Try subsription

Центр композиції, фігура та фон

April 20, 7:28 PM
·
4745
·
super 6

Скільки центрів може бути в одній композиції?

Відповідно до закону ієрархії, в композиції має бути визначена та дотримана візуальна та змістовна ієрархія. Ключовий образ чи сюжет в графічній композиції називають центром композиції. І в багатьох випадках визначити такого собі головного героя в графічних композиціях нескладно.

Так буває і в художніх творах. В серії книг британської письменниці Джоан Роулінг про Гаррі Поттера головний персонаж є очевидним. Але бувають історії, в яких складно визначити лише одного героя як головного. Скажімо, «Ліга справедливості». В ній лінія Диво-Жінки аж ніяк не менш важлива, ніж лінія Бетмена. Ну, і Супермен, звісно, для цієї історії також є вкрай важливим героєм. Тож, виходить, в усіх графічних композиціях є головні та другорядні елементи, але при цьому головних елементів може бути декілька.

І хоч в графічному дизайні твори, безперечно, будуються дещо інакше, ніж кіносюжети, але в них так само буває непросто виділити «головного героя» (центр композиції) з-поміж інших. Скажімо, перед вами стоїть задача створити інтерфейс вибору вашого персонажа в грі «Cyberpunk 2077».

В подібній графічній композиції обидва герої мають сприйматись рівноцінно за замовчуванням:

Часто перед дизайнером як раз і постає завдання не виділяти одного героя, а врівноважити їх ролі. Наприклад, коли вам треба показати перелік інформаційних партнерів на конференції, важливо, щоб всі вони сприймались рівноцінними у своїй групі:

Так само рівноцінними мають сприйматись товари на поличці в інтернет-магазині:

І на груповій світлині:

Фокус уваги

Хоч головних героїв у творі може бути декілька, як і центрів у графічній композиції, людина не сприймає їх всі одночасно.

This article not available in free version

To access it, select the comfortable option:
Access to course «Graphic Design. Composition»
CASES + Creative Practice
550 ₴/month
Next article
Робота з композицією в графічному дизайні
4813
Readers online

Cart

Your cart is empty

This window will show ready to checkout items.

If the item you need does not appear, please try to add it to the cart one more time.

Home