Behind Blue Eyes: волонтери створили фотопроєкт, щоб розповісти про дитячі мрії на тлі війни
Навесні у волонтерів Діми Зубкова та Артема Скороходько, що допомагали жителям деокупованої Чернігівщини з’явилася ідея створити проєкт Behind Blue Eyes, який розповідає про дитячу творчість і мрії на тлі війни.
Проєкт народився, коли волонтери привезли в подарунок місцевим дітлахам села Лукашівка одноразові плівкові камери. Діти отримали камеру й тиждень, щоби знімати все, що їм заманеться. Тиждень потому разом із відзнятими плівками вони віддавали короткі списки своїх бажань. Фотографії публікували на платформах проєкту разом із дитячими історіями, а охочі могли винагородити авторів фото, згідно з їхніми списками бажань.
За словами авторів проєкту, діти фотографували, як і життєрадісні речі, так і наслідки війни.
«Хтось із дітей знімав розруху: розбомблені будинки, згорілу техніку тощо. На інших фото були тваринки, квіти та «лайфстайл» фото. У дітей, яким довелося пройти окупацію, більше було саме кадрів чогось зруйнованого. Хтось фотографував свій дім, хтось – місця, де вони раніше гуляли, розбомблений майданчик. Ніби на пам’ять знімали те, що тепер знищене», — розповів співавтор проєкту, Артем Скороходько.
Проєкт покликаний дослідити, про що мріють сучасні діти, розвинути у них навички креативного мислення та допомогти безпечно пережити травматичний досвід — через рефлексію та мистецтво.
«Візуально, назовні трагедію вони не транслюють. Але наскільки все трагічно в них усередині, у голові – це хороше запитання. Вони ще маленькі, ще не дуже вміють вербально передавати свої емоції, думки, рефлексувати й так далі. Тому частково ми цей проєкт і робимо, бо вони так хоч якось виражалися», — додає Артем.
Подібну історію волонтери збираються відтворити в деокупованих і прифронтових селах від Сумщини до Херсонщини.
Джерело: The Village