Чотири лідери, які сприятимуть розвитку відкритих даних: детальніше про перших Open Data Ambassadors в Україні

Програма Open Data Ambassadors спрямована на підтримку лідерів думок, які популяризуватимуть відкриті дані для вирішення соціальних та економічних викликів країни. Чотири відібрані учасники отримають гранти на суму понад 100 000 грн кожен, щоб реалізувати свої проєкти. У кожного з амбасадорів – унікальний досвід та ідеї, що в комплексі допоможе збільшити масштаби застосування відкритих даних у бізнесі та громадській діяльності.

Познайомимося ближче з кожним із відібраних Open Data Ambassadors!

Павло Ткаченко: open data для екології

Павло Ткаченко співзасновник і технічний директор ГО SaveDnipro та SaveEcoBot – єдиної в Україні екологічної системи, яка поєднує дані про поточний стан довкілля, забруднення, забруднювачів в реальному часі та інструменти захисту довкілля.

Павло має понад 6 років досвіду в цифровізації екологічної сфери та створенні цифрових рішень для захисту права громадян на чисте і безпечне довкілля. Використовуючи відкриті дані, разом з командою Павло створює інструменти, які сприяють прозорості екологічної інформації та залученню громадян до збереження навколишнього середовища.

В межах програми Open Data Ambassadors Павло працюватиме над системою моніторингу та аналізу радіаційних даних в межах SaveEcoBot. Павло зазначає: 

Повномасштабна війна росії проти України постійно збільшує ризик радіаційних аварій: від окупації Чорнобильської та Запорізької АЕС до обстрілів інших атомних станцій та регулярних атак на енергетичну інфраструктуру. У таких умовах суспільство має постійний запит на інформацію про актуальний стан радіаційного фону. Та важливо запам'ятати, що тільки державні органи влади мають право оголошувати про аварійні або надзвичайні ситуації»

Андрій Химчук: відкриті дані для адміністративних судів

Андрій має понад 7 років досвіду в захисті прав громадян на доступ до публічної інформації як юрист та незалежний експерт. Він спеціалізується на даних, які створюють органи системи правосуддя. Наразі працює над дисертаційним дослідженням щодо права на доступ до відкритих даних за законодавством України.

Як амбасадор, Андрій працюватиме над створенням навчального курсу про відкриті дані для роботи адміністративних судів. Андрій підкреслює: 

Проєкт є актуальним у зв'язку зі збільшенням кількості спорів, пов’язаних з відкритими даними, зокрема через обмеження доступу до наборів даних на час воєнного стану. Розроблені матеріали стануть основною для проведення окремого курсу для суддів, який складатиметься з технічної та юридичної частин. Такий курс покращить розуміння суддями особливостей такої категорії спорів, та, як наслідок, покращить якість судових рішень за результатами їхнього розгляду»

Євгенія Глізер: open data для українських підприємців

Євгенія Глізер, CoFounder та CEO Choice31 — експертка в освіті та стратегічному розвитку бізнесів. Євгенія розвиває ініціативи, що підтримують професійне зростання жінок у технологіях та армії, а в ролі менторки та лекторки Google з цифрових стратегій також допомагає компаніям розробляти ефективні рішення для зростання та трансформації.

В межах CHOICE31 команда Євгенії планує розробити безоплатний курс для підприємців України з використання open data:

Мене мотивує бажання сприяти економічному зростанню України через освітні ініціативи. CHOICE31 — освітня платформа, що допомагає українцям освоювати нові професії та навички у сфері диджитал та IT.. Курс про відкриті дані допоможе підприємцям зрозуміти, як використовувати відкриті дані для оптимізації бізнес-процесів і прийняття рішень, що в довготерміновій перспективі матиме позитивний імпакт на економіку країни»

Василь Задворний: курс з датажурналістики з використанням штучного інтелекту

Василь Задворний — досвідчений фахівець у сфері цифрових трансформацій, який понад 10 років працює з державними та приватними проєктами, зокрема в автоматизації державних послуг і використанні відкритих даних. Його експертиза охоплює впровадження таких масштабних ініціатив, як реформа державних закупівель Prozorro та розробка державних реєстрів для ЦОВВ через платформу Diia.Engine.

Василь спеціалізується на використанні новітніх технологій, таких як великі мовні моделі, і впроваджує їх для оптимізації робочих процесів та покращення ефективності взаємодії з даними.

Моє бачення амбасадорства полягає в тому, щоб створити спільноту професіоналів, які вміють ефективно використовувати AI для покращення розслідувань і роботи з відкритими даними. Мій проєкт — це курс з використання ChatGPT для журналістів-розслідувачів та користувачів відкритих даних. Його актуальність полягає в тому, що великі мовні моделі, такі як ChatGPT, можуть значно спростити роботу з великими обсягами даних, автоматизувати аналіз документів та допомогти у проведенні розслідувань. Я прагну досягнути впливу через підвищення ефективності роботи журналістів, забезпечивши їх інструментами для швидшого та глибокого аналізу відкритих даних»

Кожен з чотирьох учасників програми вже довів спроможність сприяти позитивним змінам у суспільстві та своїх сферах діяльності. Тепер, завдяки програмі та отриманим грантам, вони зможуть реалізувати ідеї проєктів, покликані масштабувати застосування відкритих даних задля вирішення викликів країни. Попереду на них чекає освітня програма та початок реалізації ініціатив. Залишаємось на зв’язку, щоб поділитись наступними кроками Амбасадорів відкритих даних!


368
Community
Videos
About Us