Зробити смачно, або як створювати контент для харчових продуктів

Проблема категорії

Фотографії смачних страв – один з найпопулярніших напрямків контенту в соціальних мережах. Вже давно зробити фото страви перед тим, як її скуштувати стало мейнстрімом.

Але працюючи з харчовими продуктами ти розумієш, що просто зробити фото продукту недостатньо. Адже при створенні фудконтенту перед кріейторами стоїть безліч задач: показати продукт, розповісти про нього, його склад, виробництво, процес вживання й викликати у користувача бажання його спробувати. А ще ж необхідно виділитися на фоні конкурентів, які створюють досить схожий продукт. 

Смачний контент

Аби розв'язувати ці задачі для просування харчових продуктів у New Strategies group дотримуються правила: споживачу повинно бути смачно. Смачно від фото та текстів, які публікуються в соціальних мережах. При цьому для кожного бренду розробляється свій візуальний стиль та тон оф войс, які відповідають брендбуку й вирішують найголовнішу задачу контенту – виділитися серед схожих продуктів й привернути увагу споживача. 

Tone of voice

Тон оф войс – це тон та стиль комунікації, з якою бренд звертається до споживача. Й він обов’язково повинен зображати основні цінності бренду та бути на одній хвилі з аудиторією та враховувати її особливості. Один бренд спілкується зі своїми споживачами як подружка, інший як експерт з харчування, думки якого дотримуються послідовники, третій нагадує привітну хазяйку що запрошує до столу... Але при цьому при роботі з продуктами харчування в текстах копірайтери NSG обов’язково використовують прийоми, які допомагають зробити текст більш смачним. Це й використання смачних слів, якими так багата українська мова, й опис відчуттів, які виникають при споживанні продуктів, й звернення до смачних спогадів…   

Візуальний стиль

Візуальний стиль дуже важлива складова будь-якої стратегії просування у соціальних мережах. Адже саме він допомагає виділити бренд серед конкурентів та виділяти споживачу саме наш контент, гортаючи стрічку Facebook та Instagram. Також візуальний стиль повинен допомогти підкреслити продукт та його смакові особливості.

Аби бути максимально чесними зі своїми споживачами NSG рекомендує своїм клієнтам використовувати крафтові (реальні) фотографії для створення контенту. Бо саме використання крафту надає можливість споживачу побачити реальний продукт, саме такий, який він зможе придбати в магазині. При цьому «смачність» ілюстрацій створюється не дизайном та штучними елементами, а за допомогою композицій, кольорів, світла.

Так, наприклад, для бренду ковбасних виробів «М’ясна лавка» в NSG створили візуальний стиль, обравши для нього кольори відтінків м’яса, які прямо розповідають про SKU бренду. А при створенні фото використовували мінімалістичний підхід, який дозволив зробити максимальний акцент на продукті. 

А от для бренду рослинного молока Vega Milk агенція використала зовсім інший підхід. Через те, що основні споживачі продукту – молоді дівчата, то й візуальний стиль трошки «дівчачий». Кольори, що використовувалися при створенні контенту підкреслюють ідею комунікаційної стратегії «Просто додай Vega Milk», адже пастельна гамма дуже нагадує кольори змішані з молоком.  

Композиція

При створенні візуального контенту для фуд та будь-яких проєктів вам потрібно поєднувати композицію з текстом. Тому що саме віжуал привертає увагу, а текст надає розширену інформацію. В цьому вам допоможе грамотно збудована композиція, а доцільна локація, виставлене світло, модель та ракурс. В іміджевих віжуалах потрібно робити акцент на цінності, яку бренд транслює аудиторії, у продуктових — на продукт.

Техніка

Часи, коли для створення контенту вам було достатньо мобільного телефону відходять. Для створення якісної фудфото вам потрібна професійна техніка:

Оптика — це об'єктиви відповідних форматів, щоб знімати предмети в невеликому просторі або портрети з пейзажами в залежності від завдань проєкту.

Штативи та кріплення, що додають чіткості зображення та відкривають нові можливості у виборі ракурсів.

Набори відбивачів, спалахів та постійного світла – з ними можна знімати будь-який контент.

Стедікам - система стабілізації камери в русі, що носиться, незамінна річ в ході зйомок динамічних кадрів відео.

Світло

Висвітлення кадру варте окремої уваги. Завдяки світлу створюється особлива атмосфера, що передає продукт, розкриваючи властиве йому tone-of-voice. Також світло підвищить якість зображення для крафту, позбавивши його цифрового шуму, зернистості, жорстких тіней та інших дефектів.

Реквізит

Хороший реквізит надає можливість знімати гарні фото. Але хороший реквізит не означає дорогий. Антураж у кадрі покликаний підкреслити продукт, а не затьмарити його. Головне, щоб реквізит відповідав ціновій категорії рекламованого бренду, не містив у собі брендингу чи прихованої реклами іншого продукту. А ще важливо, аби реквізит «вписувався» в ціновий сегмент самого продукту й не викликав з ним дисонансу. 

Ретуш

Ретуш у крафті необхідна для виправлення природних дефектів зображення, наприклад, щоб покращити освітлення, настроїти різкість або баланс білого. Ціль - довести фото до досконалості, а не перевантажити ефектами, що спотворюють колір і реалістичність продукту.

Правильна ретуш посилить кадр і додасть до віжуалів стилістичних напрямів, що передають настрій бренду.

Локації

Одноманітні локації – добрий спосіб зменшити бюджет. Необов'язково кожне фото робити на різному тлі. Важливо привносити щось нове до композиції кадру. Так і відомий візуальний стиль збережеться, і відчуття «однієї й тієї ж фотографії» не виникне.

Моделі

Вибір моделі має відповідати позиціюванню бренду та його цільової аудиторії. У кадрі немає місця моделі-«самозванцю», інакше глядач не повірить у те, що відбувається, і контент його відштовхне.

Якщо крафт створюється під бренд дитячого харчування, то звичайна дівчина в джинсах і майці в кадрі, що грає з дитиною в парку, виглядатиме набагато реалістичніше, ніж модель у сукні для коктейлів, з макіяжем і складним укладанням. Ми перебільшуємо, але сенс ви зловили.

Тож, якщо треба СМАЧНО – звертайтесь до NSG! 

3973