AI HOUSE запускає офлайн-воркшоп, де навчать розпізнавати контекст українських слів за донат

«Ukrainian Words Clarity with LLMs» — новий офлайн-воркшоп від AI HOUSE, на якому учасники працюватимуть з українською мовою за допомогою NLP (Natural Language Processing), розпізнаванням контексту слів з кількома значеннями та файнтюнингом LLMs (Large Language Models). Участь у воркшопі надається за вільний донат від 200 грн, а всі кошти підуть на допомогу українській артилерії.

Воркшоп буде корисним для спеціалістів/ок, які мають понад року досвіду в ML та Python, англійську на рівні Upper-Intermediate та обізнаність щодо архітектури Transformer.

Організовує воркшоп AI HOUSE — некомерційна організація, головна мета якої розбудувати найбільше та найпотужніше AI-ком’юніті в Україні задля народження нових продуктових AI-стартапів, розвитку галузі штучного інтелекту та технологічного сектору в цілому. Проєкт є частиною екосистеми технологічної компанії Roosh та обʼєднує AI/ML-спеціалістів на таких ініціативах як: школи з машинного навчання, воркшопи та мітапи з лекторами-практиками, конференції з міжнародними спеціалістами, AI-брекфести для обміну ідеями з AI-лідерами думок тощо.

Формат та лектори

Воркшоп «Ukrainian Words Clarity with LLMs» пройде 29 квітня у м. Києві в офлайн-форматі. На першій частині учасники обговорять дослідження лекторів з WSD (word-sense disambiguation) задачі для української мови, їх підхід та файнтюнинг LLMs. У другій половині — учасники/ці власноруч відтворять цей підхід на частині даних і навчаться файнтюнити великі мовні моделі на практиці, вибирати стратегії передбачення та працювати з українською мовою.

Лектори:

- Володимир Мудрий, Data Scientist в Intelliarts; спеціалізується на класичному ML і працює у сфері понад 4 роки. У вільний час проводить дослідження з машинного навчання та викладає ML у НУ “Львівська політехніка”.

- Юрій Лаба, ML Engineer в Intelliarts; закінчив УКУ та нині має понад 4 роки досвіду в Data Science. Протягом останніх двох років Юрій працював у галузі NLP, вирішуючи різні завдання, а саме семантичний пошук, розпізнавання іменованих сутностей, text summarization тощо.

Воркшоп охопить наступні теми:

  1. Розбір пейперу лекторів з WSD (word-sense disambiguation) задачі для української мови, їх підхід та файнтюнинг LLMs,
  2. LLMs та Sentence transformers,
  3. Semi-supervised approach для збору даних,
  4. Обговорення фреймворку WSD,
  5. Практична частина з генерації датасету та файнтюнингу.

Що учасники отримають в результаті

В результаті навчання слухачі отримають досвід роботи з українською мовою в контексті NLP та розуміння задачі розпізнавання контексту слів з декількома сенсами (word-sense disambiguation task); знання, як файнтюнити sentence transformers моделі для мов з обмеженими ресурсами; практичний досвід файнтюнингу моделей sentence transformers для завдання WSD.

Як доєднатися до події

Воркшоп пройде 29 квітня та буде тривати з 11:30 до 18:00, в м. Києві. Після завершення учасники зможуть обговорити всі запитання з лекторами та залишитися на нетворкінг.

Доєднатися до офлайн-воркшопу можна за донат 200 грн. Усі отримані кошти будуть направлені до фонду “Реактивна пошта” на потреби української артилерії. Учасникам воркшопу потрібно мати обліковий запис Google та бути знайомим/ою з Google Colab. Подати заявку на участь можна до 23 квітня (включно).

Зареєструватися на воркшоп: https://www.linkedin.com/events/ukrainianwordsclaritywithllms7051450159980826625/about/.


***

Про AI HOUSE

AI HOUSE — це некомерційна організація, головна мета якої розбудувати найбільше та найпотужніше AI-ком’юніті в Україні задля народження нових продуктових AI-стартапів, розвитку галузі штучного інтелекту та технологічного сектору в цілому. Для цього ми обʼєднуємо AI/ML-спеціалістів на наших ініціативах, таких як: школи з машинного навчання, воркшопи та мітапи з лекторами-практиками, конференції з міжнародними спеціалістами, AI-брекфести для обміну ідеями з AI-лідерами думок тощо. AI HOUSE є частиною технологічної екосистеми Roosh.

Roosh — це українська технологічна компанія, яка інвестує і запускає проєкти у сфері машинного навчання та штучного інтелекту. До технологічної екосистеми Roosh входять: венчурний фонд Roosh Ventures, венчурна студія Pawa, некомерційна організація з розбудови AI-комʼюніті в Україні AI HOUSE, проєкт з апскілінгу AI/ML-фахівців Gathers, R&D компанія Neurons Lab, стартапи Reface та ZibraAI.

797