнями цінових пропозицій під постом. Обидва бренди підвищили свою впізнаваність серед нових для себе аудиторій.

Колаборація з Atlas Weekend

Цьогоріч музичний фестиваль Atlas Weekend відбувся у новому форматі – онлайн. Важливою соціальною складовою фестивалю став благодійний аукціон, який ми реалізували спільно з організаторами проєкту та ведучими фестивалю стендап-командою “Леви на джипі”.

Лотом ми обрали рукавиці з автографом Олександра Усика, амбасадора відповідальної гри Parimatch. Упродовж кількох годин багатотисячна аудиторія найбільшого музичного фестивалю в Східній Європі збільшувала кожний попередній донат, щоб отримати зірковий трофей. Володарем рукавиць став фанат Олександра, він пожертвував на благодійність 113 000 гривень.

Колаборація – це завжди про партнерство та підсилення. Команда Atlas шукала нестандартний формат благодійного заходу, який би спонукав її аудиторію проявити солідарність із ЗСУ. А для нашої компанії важливо постійно пропонувати користувачам своєї екосистеми продуктів новий спектр вражень, опосередковано пов'язаний з емоціями та азартом.

У цьому контексті це було виграшне партнерство для всіх. Організатори отримали зірковий лот і зосередилися навколо організаційних питань. Parimatch став інформаційним партнером заходу і розповів про важливий проєкт для країни більш широкій аудиторії.

Коротко про результати

За 10 аукціонів нашій команді вдалося зібрати з понад 518 тисяч гривень. На зібрані кошти компанія закупила та передала українській армії на передову бронежилети, тепловізори та ліки.

Публікації про аукціони та ключові результати отримали 5-мільйонне охоплення. До промо долучилася українська спільнота блогерів та відомі спортсмени зі світовим ім'ям на безоплатній основі. І звісно, активами учасниками нестандартних фандрейзингових кампаній стали тисячі українців, які підтримали новий для ринку формат зборів, отримали нові емоції від участі в розіграшах, і найголовніше – допомогли Збройним Силам України численними донатами. 

Cайт | Facebook | LinkedIn | Instagram | Tik Tok

3408